راهنما

انواع مدل یقه مانتو مجلسی

تمام مدل های یقه مانتو مجلسی و اسپرت و … زیبایی خاص خودشان را دارند. اما نمی توان انکار کرد که هر خانمی وقتی مانتو جدیدی میخرد دوست دارد با پوشیدنش در نگاه دیگران خوشگل تر و جذاب تر از قبل به نظر برسد. اما دلیلش چیست که گاهی وقت ها مانتویی میخریم که از نظرمان خیلی زیباست. با این حال احساس می کنیم به دیگران بیشتر می آید. شاید با خود بگویید صورت گردتر و تپل تری دارد به همین دلیل به او بیشتر می آید. اما واقعیت این است که اکثر ما وقتی مانتویی میخریم به رنگ مانتو و تناژ رنگی پوست خود و اینکه مدل مانتو چقدر زیباست نگاه می کنیم. اما خیلی وقت ها از اهمیت انتخاب یقه مناسب غافل می مانیم.

زمانی که می خواهید یک مانتو مجلسی خریداری کنید، انتخاب مدل یقه متناسب با اندام و فرم صورت شما اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال، اگر صورتی کشیده دارید باید مانتویی را انتخاب کنید که صورت شما را گردتر نشان دهد. یا اگر بالاتنه بزرگی دارید باید مانتویی انتخاب شود که بالاتنه شما را کوچک تر نشان می دهد. همانطور که هر نوع آرایش و مدل مویی برای همه افراد مناسب نیست. بهتر است مدل مانتو را هم با توجه به شکل اندام و فرم صورت خود انتخاب نمایید.

 

انواع مدل یقه مانتو مجلسی

پیش از خرید مانتو مجلسی بهتر است ابتدا فرم صورت و شکل اندام خود را بشناسید. گرچه تناژ رنگی پوست و رنگ مانتو مناسب فصل پاییز نیز تاثیر زیادی در زیباتر به نظر رسیدن شما و داشتن یک تیپ پاییزی جذاب دارند اما در صورتیکه مدل یقه مانتو شما متناسب با فرم اندام نباشد ممکن است بدن و صورتتان چاق تر یا لاغرتر به نظر برسد. برای اینکه بدانیم با چه مدل مانتویی زیباتر به نظر می رسیم بهتر است به این نکات توجه داشته باشیم.

مدل یقه مانتو مجلسی به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • یقه های برگردان؛
  • مسطح و خوابیده؛
  • ایستاده؛
  • فانتزی

انواع مدل یقه مانتو مجلسی با یقه برگردان

یقه برگردان انواع و اقسام مختلفی دارد مثل یقه انگلیسی، یقه آمریکایی و .. مانتوهای یقه برگردان از پرطرفدارترین مانتوهای مجلسی هستند که از آنها برای شرکت در مراسم رسمی و نیمه رسمی استفاده می شود. معروف ترین مانتو یقه برگردان، مانتو یقه انگلیسی است که مخصوص شرکت در مجالس رسمی می باشد. مانتوهای یقه برگردان برای افرادی که صورت گرد، الماسی یا مربعی دارند مناسب است. هرچه یقه مانتو پهن تر باشد بالاتنه را بزرگتر نشان می دهد. بنابراین اگر بالاتنه شما نسبت به پایین تنه بزرگتر است بهتر است و قصد خرید مانتو یقه انگلیسی، یقه آمریکایی یا آرشال را دارید بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که یقه آنها خیلی پهن نیست یا مانتوهای یقه ایستاده را انتخاب نمایید.

1-مانتو یقه انگلیسی

یکی از معروف ترین مدل های یقه مانتو مجلسی، مدل یقه انگلیسی است که معمولا برای مجالس رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل یقه برای افرادی که صورت گرد، مربعی یا الماسی دارند مناسب است و باعث می شود که فرم صورتتان بیضی شکل به نظر برسد. هرچه یقه انگلیسی پهن تر باشد بالاتنه را پهن تر نشان می دهد.

یقه انگلیسی توجهات را بیشتر به قسمت بالاتنه جلب می کند. اگر می خواهید بالاتنه باریک تر و بلندتر به نظر برسد مانتویی انتخاب کنید که یقه انگلیسی باریک با هفت بلند و کشیده داشته باشد. اگر بالاتنه باریکی دارید و می خواهید تپل تر به نظر برسید و سینه هایتان بزرگتر به نظر برسند مانتویی با یقه پهن و هفت کوتاه انتخاب کنید.

مدل یقه مانتو مجلسی

فوتر یقه انگلیسی

 

مدل یقه مانتو مجلسی

پالتو مجلسی زمستانی با یقه انگلیسی

2-مانتو یقه آمریکایی

مانتو یقه امریکایی مخصوص خانم هاییست که دوست دارند بلندتر یا کوتاه تر از حالت عادی دیده شوند. یقه امریکایی به شکل عدد هفت است. هرچه یقه پهن تر و هفت آن کوتاه تر باشد باعث می شود قد شما کوتاه تر به نظر برسد. اگر می خواهید قدبلندتر دیده شوبد مانتویی با هفت بلند و بقه باریک برایتان مناسب است.

3-یقه آرشال

یقه آرشال  نیز از محبوب ترین یقه ها برای مانتو مجلسی است که همانند یقه هفت عمل می کند.

4-بلیزری

یقه بلیزری هم دقیقا مثل یقه هفت عمل می کند. با این تفاوت که مانتو یقه بلیزر یک مانتو اسپرت است و برای مهمانی های رسمی مناسب نیست اما می توان بعنوان مانتو مجلسی برای مهمانی غیر رسمی و نیمه رسمی از آن استفاده کرد. بلیزر به معنای کت اسپرت است.

کت فوتر یقه بلیزر

5-یقه پیراهنی و شومیزی

یکی از معروف ترین مدل های یقه مانتو مجلسی، مدل یقه انگلیسی است که معمولا برای مجالس رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل یقه برای افرادی که صورت گرد، مربعی یا الماسی دارند مناسب است و باعث می شود که فرم صورتتان بیضی شکل به نظر برسد. هرچه یقه انگلیسی پهن تر باشد بالاتنه را پهن تر نشان می دهد.

مدل یقه مانتو مجلسی

6-یقه ب.ب

این مدل یقه برای افرادی مناسب است که گردن بلند، صورت کشیده و مثلثی دارند.

7-یقه ملوانی

مانتو یقه ملوانی باعث می شود که نگاه اطرافیان بیشتر به قسمت سرشانه جلب شود. به همین دلیل برای افرادی مناسب است که سینه کوچک و سرشانه باریکی دارند. اگر سینه بزرگ و سرشانه پهنی دارید این مدل مانتو برایتان مناسب نخواهد بود زیرا انها را بزرگتر از حالت عادی نشان می دهد.

مدل یقه مانتو مجلسی

کت پشمی خوشگل با یقه ملوانی

8-یقه شکاری

این مدل مانتو یقه برگردان نوک تیزی دارد و مناسب خانم هایی است که گردن کوتاهی دارند و باعث می شود تا گردن بلندتر به نظر برسد.

9-یقه دالبری

این مدل یقه برای تمامی افراد مناسب است. چه قد کوتاه باشید یا قد بلند، صورتی گرد و تپل داشته باشید یا لاغر و کشیده و … این مانتو برایتان کاملا مناسب خواهد بود.

انواع مانتو مجلسی با یقه مسطح و خوابیده

مدل یقه مسطح و خوابیده در انواع مانتو مجلسی و اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد.

1-یقه گرد

یقه گرد صورت را کشیده تر نشان می دهد و مخصوص خانم هاییست که صورت مربعی، گرد، الماسی یا قلبی دارند. اگر صورت لاغر و استخوانی دارید برایتان مناسب نیست.

مانتو مجلسی کرپ ویولت با یقه گرد و آستین گلدوزی شده

2-یقه هفت

اگر بالاتنه شما از پایین تنه بزرگتر است بهتر است به سراغ یقه هفت بروید. زیرا بالاتنه را کوچکتر نشان می دهد. این مدل یقه توجه را بیشتر به صورت جلب می کند. چهره را کشیده تر نشان می دهد. مخصوص کسانی است که صورت مربعی و گردی دارند.

مانتو موهر یقه هفت جذاب

3-یقه مربعی

این مدل مانتو برای صورت های گرد و تپل مناسب تر است و صورت را بیضی شکل نشان می دهد.

4-مدل یقه مانتو مجلسی قایقی

 

انواع مانتو مجلسی و اسپرت با یقه ایستاده

این مدل مانتو باعث می شود تا صورت فرد تپل تر و گردتر به نظر برسد.

1-یقه فرنچی

2-یقه اسکی

3-یقه چینی

 

 

انواع مانتو مجلسی با یقه فانتزی

1-یقه حلزونی

این مدل یقه یکی از زیباترین مدل های یقه مانتو و لباس است و مخصوص خانم هاییست که بالاتنه باریک و لاغری دارند. باعث می شود بالاتنه شما پرتر یه نظر برسد.

2-یقه دراپه

از جمله مدل های جذاب و دوست داشتنی، مدل یقه دراپه است. مانتو یقه دراپه یک نوع مانتو مجلسی است که بیشتر برای مهمانی های غیر رسمی بکار می رود. این مدل یقه باعث می شود تا چاق تر به نظر برسید به همین دلیل برای افراد لاغر اندام مناسب تر است.

 

 

 

بازگشت به لیست