جا دکمه مانتو کدام سمت است؟

جا دکمه مانتو کدام سمت است؟

اگر برایتان سوال است که جا دکمه مانتو کدام سمت است می توانید تنها با نگاه کردن به دکمه های لباس مردان و زنان،متوجه تمایز واضحی بین جا دکمه لباس مردانه و زنانه شوید. لباس مردانه دارای دکمه در سمت راست و لباس زنانه دارای دکمه در سمت چپ است لذا نتیجه می‌گیریم جا دکمه مانتو در سمت راست مانتو قرار دارد.

دلایل تاریخی موثر بر محل جا دکمه مانتو

جا دکمه مانتو کدام سمت است؟ | گالری مانتو میرداماد

استفاده از دکمه ها سابقه ای طولانی به اندازه 5000 سال دارد. اما قدیمی ترین دکمه های مدرن در آلمان یافت شد که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد. با اشاره به آن زمان، می توان تئوری های مختلفی در مورد این تفاوت سمت قرارگیری جادکمه مانتو و لباس‌های زنانه با لباس‌های مردانه قائل شد.

 

محل دکمه لباس مردانه

رایج ترین تئوری برای قرار گرفتن دکمه پیراهن مردان در سمت راست این است مردان اسلحه خود را در سمت چپ بدن قرار می‌دادند

و بنابراین، اسلحه ها را می توانستند به راحتی با باز کردن دکمه های کت/پیراهن بیرون بکشند.

این موضوع در مورد شمشیر نیز صدق می‌کرد. می توان از دست راست برای کشیدن شمشیر استفاده کرد و قرار گرفتن دکمه در سمت چپ باعث می‌شد بیرون آوردن شمشیر سخت گردد.

از آنجاییکه اکثریت انسانها راست دست هستند باز کردن دکمه‌های سمت راست را آسان‌تر بوده است.

 

محل دکمه لباس زنانه

وقتی صحبت از دکمه لباس زنانه می‌شود، دلایل متفاوت می‌شود. تئوری رایج این است که اکثریت مدهای لباس آن زمان برای زنان طبقه اشرافی طراحی می‌شد که این زنان عمدتا با کمک خدمتکاران لباس می‌پوشیدند.

به دلیل راست دست بودن بیشتر خدمتکارها، دکمه ها باید برعکس می شدند، یعنی در سمت چپ قرار می گرفتند.

بیشتر بخوانید  چه مقدار پارچه برای مانتو عبایی لازم است؟

احتمال دیگر، لزوم تمایز زن و مرد از نظر پوشش است. بنابراین، دکمه را در سمت مخالف لباس مردانه قرار می‌دادند تا تفاوت را مشخص کند. برخی معتقدند محل قرارگیری دکمه لباس زنان با نحوه سوار شدن زنان بر روی اسب ارتباط داشته است.

زنان آن زمان در حالت پهلو و از سمت راست بر اسب سوار می شدند. دکمه های سمت چپ از جابجایی لباس به خاطر نسیم باد جلوگیری می‌کردند.

همچنین نظریه دیگری وجود دارد که به شیردهی مرتبط است. زنان معمولاً نوزاد را با دست چپ خود می‌گیرند و دکمه‌های سمت چپ را می‌توان با دست راست به راحتی باز کرد و به کودک شیر داد.

دلیل هر چه باشد، در نهایت به راست دستی اکثریت مردم پیوند می خورد. دست راست فعال است و از این رو دکمه و باز کردن دکمه سمت راست راحت است.

و در طراحی لباس زنان برای ایجاد تمایز از لباس مردانه یا لباس پوشیدن توسط خدمتکاران،دکمه‌ها را در سمت دیگر قرار می‌دادند.

انواع جا دکمه مانتو

انواع جا دکمه مانتو

دوخت جا دکمه جزء لاینفک فرآیند ساخت لباس است!

دکمه ها و جا دکمه ها نه تنها روش مهمی برای بستن لباس هستند، بلکه می توانند جلوه ای تزئینی به لباس‌های دوخته شده ما اضافه کنند.

انواع مختلفی از جا دکمه ها وجود دارند که متناسب با نوع لباس یا سلیقه طراح در لباس‌های مختلف استفاده می‌شوند.

اگر در خیاطی تازه کار هستید، دانستن زمان استفاده از هر نوع جا‌دکمه مهم است.

ما در اینجا قصد داریم به طور مختصر در مورد جا دکمه های رایج صحبت کنیم! ابتدا، تفاوت‌ها در روش‌های دوخت جادکمه‌ها را بررسی می کنیم.

انواع جا دکمه مانتو از نظر روش دوخت

انواع جا دکمه مانتو از نظر روش دوخت

جا های دکمه را می توان با دست یا با چرخ خیاطی دوخت.

بیشتر بخوانید  آشنایی با پارچه پافر

اگر در استفاده از نخ و سوزن مهارت دارید، جادکمه های دست ساز می توانند ظاهری شیک به لباس ببخشند. با این حال، ساخت آنها بیشتر زمان‌بر است، بنابراین جا دکمه های ماشینی در لباس های آماده رایج تر است.

جهت گیری های جا دکمه مانتو

جا دکمه مانتو می تواند افقی یا عمودی باشد و باید به طور کلی در جهتی باشد که فشار روی لباس اعمال می شود.

جا های دکمه افقی به صورت عمود بر لبه پارچه در جهت جانبی قرار دارند.

از آنجایی که بعید است دکمه ها در حین پوشیدن لباس از جا دکمه های افقی رها شوند، این نوع ایمن تر است و از لیز خوردن دکمه ها به بیرون جلوگیری شود.

انواع رایج جادکمه مانتو از نظر ظاهر و شکل

انواع رایج جا دکمه مانتو از نظر ظاهر و شکل

حالا بیایید در مورد رایج ترین جا دکمه ای که با چرخ خیاطی می‌توانید بدوزید صحبت کنیم. البته این جا دکمه‌ها را می توان با دست نیز دوخت.

جا دکمه مستطیلی پایه

ابتدایی ترین شکل جا دکمه یک مستطیل با زوایای کامل 90 درجه در هر 4 طرف است. دو ضلع بلند دوخت زیگزاگی هستند،

در حالی که ضلع های انتهایی کوچکتر هر دو کوک بارتاک هستند. اینها معمولاً به صورت عمودی در دوخت مانتوهای نخی و سبک ​​استفاده می‌شوند.

انواع مختلفی از جا دکمه مربع ساده وجود دارد. به عنوان مثال، جایگزینی دوخت های زیگزاگ با دوخت های موروثی جلوه ای تزئینی می بخشد.

یا بلند کردن و درشت تر کردن دوخت های زیگزاگ باعث افزایش کشش روی پارچه های بافتنی می شود.

سوراخ دکمه گرد

سوراخ دکمه های انتهای گرد حداقل در یک سمت لبه گرد دارند. طرف دیگر بسته به استفاده و ظاهر مورد نظر می تواند یک لبه مربع، لبه گرد یا حتی یک لبه مخروطی باشد.

بیشتر بخوانید  چه مقدار پارچه برای مانتو لازم است؟

جادکمه های گرد را می توان به صورت عمودی روی مانتوهای سبک قرار داد یا روی مانتوهای سنگین تر با دوخت عمودی در انتهای مربع برای تقویت بیشتر استفاده کرد.

 جا دکمه بسته

جادکمه بسته با یک تکه پارچه اضافی که به ناحیه جا دکمه دوخته شده است ایجاد می شود. به این ترتیب، به عنوان دو چین کوچک به نظر می رسند که در مرکز جا دکمه یکدیگر را لمس می کنند.

 جا دکمه مثلثی

با استفاده از همان مفهوم اضافه کردن وصله پارچه به پارچه لباس، می توانید یک جا دکمه مثلثی شکل نیز ایجاد کنید.

 جادکمه نواری

جا دکمه مانتو کدام سمت است؟

هنگام دوخت روی پارچه‌های مخصوصی که ساییده نمی‌شوند، از نوار پارچه‌ای  اطراف جا دکمه استفاده کنید تا جا دکمه‌ای با نوار چسب ایجاد کنید.پارچه های مناسب برای دوخت جا دکمه نواری مانتو،جیر مصنوعی، خز و چرم است.

 جادکمه در درز

اگر به یک جا دکمه مجزا برای مانتو نیاز دارید، با اضافه کردن نوار چسب به پارچه پشتی و سپس دوخت تا لبه‌های جایی که می‌خواهید جا دکمه در درز باشد، یک جا دکمه در درز ایجاد کنید.

در صورت تمایل، می توانید اطراف جا دکمه را نیز بخیه بزنید.

حلقه های دکمه

به عنوان جایگزین جا دکمه، می توانید از حلقه های دکمه ساخته شده از سیم یا پارچه نازک و سبک وزن استفاده کنید.

حلقه های دکمه در مانتوهای مجلسی مناسب هستند. حلقه دکمه با دکمه های گرد عالی می‌شوند و فاصله بین حلقه های دکمه حتی می تواند برای جلوه های تزئینی متفاوت باشد.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

مانتو اسپرت بهاری (424)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */