راهنما

انواع مانتو در ایران

خرید اینترنتی مانتو

مانتوهای زنانه و دخترانه

در کشور ما مانتو یکی از پوشش‌های پر کاربرد برای زنان است. این نوع پوشش در آغاز در اروپا برای پوشیدن روی لباس‌های دیگر استفاده می‌شد. با پیشرفت صنعت مد، مانتوها هم مدل‌های متفاوتی را به خود گرفتند. در کشور ما مانتوهای زنانه نقش جدی و ویژه‌ای در پوشش خارج از خانه‌ی زنان ایفا می‌کنند و تقریباً در هر موقعیتی از رفتن به میهمانی تا دانشگاه‌ها، مدارس و محل کار مانتو در پوشش خانم‌ها حضور پررنگی دارد. شما می‌توانید از یک مانتوی مزونی جلوباز که پارچه‌های سنگینی مثل گیپور و دانتل در آن به کار رفته را برای پوشیدن روی لباس مجلسی برای یک مهمانی رسمی یا کاری استفاده کنید و یک مانتوی کوتاه گلدار جلو بسته را با دامن به‌عنوان لباس تابستانی بپوشید.

خرید آنلاین مانتوانواع مانتو

مدل مانتوهای زنانه تنوع بسیاری دارد و براساس نوع رنگ، کاربرد آن، جنس و یا مدل قابل دسته‌بندی می باشد:

مانتوی اسپرت:

مانتوی اسپرت با شلوارهایی مانند جین یا کتان برای پوشش روزمره مناسب است و در دانشگاه و محل کار می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

مانتوی مجلسی:‌

مانتوهای مزونی که ممکن است کوتاه یا بلند باشند و از حریر و کرپ و پارچه‌هایی مانند ژاکارد در آن‌ها استفاده می‌شود و ظاهری لوکس دارند. برخی طرح‌ها و دوخت‌های سنتی هم در این مانتوها استفاده شده است.رنگ مانتوهای مجلسی نیز بسته به نوع کارکرد آن‌ها می تواند روشن یا تیره باشد.

مانتوی رسمی و اداریمانتوی رسمی و اداری:

اغلب مانتوهای اداری ظاهری ساده دارند و از پارچه‌هایی مثل فاستونی دوخته می‌شود و ایستادگی خوبی دارند. این مانتوها در خیلی از موارد شلوار همرنگ خودشان را نیز دارند و بسیار شیک به نظر می‌رسند.

شنل:

شنل نوعی دیگر از مانتو است که اگر با پارچه‌ی نخی دوخته شود برای تابستان بسیار مناسب است و اگر در دوخت آن از مخمل استفاده شود یک مانتوی پاییزه‌ی عالی است. مدل‌های مختلفی از شنل پشمی هم در بازار وجود دارند که کاربرد پالتو را دارند.

مانتوی کتی:

مانتوی کتی هم یکی از مدل‌های مانتو است که می‌تواند به‌ صورت اسپرت و مجلسی استفاده شود و به‌عنوان مانتوی بهاره یا پاییزه نیز کاربرد دارد.

سارافون:

سارافون لباسی شبیه مانتو است که آستین ندارد و باید از زیر آن یک لباس آستین دار پوشیده شود.

خرید اینترنتی مانتو های جدید از فروشگاه اینترنتی مانتو میرداماد

انتخاب یک مانتو زنانه شیک کار زمان‌بری است. تعداد مدل‌های مانتو زیاد است و بازه‌های قیمتی متفاوتی را در برمی‌گیرند. در مانتو میرداماد می‌توانید شیک ترین و جدیدترین مدل‌های مانتو از جمله مدل‌های 1401 را ببینید و از میان آن‌ها بهترین را انتخاب و آنلاین بخرید.

بازگشت به لیست