راهنما

راهنمای خرید پالتو

راهنمای خرید پالتو

خرید و داشتن یک پالتوی مناسب برای هر فرد در روزهای سرد سال از اهمیت زیادی برخوردار است خصوصا اگر در منطقه ای زندگی می کند که از زمستان های بسیار سرد دارد. امروز قصد داریم در راهنمای خرید پالتو به شما کمک کنیم که با کمی دقت پالتویی مناسب انتخاب کنید تا شما را گرم نگه دارد پس طبیعی است که باید به سبک بودن و متریال و جنس پارچه‌ی پالتو دقت کنید این مطلب یک راهنمای جامع خرید پالتو می باشد پس با ما همراه باشید تا یک انتخاب عالی داشته باشید.

در راهنمای خرید پالتو به چه چیزهایی دقت کنیم؟

۱ ) توجه به آب و هوا

اولین مورد در راهنمای خرید پالتو این است که هنگامی که قصد خرید پالتو دارید باید به آب و هوای محل زندگی خود توجه کنید اگر در منطقه ای با زمستان های سرد زندگی می کنید باید پالتویی را انتخاب کنید که با آب و هوا نهایت سازگاری را داشته باشد طبیعتی است که این پالتو بسیار سنگین و ضخیم است و یا اگر در منطقه ای که باران زیادی می بارد ، زندگی می کنید باید پالتوهای سبک و ضد آب که مناسب شما هستند استفاده کنید.

۲ ) انتخاب جنس مناسب پالتو

برای تهیه پالتوی مناسب این بار در راهنمای خرید پالتو باید به جنس آن بپردازیم در ادامه چند نکته مهم را ذکر می کنیم.

– اگر نمی‌خواهید پالتوی شما در اثر بارش برف و باران آسیب ببیند باید از پالتوهایی استفاده کنید که لایه خارجی آن ها ضد آب باشد پس در انتخاب پالتویی که مواد اولیه آن ضد آب است دقت کنید و اطمینان حاصل کنید که پالتوی شما عایق بندی شده باشد به طور معمول پالتو های پشمی و چرمی عایق بندی ندارند.

– پالتو های چرمی بسیار شیک و بادوام هستند اگر ظاهر چرم را دوست ندارید چیزهای معمولی‌ترین می خواهید می‌توانید جیر را انتخاب کنید.

– پالتوهای پشمی نیز با دوام هستند شما می توانید پشم را در رنگ های مختلف انتخاب کنید پس اگر به دنبال رنگ خاصی هستید پالتوهای پشمی میتوانند عالی باشد.

-پالتو از جنس نخ پشم است اما اندازه خود پشم گرم نمی باشد.

– اگر به دنبال یک سبک متفاوتی هستید پیشنهاد ما به شما پالتو های خز مصنوعی می باشد.

راهنمای خرید پالتو۳ ) پالتو با قد های مختلف

یکی از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید پالتو باید به آن توجه کنیم قد پالتو است که با در نظر گرفتن شرایط جوی و لباسی که قصد دارید همراه با پالتو بپوشید باید پالتوی انتخاب کنید که مناسب شما باشد. پالتو های تمام قد از شما در برابر سرما و باد بهتر محافظت می کنند اما شما می توانید پالتو های کوتاه نیز انتخاب کنید.

۴ ) داشتن جیب

یکی از نکات مهم راهنمای خرید پالتو ، توجه به جیب های پالتو می باشد پس هنگام خرید توجه داشته باشید که جیب ها داخل هستند یا خارج ، تعداد آن ها چقدر است ، این که جنس آن ها از چه چیزی می باشد و آیا گرم هستند یا خیر.

۵ ) داشتن کلاه

بعضی از پالتو ها اسپرت هستند و کلاه دارند بدیهی است که کلاه محافظت بیشتری در برابر باد و باران و برف برای شما خواهد داشت به این توجه کنید که آیا کلاه قابلیت جدا شدن دارد یا خیر.

۶ ) اهمیت رنگ پالتو

در این قسمت از راهنمای خرید پالتو به انتخلب رنگ می پردازیم رنگ هایی که مناسب رویداد های رسمی هستند عبارتند از رنگ های سیاه ، خاکستری تیره و طوسی تیره. و رنگ های روشن و غیر معمول فقط برای لباس های غیر رسمی استفاده میشوند.

قهوه‌ای و خاکستری به خوبی باهم ترکیب میشوند و می‌توانند یک ترکیب چشمگیر و شیک برای لباس ایجاد کنند.

۷ ) مدل های مختلف را امتحان کنید

می توان گفت یکی از محبوب ترین سبک ها چسترفیلد می باشد که کت سنتی به سبک انگلیسی که معمولاً تا زانو است و با رنگ‌های خاکستری ذغالی ، سرمه ای و یا مشکی وجود دارد.

از دیگر انواع پالتو ، پالتو های ترانشه هستند . اگر دوست دارید استایلتان  را با پالتوی بلند آراسته کنید پیشنهاد ما به شما پالتوهای ترانشه هستند آنها عموماً در برابر آب و هوا مقاومت هستند و وزنی سبک دارد و با انواع لباس قابل پوشیدن هستند که این ویژگی باعث می شود بتوانید آنها را در موقعیت های مختلف پوشید.هر کدام از این سبک ها میتواند مناسب شما و استایل شما باشد.

۸ ) انتخاب پالتوی مناسب بر اساس فرم بدن

شما باید هنگام انتخاب پالتو حتما به فرم بدنتان توجه کنید. انتخاب لباس اشتباه می تواند تمام سال شما را به هم میریزد ما در راهنمای خرید پالتو به شما کمک می کنیم که انتخاب درستی داشته باشید.

پالتو خزداربدن گلابی شکل

نیم ‌تنه و کمر این افراد از لگن باریک‌تر است. با این فرم بدن، به دنبال سبک‌هایی باشید که شانه‌ها و کمر را برجسته‌تر و پاها را بلندتر کند. این پالتوها توجه را به پایین تنه هدایت می‌کنند.

از انتخاب پالتوهای کوتاه‌ جدا خودداری کنید. پالتوهایی را با یقه‌های پهن ، مانند کت پشمی با یقه خز یا یقه آبشاری و پالتوهای با کمربند گزینه های مناسبی هستند.

مدل مثلث معکوس

در این مدل شانه‌ها از لگن پهن‌تر هستند. حفظ تعادل بالاتنه و پایین تنه در این شکل بدن مهم است. به دنبال خطوط طولانی باشید و از انتخاب یقه‌ های بزرگ خودداری کنید.

بدن سیبی شکل

در این فرم بدن ، قسمت میانی گسترده ترین قسمت بدن است و پاها باریک‌تر هستند. پالتو جاداری را انتخاب کنید که توجه شما را به سمت پاها جلب کند مانند پالتوهایی با خط راست. پالتوهای پیله‌ای بهترین گزینه هستند، شایان ذکر است یک پالتو برش دار نیز برای لاغر نشان دادن دور کمر بسیار مناسب است.

فرم ساعت شنی

در این فرم کمری کاملاً مشخص و نیم ‌تنه‌ای کامل دارند. این افراد که بدنشان فرم ساعت شنی دارد، گودی کمر زیادی دارند و بالا تنه و پایین تنه‌شان به یک اندازه پهن است.بهتر است از پالتوهایی که در ناحیه کمر برش می‌خورند و تنگ می‌شوند، استفاده کنید. پالتوهایی که یقه خز دارند به دلیل اینکه تناسب بالا تنه و پایین تنه را به هم می‌زنند ، انتخاب مناسبی نخواهند بود.

بازگشت به لیست