گالری مانتو میرداماد

شعبه میرداماد

تلفن : 02126406465

شعبه نوبنیاد

تلفن : 02191091707

وبلاگ

روش های تشخیص چرم اصل چیست ؟

چرم

روش های تشخیص چرم اصل چیست

روش های تشخیص چرم اصل چیست؟ بله، این یک سوال بسیار مهم است. چرا که بازار چرم مملو از محصولاتی است که از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با چرم طبیعی ندارند. این محصولات تقلبی گاهی به قدری ظریف ساخته می شوند که مردم عادی نمی توانند محصولات اصلی را از تقلبی با لمس، بو یا تحقیقات اولیه تشخیص دهند. شاید بدترین قسمت خرید یک محصول پوست قیمت آن باشد. زیرا قیمت کالاهای چرمی به دلیل سختی تولید چرم از پوست حیوانات بسیار گران است. بنابراین اگر تفاوت چرم واقعی و مصنوعی را ندانیم، امکان خرید کالای غیرچرمی و پرداخت هزینه گزاف برای آن بسیار زیاد است.

چرم گاوی

یکی از بهترین چرم های طبیعی چرم گاوی است که در خرید این چرم باید دقت کرد. به همین دلیل در مقاله ای جداگانه در مورد روش تشخیص چرم گوساله از سایر چرم ها صحبت کردیم. آیا چرم طبیعی پوست می کند؟ در مقاله ای دیگر یا چرم زرادین به این سوال پاسخ دادیم.

روش های تشخیص چرم طبیعی از صنعتی

خبر خوب این است که روش های زیادی برای تشخیص چرم اصل از نعناع وجود دارد که بر اساس آن ها می توانید هنگام خرید یک محصول چرمی به راحتی از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.این مقاله را بخوانید تا نحوه تشخیص چرم اصل را به چند روش ساده و کاربردی به شما آموزش دهیم و به زبان ساده به شما بگوییم چرم خوب چه ویژگی هایی دارد؟ در زیر به طور کامل نحوه تشخیص چرم اصل از چرم صنعتی را با استفاده از هر یک از این روش ها توضیح خواهیم داد.

مهمترین روش های تشخیص چرم اصل عبارتند از:

1. آزمایش افت آب

 1. بررسی لایه های محصول چرمی
 2. بررسی خزه های چرمی
 3. دیدن سوراخ در سطح پوست
 4. بررسی لبه های محصول چرمی
 5. به طرح روی سطح پوست با دقت نگاه کنید
 6. تاشو چرم
 7. پوست بدبو
 8. آزمایش پارگی
 9. سوزش پوست
 10. بدون سوراخ کردن پوست
 11. به یاد داشته باشید، اگر می خواهید از روش تست قطره آب برای تشخیص چرم با کیفیت استفاده کنید، کافی است یک قطره آب روی چرم بریزید. زیرا اکثر انواع چرم پس از تماس با آب لک می شوند و پاک کردن این لکه دشوار یا غیرممکن خواهد بود.
 12. در میان چندین روش تشخیص چرم اصل از تقلبی این محصول، بررسی خزه روی چرم روشی نسبتا قابل اعتماد است که در هر شرایطی قابل استفاده است.
 13. چرم اصل پشت پرز دارد. یعنی اگر پشت پوست را لمس کنید، نباید سطح صاف و صیقلی را لمس کنید.در واقع پشت چرم اصل پرز دارد و این یکی از راه های مطمئن برای تشخیص چرم اصل از چرم صنعتی است. مارک پوست را بشناسید
بیشتر بخوانید  مانتو شلوار اداری چند متر پارچه می خواهد

یکی از ویژگی های چرم طبیعی این است که هرگز صاف نیست و دارای خطوط و چروک های خاصی است. همچنین سطح آن دانه دار بوده و در مواردی دارای لکه هایی بر روی آن است.

تست اشک

یکی از راه های تشخیص چرم اصل، تست پارگی است. البته ممکن است به عنوان خریدار کیف یا کت چرمی نتوانید این تست را انجام دهید. اما این آزمونی است که تولیدکنندگان کالاهای چرمی و عمده فروشان کیف دستی چرمی هنگام خرید چرم خام از آن برای تشخیص چرم خوب از بد استفاده می کنند. در این روش تکه ای از چرم را به صورت نوار نازکی برش می زنند و دو طرف آن را کشیده می کنند. اگر چرم کاملا اورجینال و طبیعی باشد به هیچ عنوان در اثر کشش با دست پاره نمی شود. جالب است بدانید که در بین انواع چرم، گاومیش آنقدر در برابر کشش مقاوم است که حتی می توان با آن ماشین را یدک کشید.

تاشو چرم

چگونه چرم با کیفیت را تشخیص دهیم؟ فقط محصول چرمی مورد نظر را کمی تا کنید. هنگام صورت تا شدن، مارک پس از باز شدن روی آن باقی می ماند.به این حالت دو پوسته می گویند. در واقع، کمی برآمدگی در ناحیه تا شده خواهد داشت. در همین حال، چرم مصنوعی به دلیل یک یا دو تا شدن چرم برجسته نخواهد شد.روش های تشخیص چرم اصل چیست ؟ | گالری مانتو میرداماد

بررسی لایه های اجناس چرمی

راه دیگر برای تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی، بررسی لایه های محصول چرمی است. به یاد داشته باشید که محصولی که از چرم با کیفیت ساخته شده است کاملا یک تکه است. یعنی لایه لایه نیست. همچنین هیچ گونه چسب، ورق پلاستیک یا مواد اضافی در آن وجود ندارد. در واقع برای تشخیص باید بررسی کنید که آیا بافت محصول مورد نظر شما کاملا یک تکه است یا از چندین لایه چسبانده شده به یکدیگر تشکیل شده است. البته این روش بیشتر در هنگام خرید کمربندهای چرم اصل استفاده می شود. در غیر این صورت، کیف چرمی با آستر گلدوزی شده یا دستکش چرمی مجهز به لایه موهر برای گرما را نمی توان با استفاده از این روش به درستی بررسی کرد.

بیشتر بخوانید  اشناایی با انواع شومیز بر اساس یقه

 سوزاندن چرم برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی

این روش تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی بیشتر مناسب کسانی است که در زمینه تولید کالاهای چرمی فعالیت می کنند. این افراد روش های مختلفی برای شناسایی انواع چرم دارند که یکی از آنها آتش زدن یک تکه چرم است.اگر چرم واقعا اصل باشد و کیفیت بسیار خوبی داشته باشد از تماس با آتش مشتعل نمی شود. بلکه خیلی آرام و تدریجی مشتعل می شود و می سوزد. همچنین بوی چرم سوخته می تواند راهنمای بسیار خوبی در تشخیص چرم واقعی از چرم مصنوعی یا تقلبی باشد. زیرا بوی پوست سوخته بویی طبیعی است. در حالی که چرم مصنوعی در اثر سوختن بویی شبیه بوی مواد پلاستیکی یا نفتی متصاعد می کند.

بدون سوراخ کردن پوست

اگر از یک متخصص به عنوان تولید کننده کالاهای چرمی بپرسید چرم خوب چه ویژگی هایی دارد؟ این قطعاً نشان می دهد که چرم خوب به راحتی سوراخ نمی شود. یعنی با هیچ سوزن یا نوک تیز نمی توانید پوست را سوراخ کنید. برای سوراخ کردن پوست به ابزار خاصی نیاز است. حتی همان سنبه مخصوص در موارد خاص باید با ابزار قوی مانند چکش استفاده شود تا بتوان پوست را سوراخ کرد.

تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی با تست افت آب

این ساده ترین راه برای تشخیص چرم اصل از چرم صنعتی است. برای این کار کافی است یک قطره کوچک آب روی محصول چرمی مورد نظر بریزید و چند دقیقه صبر کنید. اگر قطره آب به آرامی در چرم فرو می‌رود، به این معنی است که احتمالاً چیزی که در دست دارید چرم باکیفیت است.اما اگر آب روی پوست سر خورد و از آن جاری شد، باید در صحت آن شک کرد. این روش بیشتر برای تشخیص چرم اصل از فوم استفاده می شود. زیرا فوم به دلیل انعطاف پذیری و روان بودن قادر به جذب آب نیست. در حالی که پوست خوب دارای سوراخ ها یا منافذ ریز زیادی است که به تدریج به مولکول های آب اجازه عبور می دهد.

بیشتر بخوانید  انواع مانتو راه راه

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

مانتو مزونی (63)

مانتو مجلسی (69)

مانتو شلوار اداری (89)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (35)

مانتو تابستانه (357)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (344)

مانتو اسپورت فصلی (981)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانه (464)

مانتو اسپرت پاییزه (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من