راهنما

سایز 38 مانتو چقدر است ؟

سایز 38 مانتو چقدر است

اگر سایزبندی های مختلف مانتو کلافه تان کرده و نمی دانید سایز 38 مانتو چقدر است جای درستی آمده اید. در این مقاله قصد داریم در مورد سایز 38 برای انواع مانتو صحبت کنیم و ببینیم که این عدد واقعا به چه معناست و برای چه افرادی بکار می رود.

زمانی که قصد خرید یک مانتو شیک و زیبا را دارید لازم است ابتدا مانتویی را انتخاب کنید که متناسب با سایز و فرم بدنتان باشد. معمولا برای خرید اینترنتی مانتو از سایزبندی های مختلفی استفاده می شود. هر برند مانتویی در کشورهای مختلف سایزبندی متفاوتی دارد. بعنوان مثال 38 برای یک مانتوی اروپایی با سایز 38 مانتو انگلیسی با هم کاملا متفاوتند. دانستن معنای این اعداد به شما کمک می کند تا به تنهایی بتوانید بفهمید بهترین سایز برای فرم بدنتان کدام است.

سایز 38 مانتو دقیقا چقدر است ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد مانتو یا لباسی را اینترنتی بدون پرو کردن خریده باشید و بعد از پرو متوجه شده باشید اندازه تان نیست و برایتان تنگ است. شاید مانتویی به ظاهر خیلی شیک بنظر برسد و بلندی مانتو هم اندازه تان باشد اما وقتی آن را تن می زنید بالاتنه اش برایتان تنگ بوده باشد یا بالعکس مانتو خیلی برایتان گشاد باشد. به همین دلیل در هنگام خرید پوشاک به ویژه مانتو دانستن اینکه سایز مناسب برای شما کدام است اهمیت زیادی دارد. در صورتی که سایزتان را به درستی اندازه بگیرید خرید اینترنتی هیچ فرقی با خرید حضوری و پرو کردن برایتان نخواهد داشت.

 

چطور سایزم را بفهمم ؟

اگر قصد خرید مانتویی با سایز 38 را دارید و نمی دانید سایز 38 مانتو چقدر است ابتدا باید سایز خود را اندازه بگیرید. مهمترین اندازه هایی که در هنگام تعیین سایز برای خرید مانتو مهم است بدانید عبارتند از :

  • اندازه دور سینه
  • دور باسن
  • دور کمر
  • قد آستین
  • قد مانتو
  • بالاتنه پشت
  • بالاتنه جلو
  • دور بازو
  • سرشانه
  • کارور پشت و کارور جلو

ابتدا باید تمام موارد بالا را به دقت اندازه بگیرید برای اندازه گیری می توانید از بخش راهنمای انتخاب سایز مانتو گالری میرداماد کمک بگیرید برای انجام این کار لازم است ابتدا یک لباس نازک بپوشید در صورتی که اضافه وزن دارید و گن می پوشید بهتر است ابتدا آن را تنتان کنید. صاف بایستید. گردن و کمرتان را را خم نکنید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید از فردی که با دقت این کار را انجام می دهد مثل یک خیاط کمک بگیرید.  به کمک یک متر خیاطی تمام موارد را اندازه گیری کرده و در دفترچه ای یادداشت کنید.

دور کمر، دور سینه و دور باسن از مهمترین قسمت هایی هستند که در خرید مانتو حتما باید به دقت اندازه گیری شده باشند. پس از اندازه گیری تمام موارد گفته شده وقت ان است تا اندازه هایتان را با جدول راهنمای سایزی که در ادامه اورده شده مقایسه کنید.

روش صحیح اندازه گیری سایز

در صورتی که اضافه وزن دارید اما عادت به پوشیدن گن ندارید لازم است ابتدا یک خط کش بلند را بصورت عمودی از زیر سینه بر روی شکم قرار دهد. خط کش باید کاملا صاف باشد. سپس با متر نواری خیاطی از روی خط کش دور باسن را اندازه بگیرید. دقت کنید که متر نباید انقدر کشیده شود که خط کش خم شود و باید این کار را از روی خط کش انجام دهید. دلیل انجام این کار این است که در سایزبندی های استاندارد مثل سایز 38 فرض بر این است که فرد از تناسب اندام برخوردار است و به عبارتی اضافه وزن ندارد.

در صورتی که فرد شکم داشته باشد و این موضوع را در هنگام اندازه گیری سایز در نظر نگیرد باعث می شود در نهایت مانتویی را خریداری کند که برایش تنگ است. به همین دلیل بیشتر افرادی که شکم دارند ترجیح می دهند جای خرید مانتو آماده آن را بدوزند اما با این ترفند اندازه گیری که در مقاله گفته شد براحتی می توانید حتی بصورت اینترنتی هم مانتو دلخواهتان را با سایز مناسب خریداری کنید.

جدول سایزبندی استاندارد

بطور کلی برای تمام پوشاک ها در جهان از سه نوع سیستم سایز بندی آمریکایی، اروپایی و انگلیسی استفاده می شود. سایز مانتو ایرانی در واقع بر اساس سیستم سایز اروپایی است و هیچ فرقی با آن ندارد. این اعداد معمولا بین 34 تا 50 اینچ هستند و در سیستم سایزبندی بین المللی با حروف الفبا (   S، M، L، XL، XXL) نشان داده می شوند.

XS : به معنی سایز خیلی کوچک

S : مخفف سایز اسمال به معنی کوچک

M : مخفف سایز مدیوم به معنی متوسط

L : مخفف سایز لارج به معنی بزرگ

XL : به معنی خیلی بزرگ

XXL : به معنی فوق العاده بزرگ

 

سایز 38 مانتو چقدر است

جدول سایز استاندارد ایران / اروپا برای مانتو

 

با توجه به جدول اگر دور سینه تان 88 و دور باسن 94 است مانتویی با سایز 38 اینچ برایتان مناسب است اما در صورتی که دور سینه 92 و دور باسن 96 باشد بهتر است مانتویی با سایز 40 انتخاب کنید.

سایز استاندارد مانتو

هر کشوری برای دوخت لباس هایش از سایزبندی مخصوصی استفاده می کند و استاندارد خاص خودش را دارد.

سایزبندی اروپایی با برچسب EU

انگلیسی با برچسب UK

فرانسوی با برچسب FR

و سایزبندی آمریکایی با برچسب US نشان داده می شود.

انواع مانتو در ایران بر اساس جدول سایز اروپایی طراحی می شود. به عنوان مثال سایز 38 در ایران و اروپا معادل سایز 8 آمریکایی است که در امریکا به جای 38 عدد 8 و در انگلیس عدد 10 نشان داده می شود. در استاندارد جهانی نیز معادل حرف S یا کوچک است. سایز 38 را اکثر برندهای سازنده مانتو بعنوان یک سایز کوچک ( S ) در نظر می گیرند با این حال سایز 38 یک برند می تواند با برند دیگر متفاوت باشد. بنابراین زمانی که قصد خرید دارید باید ابتدا ببینید لباستان برچسب کدام کشور را دارد.

 

راهنمای خرید مانتو با سایز 38

بهتر است قبل از خرید حتما به برچسب لباس دقت کنید.

بطور کلی مانتویی با سایز 38 برای افراد لاغر اندام مناسب است.

اندازه هایتان را در دفترچه ای بنویسید اما هر چند وقت یکبار آن را بروز کنید تا در هنگام خرید بتوانید مناسب ترین مانتو را خریداری کنید. متکی بودن به اندازه های چند ماه قبل می تواند باعث خراب شدن نتیجه خریدتان شود.

بازگشت به لیست