سایز 38 مانتو چقدر است ؟

سایز 38 مانتو چقدر است

اگر سایزبندی های مختلف مانتو کلافه تان کرده و نمی دانید سایز 38 مانتو چقدر است جای درستی آمده اید. در این مقاله قصد داریم در مورد سایز 38 برای انواع مانتو صحبت کنیم و ببینیم که این عدد واقعا به چه معناست و برای چه افرادی بکار می رود.

زمانی که قصد خرید یک مانتو شیک و زیبا را دارید لازم است ابتدا مانتویی را انتخاب کنید که متناسب با سایز و فرم بدنتان باشد. معمولا برای خرید اینترنتی مانتو از سایزبندی های مختلفی استفاده می شود. هر برند مانتویی در کشورهای مختلف سایزبندی متفاوتی دارد. بعنوان مثال 38 برای یک مانتوی اروپایی با سایز 38 مانتو انگلیسی با هم کاملا متفاوتند. دانستن معنای این اعداد به شما کمک می کند تا به تنهایی بتوانید بفهمید بهترین سایز برای فرم بدنتان کدام است.

سایز 38 مانتو دقیقا چقدر است ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد مانتو یا لباسی را اینترنتی بدون پرو کردن خریده باشید و بعد از پرو متوجه شده باشید اندازه تان نیست و برایتان تنگ است. شاید مانتویی به ظاهر خیلی شیک بنظر برسد و بلندی مانتو هم اندازه تان باشد اما وقتی آن را تن می زنید بالاتنه اش برایتان تنگ بوده باشد یا بالعکس مانتو خیلی برایتان گشاد باشد. به همین دلیل در هنگام خرید پوشاک به ویژه مانتو دانستن اینکه سایز مناسب برای شما کدام است اهمیت زیادی دارد. در صورتی که سایزتان را به درستی اندازه بگیرید خرید اینترنتی هیچ فرقی با خرید حضوری و پرو کردن برایتان نخواهد داشت.

 

چطور سایزم را بفهمم ؟

اگر قصد خرید مانتویی با سایز 38 را دارید و نمی دانید سایز 38 مانتو چقدر است ابتدا باید سایز خود را اندازه بگیرید. مهمترین اندازه هایی که در هنگام تعیین سایز برای خرید مانتو مهم است بدانید عبارتند از :

  • اندازه دور سینه
  • دور باسن
  • دور کمر
  • قد آستین
  • قد مانتو
  • بالاتنه پشت
  • بالاتنه جلو
  • دور بازو
  • سرشانه
  • کارور پشت و کارور جلو
بیشتر بخوانید  پارچه زمستانی

ابتدا باید تمام موارد بالا را به دقت اندازه بگیرید برای اندازه گیری می توانید از بخش راهنمای انتخاب سایز مانتو گالری میرداماد کمک بگیرید برای انجام این کار لازم است ابتدا یک لباس نازک بپوشید در صورتی که اضافه وزن دارید و گن می پوشید بهتر است ابتدا آن را تنتان کنید. صاف بایستید. گردن و کمرتان را را خم نکنید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید از فردی که با دقت این کار را انجام می دهد مثل یک خیاط کمک بگیرید.  به کمک یک متر خیاطی تمام موارد را اندازه گیری کرده و در دفترچه ای یادداشت کنید.

دور کمر، دور سینه و دور باسن از مهمترین قسمت هایی هستند که در خرید مانتو حتما باید به دقت اندازه گیری شده باشند. پس از اندازه گیری تمام موارد گفته شده وقت ان است تا اندازه هایتان را با جدول راهنمای سایزی که در ادامه اورده شده مقایسه کنید.

روش صحیح اندازه گیری سایز

در صورتی که اضافه وزن دارید اما عادت به پوشیدن گن ندارید لازم است ابتدا یک خط کش بلند را بصورت عمودی از زیر سینه بر روی شکم قرار دهد. خط کش باید کاملا صاف باشد. سپس با متر نواری خیاطی از روی خط کش دور باسن را اندازه بگیرید. دقت کنید که متر نباید انقدر کشیده شود که خط کش خم شود و باید این کار را از روی خط کش انجام دهید. دلیل انجام این کار این است که در سایزبندی های استاندارد مثل سایز 38 فرض بر این است که فرد از تناسب اندام برخوردار است و به عبارتی اضافه وزن ندارد.

بیشتر بخوانید  کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟

در صورتی که فرد شکم داشته باشد و این موضوع را در هنگام اندازه گیری سایز در نظر نگیرد باعث می شود در نهایت مانتویی را خریداری کند که برایش تنگ است. به همین دلیل بیشتر افرادی که شکم دارند ترجیح می دهند جای خرید مانتو آماده آن را بدوزند اما با این ترفند اندازه گیری که در مقاله گفته شد براحتی می توانید حتی بصورت اینترنتی هم مانتو دلخواهتان را با سایز مناسب خریداری کنید.

جدول سایزبندی استاندارد

بطور کلی برای تمام پوشاک ها در جهان از سه نوع سیستم سایز بندی آمریکایی، اروپایی و انگلیسی استفاده می شود. سایز مانتو ایرانی در واقع بر اساس سیستم سایز اروپایی است و هیچ فرقی با آن ندارد. این اعداد معمولا بین 34 تا 50 اینچ هستند و در سیستم سایزبندی بین المللی با حروف الفبا (   S، M، L، XL، XXL) نشان داده می شوند.

XS : به معنی سایز خیلی کوچک

S : مخفف سایز اسمال به معنی کوچک

M : مخفف سایز مدیوم به معنی متوسط

L : مخفف سایز لارج به معنی بزرگ

XL : به معنی خیلی بزرگ

XXL : به معنی فوق العاده بزرگ

 

سایز 38 مانتو چقدر است

جدول سایز استاندارد ایران / اروپا برای مانتو

 

با توجه به جدول اگر دور سینه تان 88 و دور باسن 94 است مانتویی با سایز 38 اینچ برایتان مناسب است اما در صورتی که دور سینه 92 و دور باسن 96 باشد بهتر است مانتویی با سایز 40 انتخاب کنید.

سایز استاندارد مانتو

هر کشوری برای دوخت لباس هایش از سایزبندی مخصوصی استفاده می کند و استاندارد خاص خودش را دارد.

بیشتر بخوانید  برسی انواع هودی

سایزبندی اروپایی با برچسب EU

انگلیسی با برچسب UK

فرانسوی با برچسب FR

و سایزبندی آمریکایی با برچسب US نشان داده می شود.

انواع مانتو در ایران بر اساس جدول سایز اروپایی طراحی می شود. به عنوان مثال سایز 38 در ایران و اروپا معادل سایز 8 آمریکایی است که در امریکا به جای 38 عدد 8 و در انگلیس عدد 10 نشان داده می شود. در استاندارد جهانی نیز معادل حرف S یا کوچک است. سایز 38 را اکثر برندهای سازنده مانتو بعنوان یک سایز کوچک ( S ) در نظر می گیرند با این حال سایز 38 یک برند می تواند با برند دیگر متفاوت باشد. بنابراین زمانی که قصد خرید دارید باید ابتدا ببینید لباستان برچسب کدام کشور را دارد.

 

راهنمای خرید مانتو با سایز 38

بهتر است قبل از خرید حتما به برچسب لباس دقت کنید.

بطور کلی مانتویی با سایز 38 برای افراد لاغر اندام مناسب است.

اندازه هایتان را در دفترچه ای بنویسید اما هر چند وقت یکبار آن را بروز کنید تا در هنگام خرید بتوانید مناسب ترین مانتو را خریداری کنید. متکی بودن به اندازه های چند ماه قبل می تواند باعث خراب شدن نتیجه خریدتان شود.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو شلوار اداری (63)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */