راهنما

چگونه مانتو ست کنیم ؟

ست مانتو

این سوالی است که بی شک همه خانم ها آن را از خود پرسیده اند در دنیایی امروزی با پیشرفت مد و فشن ، تنوع طرح و رنگ لباس ها ، انتخاب لباس مناسب و اینکه چگونه مانتو را ست کنیم به یکی از دغدغه‌های مهم هر خانوم مخصوصاً خانم های ایرانی تبدیل شده است.

داشتن یک استایل مطابق با مد روز و در عین حال شیک در ظاهر باعث می شود که بسیار مقبول تر و شیک تر و تاثیرگذار تر باشیم این با این وجود است که اگر حتی گران ترین و خوش رنگ ترین لباس های دنیا را داشته باشیم و آنها را مطابق اصول صحیح ست کردن لباس ها استفاده نکنیم هرگز نمی‌توانیم ظاهری آراسته داشته باشیم.

چگونه مانتو را ست کنیمچه چیز هایی در انتخاب مانتو مهم است ؟

 

اصول و روش‌های درست ست کردن یک بحث بسیار گسترده و جذاب است امروز می خواهیم به آن بپردازیم که دانستن درباره آنها ما را نسبت به رنگ ها و جنس پارچه ها و موقعیت مناسب استفاده از آنها آگاه تر میکند همانطور که میدانید در پوشش و ظاهر ما مانتو بیشترین سهم را دارد و هسته مرکزی ظاهر ما را تشکیل می‌دهد اگر می خواهید بدانید چگونه مانتو را ست کنیم امروز با ما همراه باشید.

در ادامه مطلب ابتدا به اصول ست کردن می‌پردازیم می توان گفت اکثر افراد با اصول کلی لباس پوشیدن و آشنا هستند مثلاً این که لباس های کاملا اندازه ، تک رنگ و راه راه عمودی باعث بلندتر و لاغرتر دیدن شدن شما میشود و یا لباس های چند لایه ، راه راه افقی و رنگ روشن باعث چاق و کوتاه‌ تر دیدن شما میشود برای اینکه بدانیم چه لباس ها و چه رنگ هایی در کنار هم هماهنگی دارند و به به طور صحیح ست می شوند ابتدا باید با اصول رنگ شناسی آشنا شویم.

اصول رنگ شناسی

همانطور که گفته شد آشنایی با اصول رنگ شناسی برای داشتن یک استایل شیک و جذاب برای هر خانمی یک نیاز اساسی است علی الخصوص در عصر حاضر که رنگ بندی لباس یک فرد می تواند نشان دهنده شخصیت او باشد هر فردی با دیدن استایل شما به میزان آگاهی تان از دنیای رنگ و حس زیبایی شناسی آن پی خواهد برد پس دانستن اصول رنگ ها با صرف کمی ذوق و سلیقه میتواند استایل های دلنشینی برای شما ایجاد کند.

نحوه ست کردن مانتورنگ های اصلی

رنگ های اصلی قرمز ، زرد و آبی هستند و در واقع بقیه رنگ هایی که ما می توانیم ببینیم ترکیب این از ترکیب این سه رنگ ایجاد می شوند پس با توجه به اینکه این رنگ ها از هیچ رنگ دیگری تشکیل نشده اند به آنها رنگ‌های اصلی می گویند.

رنگ های فرعی

رنگ های بنفش ، نارنجی و سبز رنگ هایی هستند که از ترکیب سه رنگ اصلی ایجاد می شوند که با آنها رنگ های فرعی یا ثانویه گفته می شود.

رنگ های ترکیبی

زرد – نارنجی ، قرمز – نارنجی ، قرمز – بنفش ، آبی – بنفش ، آبی – سبز و زرد – سبز ، این رنگ ها از ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی به وجود می آیند و در میان دو رنگ تشکیل دهنده خود قرار می گیرد.

در دسته بندی دیگر رنگ ها را می توان به سه دسته گرم ، سرد و خنثی تقسیم کرد رنگ های گرم و سرد خود به دو دسته روشن و تیره تقسیم می شوند. در واقع رنگ گرم و سرد به حسی که از دیدن یک طیف رنگی به وجود می آید گفته می شود. رنگ های گرم مثل نارنجی ، قرمز و قهوه‌ای که انرژی بخش نیز هستند و رنگ‌های سرد مثل سبز و آبی که آرامش بخش هستند و ایجاد خونسردی می‌کنند.

رنگهای خنثی در این روزها بسیار ترند شده‌اند رنگ‌هایی هستند که در ترکیب آنها از میزان زیادی سفید استفاده شده است و هیچ تمایلی به رنگ های اصلی و ثانویه ندارد مثل رنگ های طبیعی و زمینی ، خاکستری ، کرمی ، سفید و مشکی که رنگ های ساده ای هستند و در استایل های کژوال به فراوانی دیده می‌شوند.

رنگ های زیادی وجود دارند که می‌توانیم با هم ترکیب کنیم و ست های زیبایی را به وجود بیاوریم چرخه های رنگی با در نظر گرفتن سلیقه ما رنگ ها را با توجه به اصول رنگ شناسی مورد استفاده قرار می دهند.

ست مانتوذکر چند نکته برای پاسخ به سوال چگونه مانتو را ست کنیم

 

  •  اگر مانتو در قسمت یقه و بالاتنه دارای طرح می باشد بهتر است شال و روسری خود را ساده ببندید.
  •  باید گفت کفش های ساده بهتر است با لباس های طرح دار و کفش های کار شده را با لباس های ساده بپوشید.
  • مشکی و سفید هماهنگ با تمام رنگ ها هستند. اگر مانتو یا یک جفت کفش مشکی یا سفید داشته باشید به راحتی می توانید ست های مختلفی بسازید.
  •  کیف بزرگ مناسب مانتوهای آزاد ، گشاد و پانچ و کیف کوچک با مانتوهای اسپرت ، کوتاه و کتی مناسب تر است.

انواع مدل های مانتو

مانتو دانشجویی ، مانتو اداری و رسمی ، مانتو اسپرت و مانتو خیابانی و مانتو مجلسی که در استایل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع شال و روسری

شال و روسری نخی ، شال و روسری حریر ، شال و روسری ساتن ، شال و روسری پشمی و شال و روسری ابریشمی که برای ست کردن رنگ مانتو و شال باید با آن ها آشنایی داشته باشید

انواع شلوار

عبارتند از شلوار جین دمپا گشاد ، جین راسته ، جین مام استایل و جین تنگ. همچنین شلوار های پارچه ای دمپا گشاد ، گشاد دامنی ، راسته و لگ.

انواع کیف

عبارت اند از کیف بزرگ ، کیف کوچک ، کیف مجلسی و کیف اسپرت که که برای آفریدن یک استایل جذاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع کفش

عبارتند از کفش اسپرت ، کفش کتونی ، کفش کالج ، کفش پاشنه دار و صندل که انتخاب کفش مناسب در استایل ما بسیار نقش دارد.

اصول اصلی ست کردن مانتواصول ست کردن مانتو طرحدار و ساده

 

اگر شما یک مانتوی پر از طرح و رنگ دارید بهتر است که از شال یا روسری ساده یا ترجیحاً تک رنگ برای استایل خود استفاده کنید که ظاهر شما بیش از خد شلوغ به نظر نیاید و برعکس ، اگر مانتوی شما ساده یا تگ رنگ و یا راسته است ، می‌توانید روسری و شال های طرح را بپوشید تا استایل شما از یکپارچگی و سادگی در بیاید.

در مورد ست کردن مانتو های کتی با شلوار گشاد باید گفت مانتو کتی در قسمت بالا کمی چسبان می‌شود که ترکیب خوبی با شلوارهای از بالا گشاد که امروزه بسیار ترند  شده اند ، می‌باشد.

بازگشت به لیست