آموزش

مدل های استین مانتو سال 1402

مدل های استین مانتو سال 1402

بدون شک جذابیت، ترکیب رنگ مناسب، نوع دوخت و البته پارچه مرغوب و مدل های استین هماهنگ با نوع استفاده از ویژگی های اصلی یک مانتو زنانه خوب است. ابتدا باید با اسامی انواع پارچه مانتو آشنا شویم سپس در مورد هر کدام اطلاعات جامعی بدست آوریم. برای دانستن مدل های استین مانتو سال 1402   همراه با میرداماد باشید.

مدل های استین مانتو سال

هر خانمی هنگام خرید مانتو ابتدا به رنگ مانتو توجه می کند سپس طرح و مدل آن را ارزیابی می کند و سپس پارچه مانتو را لمس می کند. اگر همه این سه مرحله به خوبی پیش رفت و او آن را دوست داشت، پس از پرو درخواست می کند که آن را شخصا ببیند.
مرحله اول و سوم ارتباط مستقیمی با پارچه مانتو دارد. پس حتما رنگ پارچه را (با توجه به سلیقه خریدار) انتخاب کنید و سپس به رنگ پارچه توجه کنید. زیر دست پارچه و لمس آن باید حس خوبی را منتقل کند.
اولین نکته هماهنگی انتخاب نوع پارچه مرغوب با نوع مصرف مانتو و سپس انتخاب ماهرانه رنگ و طرح و سپس یافتن مکان مناسب برای خرید پارچه مانتو با قیمت ارزان (ترجیحا قیمت تولید کننده بدون واسطه. ). برای طراحی و دوخت آستین مانتو طرح های متفاوت و جذابی وجود دارد.

مانتو ژاکارد با آستین پف دار

مانتو با پارچه ژاکارد به تنهایی زیباست و حتی نیازی به طراحی الگوهای پیچیده و خاص ندارد. در عین حال استفاده از پارچه ژاکارد در دوخت لباس و مانتو به داشتن تناسب و ثبات کامل کمک می کند. برای انتخاب مدل آستین در پارچه ژاکارد از گزینه های مختلفی استفاده می شود. اما در این بین مدل کلوش زیبایی خاصی دارد. در این مدل مانتو آستین ها تا قیمت زیر آرنج به صورت ساده و معمولی کشیده شد‌ه و برای ادامه آن از مدل کلوش استفاده شد‌ه است.
برای کشیدن این مدل آستین لباس کافیست یک آستین ساده بکشید. همچنین برای قسمت کلوش یک مستطیل به اندازه دو برابر طول آستین در قسمت آرنج و به طول دلخواه ببرید. البته روش دوخت آن نیز کمی متفاوت است. اول، برای ایجاد چین‌ها به هیچ وجه از چین‌های سوزنی استفاده نکنید. چون پارچه شما ژاکارد است و چین های سوزنی روی این پارچه زیبا نیست. پس به چین پیلی بروید.
در ضمن آستین ها و چین ها از آرنج دوخته می شود تا چین ها زیبایی و جلوه بیشتری داشته باشند. نکته پایانی این است که هنگام اتو حتما با حوصله اتو کنید تا خطوط چین ها روی آستین به خوبی نمایان شود. در این صورت زیبایی بیشتری را در آستین خواهید دید.
فراموش نکنید که این مدل مانتو برش و طرح ساده ای دارد و چیزی که آن را زیباتر و چشمگیرتر می کند مدل آستین است که مانتو را ساده جلوه می دهد. پس برای بریدن، دوختن و اتو کردن آستین ها وقت بگذارید.

دوخت آستین کت ژاکارد

گران نباشید، دوخت این مدل آستین کار سختی نیست. فقط کمی صبور و خلاق باشید و قطعات آستین را با دقت به هم وصل کنید. برای این مدل آستین اول از همه به سراغ پارچه ای بروید که قد متوسطی دارد.
بعد از آن نوبت به کشیدن الگوی آستین می رسد. ابتدا الگوی یک آستین ساده و معمولی را تا آرنج بکشید. برای قسمت پایین آستین که شبیه گل رز است باید یک مستطیل به اندازه آرنج به اضافه قد گل حدود 20 سانتی متر بکشید.
حتما برای هر آستین دو بار از این الگو بکشید تا آستین زیباتر به نظر برسد. یک پارچه جداگانه در ابعاد مستطیل و به طول حدود 30 سانتی متر برش بزنید و با آن گل رز درست کنید. این گل در قسمت پایین آرنج چسبانده می شود و بقیه طول آستین نیز در کنار آن دوخته می شود.
شاید در نگاه اول دوخت این مدل آستین کمی سخت به نظر برسد اما با کمی حوصله می توانید آن را به راحتی بدوزید. اگر می خواهید کت کمتر گشاد باشد، از یک لایه چسب برای آستین گل رز استفاده کنید تا آستین به اندازه کافی شل شود. در غیر این صورت، در نهایت با یک آستین گشاد و آویزان مواجه خواهید شد.

مانتو با آستین های موج دار

برش های متعدد روی آستین آن را به یک طراحی خاص و منحصر به فرد تبدیل کرده است. برای کشیدن این آستین به یک الگوی آستین معمولی و ساده نیاز داریم. بعد از آن باید آستین را به 4 تکه تقسیم کنید و از آرنج به پایین طرح موج دار به آن بدهید و برای آن مچ جداگانه بکشید.
برای زیباتر شدن آستین بهتر است از پارچه های پررنگ استفاده کنید. همچنین در برش ها از نوارهای تزئینی زیبا یا سنگ و مروارید زیبا استفاده کنید. در این صورت جلوه بیشتری در مانتو و آستین ایجاد می شود.

آستین ساده و فانتزی

دوخت آستین این مانتو بسیار آسان و سریع است و در عین حال زیبایی بی نظیری به فرم لباس مجلسی می دهد. برای این کار می توانید سراغ پارچه هایی مانند کرپ، شانتون یا هر نوع پارچه ای با وزن متوسط ​​بروید. پس از آن فقط یک آستین ساده بکشید و طول آستین را تا مچ یا بالاتر بکشید.
در لبه آستین یک برش منحنی دید‌ه می شود پس حتما از یک تکه سجاف زیر لبه آستین برای دوخت زیبا در این قسمت استفاده کنید. دوخت پاپیون ها نیز بسیار آسان است و فقط به یک مستطیل به ابعاد حدود 7 سانتی متر در 12 سانتی متر نیاز دارید. الگوی پاپیون را حتما روی دو لایه پارچه بزنید و از لبه پاپیون بدوزید تا شیک و زیبا شود.

آستین ابریشمی، ساده

پارچه ابریشمی با ظرافت و سادگی قدرت زیادی در زیباسازی مانتو یا هر نوع لباس دیگری دارد. این مدل مانتو مجلسی برای مهمانی های خانوادگی نیز گزینه مناسبی است. آستین مانتو مجلسی از جنس حریر ساده است.
در این مدل آستین به الگوی اولیه یک آستین ساده بالای مچ نیاز داریم. حتما پارچه ای را برای دوخت مانتو انتخاب کنید که جریان خوبی داشته باشد. در این صورت با پارچه ابریشمی لبه آستین هماهنگی بیشتری ایجاد می کند.
لبه آستین نیز از پارچه ابریشمی شیشه ای است که لبه کمی دارد و کافی است پارچه حریر را دو بار دور مچ بریده و با چین های سوزنی به آستین بچسبانید.
اگر می‌خواهید مانتو جذاب‌تر باشد، می‌توانید از سنگ‌های تزئینی، مروارید یا منجوق استفاد‌ه کنید و لبه‌ی ابریشمی آستین‌ها و جیب‌ها را به‌صورت پراکنده بدوزید.

نکات خرید مانتو کالکشن 1402

هنگام خریدمانتو رسمی باید نکات مهمی را رعایت کنید. اولین مسئله این است که شما چه نوع مانتویی را انتخاب می کنید؟ اگر می خواهید مانتو ساده و برای یک مهمانی خانوادگی یا دوستانه باشد، پارچه های متنوع با روان مناسب گزینه خوبی هستند. اما برای لباس و مانتو رسمی حتما سراغ پارچه ای با استحکام کافی بروید.
بعد از آن باید مدل آستین و برش مانتو را انتخاب کنید. فقط به دنبال سادگی باشید و از طرح های پیچیده و متفاوت برای مانتوهای رسمی و رسمی آهاردار خودداری کنید. در ضمن برای مانتو مناسب عروسی و اینها می توانید به راحتی الگوی مورد نظر را بکشید و دست به کار شوید.
فراموش نکنید که مدل آستین در زیباتر شدن مانتو بسیار مهم است. همچنین اگر مدل آستین مانتو را درست انتخاب نکرده باشید، ممکن است تمام زحمات شما برای برش، دوخت و اتو مانتو به هدر برود. بنابراین مدل آستین لباس را با دقت انتخاب کنید.
آخرین کلمه
حالا که چند مدل آستین مانتو شب را بررسی کردیم، می توانید مدل دلخواه خود را انتخاب کنید و شروع به دوخت یک مانتو زیبا و جذاب برای سال جدید کنید.

 

 

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط