آموزش

نکات بسیار مهم هنگام خرید مانتو زنانه

نکات بسیار مهم هنگام خرید مانتو زنانه

مانتو یکی‌از لباس های ضروری برای خانم های ایرانی میباشد، در انتخاب و خرید مانتو نکات بسیار مهمی وجود دارد که به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. تعدادی نکات بسیار مهم هنگام خرید مانتو زنانه را برایتان خواهیم شرح داد.

پیش از خرید یک مانتو بایستی به تعدادی نکات توجه خاص و ویژه ای داشته باشید، بطور نمونه نوع استایل و قدتان، محیطی که قرار است آن مانتو را بپوشید، مدلی که مد نظر شما است و میخواهید با دیگر لباس هایتان هماهنگ و همرنگ باشد،  مبلغی را که می‌خواهید هزینه نمایید، پارچه ای که در آن مانتو به کا رفته شده و شما را در هنگام استفاده از آن مانتو اذیت نکند و …. .

البته انواع گوناگونی مانتو در بازار موجود است که شاید بتوان به گروه های زیر تقسیم بندی کرد:

  • ساده
  • اسپرت
  • مجلسی
  • اداری
  • بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی
  • دانشجویی

 

 

راهنمای خرید مانتو

انتخاب مانتو با توجه به پارچه استفاده شده

پارچه های مختلفی برای تولید انواع مانتو استفاده می شود که هر کدام از آن ها با سلیقه افراد مختلفی هماهنگ می شود. بعضی از اشخاص مانتو را با توجه به جنس آن انتخاب می کنند برای مثال یک سری از افراد برایشان بسیار مهم است که مانتویشان چروک نشود و نیاز به اتو کردن مکرر نداشته باشد و برای بعضی از افراد مهم است که جنس مانتو به گونه ای باشد که پرز نگیرد و مثال هایی مانند این.

مانتو بلند مانتو تیره مانتو تیره

انتخاب مانتو با توجه به رنگ پوست افراد مختلف

افراد معمولا در هنگام انتخاب لباس به سلیقه خود بسنده میکنند و به رنگ ها توجه نمی کنند درست است که رنگ کاملا سلیقه ای است اما این نکته نباید فراموش شود که در نظر گرفتن رنگ مطلوب و مناسب برای لباس سبب می شود که خوش هیکل تر و خوشگل تر دیده شویم یکی از قانون های انتخاب رنگ لباس انتخاب براساس رنگ پوست افراد است.

پوست تیره:

اشخاصی که دارای پوست تیره هستند، معمولا چشم و موهای مشکی یا این که قهوه ای تیره دارند. این افراد بایستی لباسی را انتخاب نمایند که با رنگ های تیره تضاد و مغایرت داشته باشد. این مغایرت صورت را از یکنواختی خارج کرده و سبب جذابیت بیشتر می‌شود.

پیشنهادهایی برای این دسته:

رنگ های مناسب برای این گروه: صورتی، سفید، خاکی، آبی ملایم، طوسی روشن.

رنگ های نامناسب این گروه: مشکی، قهوه‌ای تیره، فیروزه‌ای، سبز یشمی، قرمز تیره.

در حالتی که رنگ پوست شما جزو این گروه میباشد، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره دوری کنید. از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولا تحت عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی‌توان کاملا آن را کنار گذاشت، سعی نمائید استفاده از آنها‌ را کم کرده و تنها در صورت ضرورت از آن ها استفاده نمائید.

پوست های روشن:

چنین اشخاصی معمولا موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آن‌ها سبز، آبی، طوسی یا این که قهوه ای روشن میباشد. رنگ هایی مناسب این دسته رنگ هایی هستندکه متضاد با رنگ پوستشان باشد.

 

پیشنهادهایی برای این دسته افراد:

رنگ های مناسب برای این گروه: آبی ملایم، قهوه‌ای، بژ، آبی تیره.

رنگ های نامناسب برای این گروه: قرمز، صورتی، نارنجی، زرد، ارغوانی و سفید.

در‌این دسته بطور کلی می بایست  رنگ های خشن و روشن به کار گرفته شود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید. بکارگیری رنگ های گرم به هیچ وجه توصیه نمیشود.

 

پوست های معمولی:

عده ای از افراد که رنگ پوستشان نه تیره میباشد نه روشن، می‌توانند  از هر رنگ لباسی استفاده نمایند. از آنجایی که هر دو رنگ روشن و تیره قادر است با چنین رنگ پوستی تضاد داشته باشد، براین اساس از هر دو رنگ می توان استفاده کرد.

پیشنهادهایی برای این دسته:

رنگ های مناسب برای این گروه: بژ، آبی، سورمه‌ای، گندمی، مشکی، صورتی.

رنگ های نامناسب برای این گروه: مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز‌رنگ.

فقط رنگ هایی که این افراد نباید بکاربرند، رنگهای نزدیک به رنگ پوست میباشد. به عنوان مثال در‌حالتی که رنگ پوست شما زیتونی میباشد، از پوشیدن لباسهای زیتونی یا قهوه ای دوری کنید.

مانتو روشن

انتخاب مانتو با توجه به اندام افراد مختلف

اندام و قد یکی از مهم ترین چیزهایی است که در انتخاب مانتو حتما باید به آن توجه داشته باشید. برای تعیین میزان بلندی مانتو باید بدانید که بلندی مانتو با قد شما کاملا عکس است، در صورتی که قد شما کوتاه است دنبال مانتو های بلند تری باشید و اگر قد شما بلند است مانتوهای که سایز آن ها تا روی زانو هستند می توانند بسیار زیبا به نظر بیایند.

مانتو برای خانم های بلند قد:

خانم های قد بلند به هیچ عنوان از مانتو و شلوار یک رنگ در ست مانتو شلوارتان استفاده نکنید، بهتر است که از دو رنگ متفاوت و یا از رنگ های تضاد و خاص استفاده کنید. اگر این نکته را رعایت نکنید و ست مانتو و شلوار تک رنگ بپوشید، باعث بلندتر نشان دادن قد خود شده اید ولی با استفاده از ترکیب رنگ ها می توانید برای خود یک استایل زیبا بسازید.

در صورتی  شما  مدل مانتو کوتاه را دوست دارید، می بایست این را بدانید که سبب کشیده تر کردن و بلند تر نشان دادن پاهایتان می گردد.

در صورتی شما مدل مانتوپف دار به جهت سایز دار و گشاد بودنشان دوست دارید بدانید که شما را حجم دارتر نشان میدهند.

یکی از ایده آل ترین گزینه ها میتواند برای شما مدل مانتوهای کمردار تنگ میباشد.

انتخاب برازنده تری که می‌توانی استایل تان را در آن زیبا تر کنید، مانتوهایی میباشد که پستی و بلندی های بدنتان را به خوبی نشان دهد و برجستگی و فرو رفتگی های اندام درشت واضح باشد.

 مانتو برای خانم های کوتاه قد:

مانتو‌های ساده و تنگ و تا روی زانو برای شما مطلوب می باشند. خطوط عمودی باریک بر روی مانتو شمارا بلندتر نشان می دهند. از پوشیدن مانتو دامن گشاد و کلوش و مدل چروک پرهیز کنید و توجه نمایید که مانتو بلند شما‌را کوتاه تر نشان می دهد.

 مانتو برای خانم هایی با شانه های پهن:

مانتویی با کمربند ظریف بپوشید که منجر ایجاد مقداری پف روی دامن آن گردد. از این شیوه، تناسب را میان شانه ها و پایین تنه خویش ایجاد نمائید. آستین های ساده یا حتی مانتوهای بدون آستین (سارافونی) را انتخاب نمائید که پهنی شانه هایتان را تعدیل کرده و شما‌را باریکتر نشان می دهند. پارچه های لَخت و کشی، انتخاب قابل قبولی برای جنس این مانتوها میباشند.

مانتو مطلوب برای خانم های چاق و پر:

در اندازه مانتویی که میخرید خیلی توجه نمائید. لباس های تنگ نمی توانند شمارا لاغرتر نشان دهند وفقط شما را آزار می دهند . مناسب ترین انتخاب مانتوهایی میباشد که کمی آزاد تر باشند. در صورتیکه تمایل به پوشیدن مانتوی طرح دار دارید مانتوهایی که  دارایطرح های بزرگی  هستند، مانتوهایی که دارای خط های عمودی هستند و مانتوهای چهارخانه درشت را کنار بگذارید و طرح های ریز و ساده تر را انتخاب کنید. این طرح ها شیک تر هم میباشند.

نکاتی در ارتباط باجنس مانتو :

یکی از اصلی ترین نکات در هنگام انتخاب مانتو، جنس مانتو میباشد. یعنی اول باید دید در هنگام شست و شو آب می رود یا نه و یا اینکه پس از شست و شو به اتو نیاز دارد یا نه. توجه کنید برخی از پارچه ها پود پود می گردند و یا پرزها و موهای اطراف را به خود می‌گیرند.

مانتو ها جنس های مختلفی دارند که طبق سلیقه وفصلی که میخواهید آن را بپوشید میتوانید جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید.انواع جنس مانتو بسیار متنوع هستند که در زیر چند نمونه از جنس ها و توضیحاتی در مورد آن ها آورده شده است.

انواع :

کتان: جنس ضخیمی دارد و در فصل های پاییز و زمستان بیشتر استفاده می شود.

پنبه: جنس لطیفی دارد و بیشتر در فصل گرم برای جلوگیری ازایجاد بوی عرق استفاده می شود. البته نکته ای که باید توجه شود این است که این جنس زودتر چروک می شود.

پشم: این جنس هم مناسب فصل زمستان است.مانتو عید

ویسکوز: این جنس نرم است و مناسب فصل تابستان می باشد.

فاستونی: این جنس بیشتر برای دوخت کارهای اداری و رسمی  استفاده می شود.

جین: این جنس ضخامت هی مختلفی دارد و در فصل های پاییز و بهار استفاده می شود.

نخی: بسیار سبک و خنک می باشد و در فصل تابستان بسیار پرکاربرد است.

چرم: در انواع مصنوعی و طبیعی وجود دارد و مناسب فصل پاییز و زمستان است و طرفداران بسیاری دارد.

شانتون: دارای تنوع بسیار زیادی است و در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد.

پردا: درلباس های اداری بیشتر استفاده می شود.

ساتن: بسیار پر زرق و برق است و در دوخت لباس های مجلسی استفاده می شود.

تریکو: یک پارچه فانتزی است که دارای طرح های مختلفی می باشد.

ریون: کسشان خیلی خوب و ضخامت کمی دارد.

همانطورکه در بالا اشاره شد جنس های متنوعی برای مانتو وجود دارد که هر فردی بسته به نیاز و سلیقه خود میتواند یکی از آن ها را انتخاب کند. حال برخی از مانتو فروشی ها با تنوع اجناسی که دارند به مشتریان کمک می کنند تا بهترین انتخاب خود را در این زمینه داشته باشند.

شعی داشتیم نکات بسیار مهم هنگام خرید مانتو زنانه را بریتان شرح دهیم تا بر آگاهی شما بیافزاییم.

فروشگاهی برای همگان :

گالری بزرگ مانتو میرداماد با چندین سال سابقه در زمینه فروش حضوری و اینترنتی انواع مانتو و لباس زنانه یکی از بزرگ ترین فعالین در این امر به شمار می رود. گالری بزرگ میرداماد با ارائه مانتو هایی با تنوع و کیفیت بالا و قیمت مناسب نسبت به رقیبان خود توانسته مشتریان زیادی را درسراسر ایران جذب کند.همچنین گالری بزرگ مانتو میرداماد با تنوع بی نظیری که دارد قادر است سلیقه تمامی افراد را تامین و پوشش دهد.

مدل مانتو دانشجویی و دخترانه جدید و شیک امسال

مطالب مرتبط