کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟

کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟

امروزه برای دوخت هر لباس انواع مختلفی از پارچه‌ موجود است.درواقع پاسخ به این سوال که کدام پارچه برای مانتو مناسب است آنجایی سخت به نظر میاد که متوجه می‌شویم انواع مختلفی از پارچه ها هستند که برای دوخت مانتو به کار می‌روند.گزینه‌های زیاد باعث سردرگمی ما می‌شود،مخصوصا وقتی که اطلاعاتمون راجع به پارچه‌ها کم باشد.
معمولاً این رنگ و طرح است که شما را ابتدا به سمت یک پارچه جذب می کند. اما این تنها یکی از ویژگی‌های پارچه است.

احساس شما هنگام تماس پارچه به پوست ، نحوه رفتار پارچه هنگام دوخت مانتو، نحوه چسبیدن آن به بدن شما و مواردی ازین دست نیز به اندازه رنگ و طرح آن برای تصمیم خرید پارچه مهم هستند.

عوامل موثر هنگام خرید پارچه مناسب مانتو

  • نوع پارچه
  • ثبات رنگ پارچه مانتو
  • تناسب پارچه با منطقه جغرافیایی
  • آب رفتگی پارچه
  • رنگ پارچه
  • بعد، ابعاد، اندازه پارچه

نوع پارچه مناسب مانتو

کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟ | گالری مانتو میرداماد

اولین نکته برای انکه تصمیم بگیریم کدام پارچه برای مانتو مناسب است این است که بدانید نوع پارچه ای که در ذهن دارید چیست.
پارچه هایی که به طور کلی به عنوان طبیعی (پنبه، ابریشم، کتان و غیره) و مصنوعی (اکریلیک، پلی استر، نایلون) طبقه بندی می شوند و ترکیبی از هر دو به یک اندازه برای ساخت لباس مناسب هستند. اما برخی پارچه ها کمی بیشتر از بقیه ارجحیت دارند.

ثبات رنگ

در هنگام انتخاب پارچه مانتو منسب اطمینان حاصل کنید که رنگ پارچه یکنواخت و بدون رگه یا لکه است. اگر در برخی مناطق رنگ رفتگی پیدا کردید که جز طراحی پارچه نبود خرید نکنید زیرا این نشان می دهد که رنگ آن پارچه با شستشو محو خواهد شد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید ثبات رنگ پارچه‌ای را که می‌خواهید بخرید آزمایش کنید، این است که یک دستمال سفید کوچک یا نخی بردارید، آن را مرطوب کنید و سپس آن را در جایی روی پارچه بمالید. اگر پارچه کیفیت خوبی داشته باشد، رنگ به پارچه / پنبه در دست شما منتقل نمی شود.

بیشتر بخوانید  آشنایی با پارچه ابروبادی برای مانتوهای تابستانی

تناسب پارچه با منطقه جغرافیایی

موقعیت و جغرافیای مکانی که در آن لباس می پوشید نقش مهمی در انتخاب پارچه مناسب مانتو خواهد داشت. بعنوان مثال برای مناطق کویری پارچه پشمی گزینه بدی به نظر میرسد و یا برای مناطق سردسیر پارچه ابریشمی اصلا مناسب نیست. اصولا پارچه ها با الیاف طبیعی برای آب و هوای تابستانی مناسب ترند.
مناطقی که رطوبت هوا زیاد و هوا گرم است،مانتوی نخی سبک و گشاد گزینه مناسبی است.

آب رفتگی پارچه

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید پارچه مانتو باید مورد توجه قرار گیرد، آب‌رفتگی پارچه پس از شستشو است. بیشتر پارچه ها مدارند ولی خب این موضوع برای پارچه های مختلف متفاوت است.

رنگ پارچه

رنگ پارچه یک نکته مهم است.سعی کنید رنگ پارچه ای که برای مانتو انتخاب می کنید به خوبی با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.البته به یاد داشته باشید طیف‌های مختلف یک رنگ می تواند در یک فرد بسیار متفاوت به نظر برسد.

ترجیحاً باید در نور روز پارچه بخرید تا بعد از غروب آفتاب. حتی اگر در برخی مغازه ها در روز لامپ روشن باشد، دیدن رنگ واقعی پارچه دشوار است. نور مصنوعی در نمایشگاه ها معمولا رنگ را تغییر می دهد.

 ابعاد و اندازه پارچه

هنگام خرید یک پارچه گران قیمت، باید قبل از برش پارچه گران‌تر، مقداری پنبه مولد بخرید، مخصوصاً اگر برای اولین بار است که الگو را می‌سازید.
بیشتر پارچه ها حدود 44 اینچ عرض دارند. وقتی برای خرید پارچه می روید ابتدا مقدار مورد نظر خود را تخمین بزنید و سپس به مغازه بروید.

کدام نوع پارچه برای مانتو مناسب است؟

کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟ | گالری مانتو میرداماد

پارچه ها از الیاف‌های مختلفی ساخته می‌شوند که برخی از آنها طبیعی، برخی مصنوعی و برخی ترکیبی از این دو هستند.در ادامه به بررسی چند مورد ازین پارچه‌ها میپردازیم و شما با بررسی مزایا و معایب هر کدام می‌توانید تصمیم بگیرید کدام پارچه برای مانتو مناسب است.

پارچه نخی یا پنبه

حدود 100 نوع پارچه نخی مختلف وجود. این پارچه طبیعی بسیار راحت است و یکی از بهترین پارچه ها برای ساخت مانتو است. این پارچه قابل تنفس است و می تواند حتی زمانی که هوا گرم است احساس خنکی به شما بدهد. این باعث می شود که مناسب یک مانتو تابستانی باشد. از همه مهمتر، بادوام است و نگهداری آن آسان است.

بیشتر بخوانید  فروش مانتو مجلسی بلند برای عید

بهترین چیز در مورد دوخت مانتو با پارچه نخی این است که آسان است. در مقایسه با هر پارچه دیگری می توانید به راحتی با آن مانتو یا هر لباس دیگری را بدوزید. یکی دیگر از مزایای استفاده از پارچه نخی برای دوخت مانتو، ارزان بودن آن است.

هنگام خرید پارچه نخی برای خیاطی مطمئن شوید که درست انتخاب کنید. با کشیدن دستان خود بر روی سطح پارچه اگر سطح صاف به نظر می رسد، می توانید مطمئن باشید که پارچه نخی خوبی است.
مشکل پاچه نخی این است که در هنگام شستشو جمع می شود.عیب دیگر پارچه نخی این است که به راحتی چروک می شود، مگر اینکه پوشش های خاصی به آن اضافه شود.

پارچه ابریشمی

کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟ | گالری مانتو میرداماد

ابریشم پارچه ای زیبا با حسی لوکس است. صافی و درخشنگی پارچه ابریشم باعث می‌شود بسیار جذاب به نظر بیاید.یکی از پارچه های مناسب برای مانتو ابریشم است.
نگهداری ابریشم کمی دشوار است زیرا اکثر آنها فقط به عنوان خشکشویی علامت گذاری شده اند. همچنین دوخت آن کمی دشوار است.
انواع مختلف ابریشم عبارتند از ابریشم خادی، ابریشم پنبه ای، ابریشم توسر، ابریشم کرپ، ابریشم پلی استر، دوپیونی ابریشم.
هنگام خرید ابریشم ممکن است ابریشم با تعداد نخ بسیار بالا پیدا کنید. آنها بسیار بادوام هستند و بهترین و نرم ترین نوع پارچه هستند. مشکل ابریشم های کم نخ این است که ظریف تر هستند و در درزها از هم جدا می شوند. شما باید پارچه ابریشمی را از گرما و رطوبت دور نگه دارید.

پارچه کتان

کتان مانند پسر عموی غنی‌تری از پارچه‌های پنبه‌ای به نظر می‌رسد ، حداقل تمام ویژگی‌های خوب پنبه در کتان وجود دارد ولی نسبت به پارچه های نخی و پنبه ای از ظرافت بیشتری برخوردار است.
اما به یاد داشته باشید که کتان بسیار چروک می شود. همچنین مانند برخی از پارچه های دیگر روی بدن نمی چسبد.کتان یک پارچه ترد و تا حدودی سفت است.سعی کنید که کتانی که می‌خرید آنقدر ترد نباشد که پوست را خراش دهد.
وقتی می خواهید مانتو و شلوار رسمی بدوزید،پارچه کتان گزینه مطلوبی برای شما خواهد بود.
برای از بین بردن چین و چروک کتان، آن را مرطوب کرده و اتو کنید.
پارچه کتان قیمت به نسبت پایینی دارد مخصوصا اگر با الیاف پنبه ای ترکیب گردد.

بیشتر بخوانید  نکات موثر در تعیین قیمت مانتو

ساتن

کدام پارچه برای مانتو مناسب است؟ | گالری مانتو میرداماد

ساتن، با حس لوکسی که دارد، معمولاً برای دوخت مانتوی مجلسی بسیار کاربردی است.
دوخت با ساتن کمی سخت است. درزها بیشتر به نظر می‌رسند، دستگاه تمایل به خوردن پارچه دارد و سوزن سطح پارچه را له می‌کند. اما زیبایی پارچه بر همه این مشکلات غلبه می کند.
پلی استر
پلی استر معایب خاص خود را دارد اما اگر پلی استر باکیفیت بخرید این پارچه مزایای زیادی خواهد داشت که فقط پارچه های مصنوعی دارند. برش عالی، سهولت نگهداری، کشش کافی.
در واقع چیزی که این پارچه را محبوب می کند، نحوه شستشو و مراقبت آسان آن است. اگر می‌خواهید قسمتی از مانتو چین داشته باشد می‌توانید با حرارت مناسب روی این پارچه چین‌های ماندگار ایجاد کنید.

پارچه ریون یا ویسکوز

ریون یکی از پرطرفدارترین پارچه برای مانتو است زیرا بسیار سبک و روان است.
اکثر لباس‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌بینید از این نوع پارچه هستند.پارچه ریون برای دوختن مانتو راحت و غیر رسمی بسیار مناسب است.
پارچه ویسکوز معمولی یا ابریشم مصنوعی سبک وزن، بسیار روان است.
ریون معمولی یا ویسکوز در برابر رطوبت استحکام پایینی دارد،در نتیجه رطوبت باعث از بین رفتن پایداری یا جمع شدن یا افتادگی آن می شود.
دوخت مانتو با پارچه ریون یا ویسکوز به مانند ابریشم سخت است ولی ظاهری که پس از پوشیدن مانتو به شما می‌دهد باعث رضایت شما خواهد بود.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو شلوار اداری (63)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */