وبلاگ

تشخیص خز طبیعی از مصنوعی

تشخیص خز طبیعی از مصنوعی برای خرید پالتو

خز در لباس‌های زنانه و مردانه کاربرد متعددی دارااست، به خصوص برای لباس‌های زمستانی. خز طبیعی مستقیما از پوست حیوان‌ها به دست می اید و خز مصنوعی از الیاف مصنوعی و در کارگاه‌های نساجی بافته می‌گردد. بدیهی می باشد که خز و پوست طبیعی حیوان‌ها قیمت بالاتری دارااست و در شرایطی که قصد خرید خز طبیعی دارید می بایست بتوانید تفاوت این دو را تشخیص دهید تا خرید موفقی داشته باشید!

درین نوشته ی علمی می خواهیم شیوه‌هایی مهم برای تشخیص خز طبیعی را از مصنوعی معرفی کنیم.

چند سالی می باشد که لباس‌های خز مثل پالتو، پوتین، آویز کیف و … بسیار مد روز و دوستداشتنی گردید‌ه‌اند و استعمال از آنان می تواند تیپ شما‌را ارتقاء دهد. پیش از تصمیم به خرید لباس از جنس خز باید بدین نکته دقت نمایید که انواعی از حیوان ها صرفا برای استفاده از خز و پوست خویش پرورش داد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه و کشته می گردند.

به همین عامل برخی برندها محصول ها خز طبیعی ساخت نمی کنند. در‌حالتی که طرفدار محیط زیست و حقوق حیوان ها می باشید طبیعی می باشد که نباید از این خزها استفاده فرمایید، البته خزهای مصنوعی هم چندان بی‌زیان نیستند و برای ساخت الیاف مصنوعی آنها منابع متعددی مصرف میگردد و باعث به افزایش آلودگی‌های زیست محیطی می شود. این نکته را هم فراموش نکنید که نگهداری از خز طبیعی ساده وجود ندارد و نیاز به محافظت‌های ویژه دارااست که کم هزینه نیست. پس در صورتی‌که تمایل به هزینه کردن ندارید خز مصنوعی بخرید.

برچسب روی لباس دقت نمایید

لباس خز مورد نظر را به طور کامل نظارت فرمائید، لیبل روی لباس راکاملا مطالعه و در‌حالتی که از تولید کنند‌ه و مغازه معتبری خرید می کنید حتما واقعیت مرتبط با خز روی لیبل لباس درج شده می باشد. ولی در‌حالتی که لباس مورد نظر تماما از جنس خز نیس و صرفا در بخش‌هایی از آن خز به کار رفته باشد (مثل پالتو یقه خز) معمولا اطلاعات خاصی درباره خز در لیبل درج نمی شود. ولی این لیبل‌ها نیز مدام قابل اعتماد نیستند و ممکن می باشد در یک مغازه دارای اعتبار نیز خز مصنوعی به جای خز طبیعی به فروش رسد.

بیشتر بخوانید  معرفی شومیز مانتویی طرح جین

تشخیص خز طبیعی از مصنوعی | گالری مانتو میرداماد

به مارک لباس دقت فرمائید

برخی برندها کارشناس تولید لباس‌های خز و پوست می‌باشند و در‌حالتی که مارک لباسی که گزینش کرده‌اید جزو این گروه باشد به احتمال زیاد جنس آن از خز طبیعی می باشد.

در این زمینه نیز به صورت حتمی نمی‌توان نظر بخشید زیرا احتمال تقلبی بودن مارک در کشور ما مدام وجود دارااست. بعضی بندها نیز خط تولید مستقل‌ای برای خز طبیعی و مصنوعی دارا هستند و بدون تحقیق دقیق نمی‌توان از طبیعی بودن خز و پوست اطمینان حاصل کرد.

خز طبیعی گران می باشد ولی…

همان طور که گفتیم خز طبیعی چون از پوست حیوان‌ها تولید می شود. روند ساخت و فرآوری آن بسیار پرهزینه می باشد و به همین عامل قیمت این لباس‌ها بالا خواهد بود.

درحال حاضر اگر یک لباس خز را با قیمتی متوسط در بازار پیدا فرمائید بدون نگاه کردن به لیبل و مارک آن می توانید با قطعیت بگویید که خز آن مصنوعی می باشد. البته هیچ وقت فقط به دلیل قیمت بالای یک لباس خز نمی‌توانیم بگوییم از خز طبیعی درست شد‌ه است.

خز را لمس نمایید

کلیه لباس‌های خز مارک و لیبل ندارند برای مثال ممکن می باشد. یک پالتوی پوست قدیمی از مادربزرگ خویش ارث برد‌ه باشید. برای این که مطمئن شوید که خز آن طبیعی می باشد بایستی از خصوصیت‌های ظاهری آن به نتیجه برسید.

خز را لمس نمائید، خز طبیعی بسیار قابل انعطاف می باشد و مانند مو طبیعی از بین انگشتان سر می خورد.مثل هنگامی که موهای یک گربه را نازونوازش می کنید. ولی خز مصنوعی مقداری حالت زبری داراست و زیرا از جنس پلاستیک می باشد در رطوبت حالت چسبندگی پیدا می‌نماید مثل لمس یک خرس عروسکی. اما بعضا برندها خزهای مصنوعی بسیار باکیفیتی تنظیم می‌نمایند که تماما مشابه خز طبیعی می باشد و ممکن می باشد شما‌را به خطا بیندازد.

بیشتر بخوانید  انتخاب مانتو با توجه به اندام

تست سوخت شدن

این شیوه را در مغازه‌هاقابل ازمایش نمی باشد. یک یا دو شاخه از موها و پوست لباس را جدا و بسوزانید. به بو و ماد‌ه ای که از آن باقی می ماند اعتنا نمائید.

خز طبیعی موقع سوختن بویی مشابه بوی مو سوزاند‌ه می دهد و مقداری خاکستر سیاه و پودری از آن باقی می ماند البته خز مصنوعی مانند پلاستیک آب گردید‌‌‌‌‌‌‌‌ه و گلوله گلوله می‌گردد.

یک سوزن درون خز فرو نمایید

یک سوزن ته گرد به درون پوست و خز فرو فرمایید، در‌صورتی‌که سوزن به راحتی در آن فرو رفت حتما خز مورد نظر مصنوعی می باشد.

ولی درصورتی که به آسانی فرو نرفت و میان آن گیر کرد به احتمال زیاد آن خز، طبیعی می باشد.

زیرا پایه خز تقریبا مانند چرم می باشد و با پارچه که پایه خز مصنوعی می باشد تفاوت داراست.

در‌حالتی که این قابلیت و امکان وجود داراست که پشت خز را مشاهده کنید و یا این که از میان موهای خز پایه آن را ببینید می توانید اصل بودن خز و پوست را تشخیص دهید.

در حالتی‌که پایه خز بافت داشته باشد و مانند پارچه دارنده تار و پود باشد تردید نداشته باشید که‌این خز مصنوعی می باشد

ولی درصورتی که این بخش حالتی پوستی داشت و دارنده بافتی نامنظم بود به احتمال زیاد خز اصل می باشد.

نکته قابل توجه در ارتباط با خرید خز مصنوعی یا این که طبیعی

چنانچه قصد خرید آنلاین خز طبیعی یا این که مصنوعی را دارید در این‌حالت امکان تشخیص امکان پذیر نیست در واقع می بایست خیلی مراقب باشید.
و تلاش نمائید همیشه خرید را به جهت اینکه دارنده قیمت های بسیار بالایی می باشند به صورت حضوری و با اعمال تست ها خرید کنید.
یا این که فروشگاهی مطمین برای خرید خز طبیعی گزینش نمایید

بیشتر بخوانید  ترکیب رنگ های مناسب برای مانتو و شال تابستانی

قیمت خز های طبیعی و مصنوعی

اصلا نباید از روی مبلغ قضاوت کرد که آیا خز طبیعی می باشدیا این که مصنوعی است.

در واقع بالا بودن قیمت به معنای طبیعی بودن خز وجود ندارد.

زیرا در برخی از حالات ممکن می باشد برخی از اشخاص از اطلاعات نادر مشتریان سوء به کار گیری نمایند.

بخواهند خز های مصنوعی را به جای خز طبیعی بفروشند.

به همین عامل شما در ابتدا به قیمت‌ توجه نکنید. بایستی مجموع مواردی که بیان شد را به طور کامل رسیدگی فرمایید.
تا بتوانید به طور درست خز طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو شلوار اداری (63)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */