آموزش

جادکمه مانتو زنانه کدام قسمت قرار گرفته است؟

جذاب ترین رنگ روشن مانتو مجلسی

جادکمه مانتو زنانه کدام سمت است؟ 

همانطور که می‌دانید مانتوهای زنانه یکی از اصلی ترین پوشش ها برای خانم ها به حساب می آید. به همین علت معمولاً خانم ها حساسیت زیادی به نوع و ظاهر مانتو های خود دارند. آنها سعی دارند تا زیباترین و در عین حال بهترین جنس مانتو ها را برای خود تهیه نمایند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که جادکمه مانتو زنانه کدام سمت است؟ اگر به دکمه های لباس مردان و زنان توجه داشته باشید، خواهید دید که تمایز کاملاً مشخصی بین جادکمه لباس زنانه و مردانه وجود دارد.

در لباس های مردانه دکمه در سمت راست و لباس های زنانه در سمت چپ قرار دارد. با این تفاسیر متوجه می‌شویم که دکمه در مانتو زنانه در قسمت راست مانتو قرار دارد. حتماً شما هم میخواهید بدانید که آیا این موضوع دلیل خاصی دارد؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در گالری مانتو میرداماد به دلایل تاریخی تاثیر گذار در محل جا دکمه لباس ها به خصوص مانتوها بپردازیم.

 

       جادکمه مانتو زنانه           

  بررسی دلایل تاریخی تاثیر گذار در محل جادکمه مانتو ها   

جالب است بدانید که کاربرد دکمه ها در لباس ها سابقه بسیار طولانی و حدود پنج هزار ساله دارد. قدیمی ترین دکمه های مدرن را می توان به کشور آلمان نسبت داد این موضوع مربوط به قرن سیزدهم است. قطعاً با بررسی‌های بیشتر در مورد این تئوری های مختلف می‌توان به بررسی تفاوت جایگاه های جادکمه مانتو و لباس های زنانه لباس های مردانه پرداخت.

 

 

  محل قرارگیری دکمه در لباس مردانه 

اگر به لباس های مردانه توجه داشته باشید، تمامی دکمه ها را در قسمت راست مشاهده می کنید. اما آیا این موضوع داره تئوری خاصی است؟ در گذشته مردان اسلحه های خود را در قسمت چپ بدن قرار می دادند. به همین علت با باز کردن دکمه های پیراهن و یا کت های خود به راحتی اسلحه ها را بیرون می کشیدند. این تئوری را می‌توان در مورد شمشیر در گذشته هم قبول کرد.آنها معمولاً از دست راست برای بیرون کشیدن شمشیر ها استفاده می کردند.

حالا اگر دکمه ها در سمت چپ قرار می گرفت، بیرون آوردن شمشیر ها برای آنها دشوار می شد. همانطور که می دانید بیشتر انسان ها راست دست هستند، به همین علت باز کردن دکمه هایی که در سمت راست قرار دارند، آسان تر خواهد بود.

 

 

  محل قرارگیری دکمه در لباس زنانه

دلایل متفاوتی از صحبت قرارگیری دکمه در لباس زنانه وجود دارد. بیشتر تئوری ها به این صورت است که اکثر مد های لباس در زمان گذشته برای زنانی که در طبقات اشرافی قرار داشته‌اند، طراحی می شده است. زنان اشرافی در زمان گذشته لباس های خود را به کمک خدمتکاران بر تن می کردند. بیشتر خدمتکار ها هم راست دست بوده اند. به همین علت دکمه ها باید در سمت چپ قرار می گرفتند تا خدمتکاران به راحتی آنها را ببندند.

تئوری دیگری در این راستا وجود دارد که می توان به لزوم و تمایز زن و مرد به لحاظ پوشش اشاره کرد. تصمیم گرفته شده است تا دکمه لباس زنانه را در سمت مخالف لباس مردانه قرار دهند تا در این صورت تفاوت پوشش میان زن و مرد مشخص شود.
در این بین برخی از افراد هم بر این باور هستند که قرارگیری جادکمه لباس زنانه به علت نحوه سوار شدن زنان بر روی اسب ها در زمان گذشته بوده است. در واقع آنها معتقد هستند که ارتباطی میان این موضوعات وجود داشته است. نحوه قرار گیری زنان بر روی اسب در زمان گذشته به این صورت بوده است که آنها در حالت پهلو و از سمت راست بوده است. به همین علت دکمه ها را در قسمت چپ لباس زنان قرار میدادند تا نسیم باد باعث جابجایی لباس زنانه نشود.

از دیگر تئوری های قرار گیری جادکمه لباس زنانه سمت چپ می توان به موضوع شیردهی زنان اشاره کرد. همانطور که می دانید معمولاً زنان نوزادان خود را با دست چپ بغل می گیرند. به همین علت به راحتی می توان با دست راست دکمه های سمت چپ را باز کرد و شروع به شیر دادن کودک کرد.

به طور کلی دلایل مختلفی برای قرار گیری جادکمه لباس زنانه و مردانه وجود دارد. به طور قطعی نمی توان گفت که کدام نظریه صحت بیشتری دارد. اما موضوعی که کاملاً مشخص است این است که اکثریت مردم راست دست هستند. این موضوع نشان از فعال بودن دست راست دارد به همین علت باز کردن دکمه های سمت راست بسیار راحت تر است.

در لباسهای زنانه هم برای ایجاد تمایز بین لباس های زنانه و مردانه و همچنین پوشیدن بهتر لباس ها به واسطه خدمتکاران دکمه ها را در سمت راست قرار دادند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد انواع جا دکمه ای در مانتو ها به شما بدهیم.

 

شناخت انواع جا دکمه برای مانتو ها

دوخت جادکمه هم یکی از فرایند های بسیار ضروری برای ساخت لباس به حساب می آید. همانطور که می دانید دکمه و جادکمه ها برای بسته شدن و منظم بودن لباس اهمیت بسیار زیادی دارند. حتی می‌توانند در جنبه تزیینی لباس هم مورد استفاده قرار بگیرند. جادکمه ای ها هم دارای انواع مختلفی هستند که در لباسها متناسب با سلیقه طراحان و یا حتی نوع لباس انواع مختلفی از آنها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما به تازگی کار خیاطی را شروع کرده اید، باید به زمان استفاده از انواع مختلف جادکمه ای ها توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب سعی داریم اطلاعاتی در مورد جادکمه مانتو زنانه به شما بدهیم.

 

آشنایی با انواع جادکمه ای های مانتو به لحاظ نوع دوخت 

جادکمه ای های دست ساز  به لحاظ ظاهری لباس را بسیار جذاب و شیک جلوه می دهند. به همین علت توصیه می شود اگر شما در استفاده از نخ سوزن کاملاً مهارت دارید، از این روش استفاده نمایید. البته باید بدانید که این کار ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد. به همین علت بسیاری از خیاط ها ترجیح می دهند تا از جادکمه ای های ماشینی در لباس ها استفاده نمایند.نکته قابل توجه این است که معمولاً جا دکمه ها در مانتو ها به حالت افقی و عمودی هستند، اما به طور کلی باید در جهتی باشند که فشار بر روی لباس وارد می شود.

  • جادکمه مانتو زنانه مستطیلی

اگر بخواهیم در مورد ساده ترین شکل جادکمه ای صحبت کنیم، جادکمه ای های مستطیلی که دارای زوایای کامل ۹۰ درجه در هر چهار بخش خود هستند،  اولویت دارند. این جادکمه ها دارای دو ضلع بلند دوخت زیگزاگی می باشند. این نوع جادکمه ای ها معمولاً به حالت عمودی در انواع مانتو های سبک و نخی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع دیگری از جادکمه ای های مربع ساده هم وجود دارد که در دوخت انواع مانتو ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

  • بررسی سوراخ دکمه گرد   

معمولاً به حالت عمودی بر روی مانتو های نخی و سبک مورد استفاده قرار می گیرند. البته از این نوع جادکمه ها برای مانتو های سنگین هم استفاده میشود. به این صورت که با دوخت عمودی در قسمت انتهای مربع قرار می گیرند.

  • جادکمه بسته ای      

این نوع از جادکمه ها با استفاده از یک پارچه اضافی به ناحیه جادکمه متصل شده، ایجاد می شود.

  • جادکمه مثلثی شکل

جادکمه مثلثی شکل هم به همان منظور از اضافه کردن تکه ای از پارچه به لباس صورت می گیرد.

  • جادکمه در درز

توجه داشته باشید که اگر نیاز به یک جا دکمه مجزا برای لباس و مانتو خود دارید، باید به پارچه های پشتی و بعد از آن دوخت تا لبه های جایی که میخواهید جادکمه در درز باشد، نوار چسب اضافه نمایید.

  • استفاده از حلقه های دکمه

از حلقه های دکمه ساخته شده که از پارچه های نازک و سبک وزن و یا حتی سیم هستند، به عنوان جایگزین جادکمه استفاده می شود. معمولاً در مانتو های مجلسی از حلقه های دکمه استفاده می نمایند، زیرا این نوع حلقه های دکمه با دکمه های گرد بسیار عالی و بی نظیر می شوند. معمولاً برای جلوه بیشتر مانتو فاصله بین حلقه های دکمه هم با یکدیگر متفاوت است.

 جادکمه لباس زنانه کدام سمت است؟

خرید مانتو از گالری مانتو میرداماد 

همانطور که می دانید این روز ها توجه به مانتو ها در دوخت و طراحی آنها برای خانم ها بسیار اهمیت دارد. اگر شما هم تمایل دارید تا مانتوهایی با جنس و کیفیت و طراحی فوق العاده خوب و بی نظیر تهیه کنید، می توانید به سایت مجموعه گالری مانتو میرداماد مراجعه کنید. این مجموعه با چندین سال سابقه فروش موفق لباس های زنانه به خصوص مانتو ها توانسته است لبخند رضایت را بر لب های مشتری بنشاند.

شما می‌توانید تصاویر مربوط به لباس ها را در سایت به خوبی مشاهده کنید. قیمت مانتو ها در گالری مانتو میرداماد نسبت به جنس و طراحی فوق العاده ای که دارند بسیار مناسب است. برای کسب هر نوع اطلاعات بیشتری با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. طراحان و خیاطان فوق العاده حرفه ای در این مجموعه مشغول به کار هستند تا نتیجه نهایی کار مورد پسند شما عزیزان باشد.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات خوب و مفیدی در مورد جادکمه مانتو زنانه به دست آورده باشید.