آموزش

خرید لباس پوست حیوانات

خرید لباس پوست حیوانات

خرید لباس پوست حیوانات برای تمامی افراد جامعه به خصوص بانوان عزیز از جذاب ترین فعالیت های روزمره محسوب می شود. متناسب با رشد جامعه افزایش تنوع در قسمت پوشاک رجوع به پوست های حیوان ها برای استفاده در لباس انسان از فعالیت های لوکس (محبوب) بانوان گرامی محسوب می شود.

خرید لباس پوست حیوانات در کشورمان ایران بیش از یک دهه است که رواج پیدا کرده است و سابقه فروش این البسه نشان دهنده تمایل و رقبت بالای افراد جامعه برای پوشیدن این لباس ها می شود. همچنین خرید لباس پوست حیوانات در کل جهان دارای طرفداران بسیاری می باشد.

حیوان‌ها به چه شکل دنیای مد را تحت تاثیر قرار دادندش:

شاید از زمان انسان اولیه که استفاد‌ه از حیوان‌ها و پوست آن ها بعنوان پوشش گرمایشی باب بود تاکنون که نقوش و تصاویر آنان در طراحی لباس‌ها و دکوراسیون خانه‌های ما دیده می شود.

علاقه به اهلی کردن حیوان ها و یا این که زندگی با آن ها همدم نوع آدم می باشد.

به نظر می رسد علاقه آدم به اهلی کردن حیوان ها در به کار گیری از آن ها در موضوع پوشاک بر روی لباس‌ها به عرصه ظهور میرسد.

یا این که احساس قدرتی که می توانند منبع آن باشند، در چاپ عکس بر روی لباس مثلا تی شرت یا این که دامن نیز، بسیار به جلب توجه بیننده و در نتیجه بهفروش کمک می‌نمایند. در برخی فرهنگ و تمدن‌های باستانی نیز حیوان ها تا حد پرستش، مقدس می باشند و این محبوبیت و احترام از این قضیه نشات میگیرد.

تاریخچه استفاده از پوست حیوان ها

در ابتدا پوست حیوان‌ها بخاطر جنبه گرمابخشی خویش به وسیله انسان‌های اولیه مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

ولی با سپری شدن زمان و پیشرفت تمدن، رفته رفته کاربرد استفاده و از پوست و خز حیوان ها جنبه کالای گران قیمت به خودش گرفت.

این ماجرا تا حدی پیش رفت که اکثری از حیوان‌ها به جهت زیبایی پوستشان، رو به انقراض و هلاکت رفتند.

گرچه امروزه بخاطر حمایت از حقوق حیوان‌ها به چاپ طرح پوست حیوان‌ها بر روی اقسام گوناگون پوشاک گرایش بیشتری است. با این‌حال این ترند دیدنی و چشم‌گیر موقتا میهمان کمد اشخاص دوستدار و دنبال‌کننده‌ی دنیای مد خواهد بود.

برندهای پوشاکی که از حیوان‌ها برای پیاده سازی لوگوی برند خویش الهام گرفتند

به طور طبیعی هر برند دارنده یک تاریخچه می باشد. به جهت ارتباط عمیق نوع آدم با طبیعت و اجزای آن که از آن جمله حیوان ها می باشند؛ اکثری از برندهای مطرح دنیا برای شخصی‌سازی لوگوی برند خودشان از تصویر یک حیوان استفاده کرده‌اند که ولی جزئیات طرح، رنگ و فونت همراه آن با دقت و وسواس توسط یک گروه ایده پرداز گزینش شد‌ه‌است تا با عمق بیشتری در حافظه مخاطبان جایگاه خویش را محافظت نماید.

 

برترین انواع خز و پوست طبیعی کدام‌اند؟

انواع خز گسترده می باشد و هریک خصوصیت های خاص خویش را دارا هستند. خزهای بلند مو ، مانند روباه ، و آنهایی که خز متراکم دارا هستند: مانند سگ‌آبی ، راسو ، چینچیلا – از نظر گرمای خویش بسیار پر ارزش می‌باشند. سگ‌آبی ، اوپاسوم و راکون به جهت قیمت مناسب تر و دوام بسیار بالا ارزشمندند. از جهت قیمت ، خرگوش قیمت بهتری و حیوان هایی مثل راسو‌ها ، سمور و چینچلا گران‌ترین پوست ها را دارا‌هستند.

پوست راسو

حدودا همیشه یک زن او‌لین کت خز خویش را راسو خریداری می نماید. یا این که راسو به دلیل سبک بودن ، بافت قابل انعطاف لطیف ، درخشان بودن منحصربه‌فرد و عمر فوق العاده طولانی ، رسما بالاترین فروش خز را در سراسر دنیا داراست. کتهای تشکیل شد‌ه از پوست راسو ماده (کوچکتر ، سبک تر و ملایم تر) مناسب تر می‌باشند. این خز با رنگی غنی و شکلاتی از قهوه ایی تیره قابل تشخیص می باشد. ارزش این گروه از خز‌ها متفاوت و ۱۰ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار را شامل می گردند ، البته نباید انتظار داشته باشید که برای یک لباس کیفیت عالی پوست و خز طبیعی کمتر از قیمتی پنج رقمی بپردازید.

پوست سمور

کت خز سمور یکی آرزوهای روی زمین می باشد ، بخاطر لمس فوق‌العاده ابریشمی اش که فارغ از در نظر گرفتن جهت به هر طرفی ناز و نوازش می شود و باز هم صافی‌اش را حفظ می نماید.

کت پوست سمور می تواند از حدود ۱۶ هزار دلار آغاز گردد ، ولی یک کت الاغبا کیفیت قادر است به راحتی شش رقم یا این که فراتر از ۱۵۰ هزار دلار را بخود اختصاص می دهد.

پوست چینچیلا

الاغ این حیوان با رنگ ویژه آبی-نقره‌ای شناخته می‌گردد و گران قیمت‌ترین نوع خز به شمار می رود . پوست این حیوان بشدت سبک می باشد درعین حال تراکم بالایی دارااست و در حفظ گرما داخل پوست بی‌نظیر می باشد.

چینچیلا دربین خزها هیچ رقیبی ندارد و مدال لاکچری‌ترین ، گرم‌ترین و گران‌ترین خز را به گردن آویخته می باشد.

ارزش آن از ۳۰ هزار دلار آغاز گردیده و به اعدادی سرسام‌آور میرسد.

پیش از خرید لباس پوست حیوانات به چه نکاتی بایستی توجه کنیم؟

حتما پیش از اینکه هزینه گزافی برای یک خز طبیعی بپردازید، تمامی جوانب مالکیت پوست یک حیوان را بسنجید تا به بهتر‌ترین انتخاب برسید. خز مانند هرچیز لاکچری و گران‌بهایی بلافاصله بعداز خرید با افت قیمت مواجه می شود. البته جز‌‌و ارثیه شما خواهد بود. خز را با رنگ پوست یا این که موها و چشمانتان بسنجید ، انتخاب رنگ مطلوب در انتخاب جنس خز هم به شما کمک خواهد کرد.

هرچند به‌تازگی با استفاده از رنگ‌های شیمیایی خز‌های طبیعی را به رنگ‌های فانتزی در‌می آورند که مخاطبان ویژه خودش را هم دارااست، اما همه می دانند خز طبیعی با رنگ طبیعی خودش آرامش و جلوه دیگری داراست

پیش از خرید هر کالایی به نام پوست طبیعی مغازه های دارای اعتبار فروش خز را بشناسید.

چنانچه با کشتن حیوان ها و مسائل اخلاقی پیرامون این مقاله نقص‌ دارید همیشه می توانید از فروشنده مرکزها دارای اعتبار درباره کیفیت ساخت لباس خز پرسش بفرمایید. بیشتر خزهایی که امروزه در بازار جهان دست‌به‌دست میگردند در پرورشگاه‌های حیوان‌ها ساخت گردیده و به حیات وحش آسیب نمی‌رسانند. جذاب می باشد بدانید در اروپا و ایالات متحده که دو تولید کننده بزرگ خز طبیعی می‌باشند مقررات سختگیرانه‌ای درباره شرایط نگه‌داری ، اخلاق و رفتار و کشتار حیوان ها پرورشی وجود دارااست.

ناگفته نماند پیش از خرید قطعا از اصالت پوست و طبیعی بودن آن مطمعن شوی

یک پرسش داغ:

کدام یک غیرانسانی و غیراخلاقی تر می باشد؟ خز مصنوعی یا این که طبیعی؟

خوشبختانه یا این که بدبختانه هرروز تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن خز مشقت بار و سخت‌تر می‌گردد که با پیشرفت تکنولوژی در صنایع، ابدا دور از ذهن هم نیست. اکنون طراحان می توانند فارغ از هیچ اعتراض و درگیری از طراحی‌های خویش پرده‌برداری نمایند و فشن شوهای خز به‌پا نمایند.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط