راهنمای انتخاب سایز مانتو

راهنمای انتخاب سایز مانتو

این روزها با پیشرفت فناوری و گسترش اینترنت بسیاری از خرید های ما به صورت آنلاین انجام می شود اما برای خرید لباس ها به صورت آنلاین لازم است که اطلاعاتی راجع به تعیین سایز داشته باشیم اگر شما هم اهل خرید آنلاین هستید ممکن است هنگام خرید مانتو حتماً نیازمند یک راهنما انتخاب سایز مانتو هستید و با این سوال مواجه شده اید که چگونه سایز مانتو خود را تشخیص دهم؟اما داشتن اطلاعات و آگاهی راجع به سایز لباس برای خرید سوغاتی یا هدیه برای شخص دیگر نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

گاهی اوقات سایز لباس ها با توجه به برش و دوخت آنها متفاوت است و ممکن است ما را دچار اشتباه کند بعضی لباس ها فقط با پرو شدن سایز دقیق شان مشخص میشود اما راجع به لباس هایی که در سیستم استاندارد دوخته میشوند عددی که روی لباس نوشته می شود معیاری برای اندازه و تناسب بین اعضای بدن و سایز مانتو است.

چگونه سایز مانتو را تشخیص دهیم ؟

در این قسمت از راهنمای انتخاب سایز مانتو به روش های اندازه گیری برای تعیین سایز مانتو می پردازیم برای این کار لازم است که قسمت های مختلف بدن را در حالت نرمال بدون لباس و یا با لباس خیلی نازک اندازه گیری کنیم برای اندازه گیری صحیح به یک متر خیاطی نیاز دارید در ابتدا باید حتماً صاف بایستید و گردن خود را صاف کنید کمر در راستای بدن و شانه ها کاملاً صاف و رو به عقب باشد. برای خانم هایی که دچار اضافه وزن هستند باید به این نکته توجه کنند که اگر عادت به پوشیدن لباس زیر خاص یا گن دارند ابتدا آن را تن کنند و سپس برای تعیین سایز اقدام کنند.

 1.  اولین قدم در راهنما انتخاب سایز مانتو اندازه گیری دور سینه می باشد به این صورت که متر را به صورت افقی به دور خود پیچیده و اندازه گیری برجسته ترین قسمت سینه را انجام می دهیم.
 2.  در دومین قدم دور کمر را اندازه گیری می کنیم به این صورت که دوباره متر را به صورت افقی دور خود پیچیده و گود ترین قسمت بدن را در محلی که آرنج با بدن تماس پیدا میکند ، اندازه گیری می کنیم.
 3. در سومین قدم دور باسن را اندازه گیری می کنیم به این صورت که دوباره  متر را به دور خود پیچیده و برجسته ترین و پهن ترین قسمت باسن را در پایین خط کمر اندازه گیری میکنیم.
 4.  در چهارمین قدم سر شانه را اندازه گیری می کنیم به این صورت که از گودی گردن روی شانه تا ابتدای افتادگی دست ها را اندازه گیری میکنیم.
 5. در پنجمین قدم قد آستین را اندازه گیری میکنیم به این صورت که از انتها شانه روی استخوان آرنج تا استخوان برجسته مچ دست را اندازه گیری میکنیم.
 6.  در ششمین قدم دور بازو را اندازه گیری می کنیم به این صورت که  برجسته ترین قسمت از بازو را اندازه گیری میکنیم.
 7.  در هفتمین قدم باید بالا تنه جلو را اندازه گیری کنیم به این صورت که از سرشانه تا کمر ، به طوری که متر روی برجسته ترین قسمت سینه باشد ، اندازه گیری می شود.
 8.  در هشتمین قدم بالا تنه پشت را اندازه گیری می کنیم به صورتی که از اولین مهره برجسته پشت گردن تا کمر را  به طوری که متر از وسط دو کتف عبور کند ، اندازه گیری میکنیم.
 9.  در نهمین قدم کاور جلو را اندازه گیری میکنیم به صورتی که از محل افتادن دست ها به صورت افقی ۷  سانتی متر پایین تر از گردن اندازه گیری می کنیم.
 10.  در دهمین قدم کاور پشت را اندازه گیری می کنیم از محل افتادن دست ها از پشت ۱۴ سانتی متر پایین تر از استخوان گردن اندازه گیری میشود.
 11.  در قدم آخر بلندی مانتو را اندازه گیری می کنیم به این صورت که از بالاترین قسمت سرشانه تا زانو یا زیر زانو اندازه گیری میکنیم.

جدول تعیین سایز

سایز : ۳۴ – ۳۶ – ۳۸ – ۴۰ – ۴۲ – ۴۴ – ۴۶ – ۴۸ – ۵۰

دور سینه : ۸۰ – ۸۴ – ۸۸ – ۹۲ – ۹۶ – ۱۰۰ – ۱۰۴ – ۱۰۸ – ۱۱۲

دور کمر : ۶۰ – ۶۴ – ۶۸ – ۷۲ – ۷۶ – ۸۰ – ۸۴ – ۸۸ – ۹۲

دور باسن : ۹۰ – ۹۲ – ۹۶ – ۱۰۰ – ۱۰۴ – ۱۰۸ – ۱۱۲ – ۱۱۶ – ۱۲۰

سرشانه : ۱۲ – ۱۲ – ۱۲/۵ – ۱۲/۵ – ۱۲/۸ – ۱۳/۱ – ۱۳/۴ – ۱۳/۷ – ۱۴

قد آستین: ۵۸ – ۵۸/۵ – ۵۹ – ۵۹ – ۵۹ – ۶۰ – ۶۰ – ۶۱ – ۶۲

دور بازو : ۲۶ – ۲۷/۲ – ۲۸/۴ – ۲۹/۶ – ۳۱ – ۳۲/۸ – ۳۴/۴ – ۳۶ – ۳۷/۶

بالاتنه پشت : ۳۹ – ۳۹/۵ – ۴۰ – ۴۰/۵ – ۴۱ – ۴۱/۵ – ۴۲ – ۴۲/۵ – ۴۳

بالاتنه جلو: ۳۹ – ۳۹/۵ – ۴۰ – ۴۰/۵ – ۴۱/۳ – ۴۲/۱ – ۴۲/۹ – ۴۳/۷ – ۴۴/۵

کاور جلو : ۳۰ – ۳۱/۲ –  ۳۲/۴ – ۳۲/۴ – ۳۳/۶ – ۳۵ – ۳۶/۵ – ۳۶/۵ – ۳۸ – ۳۹/۵

کاور پشت : ۳۲/۲ – ۳۳/۴ – ۳۴/۴ – ۳۵/۵ – ۳۶/۶ – ۳۷/۸ – ۳۹ – ۴۰/۲-  ۴۱/۳

جدول تشخیص سایزدر رابطه با جدول راهنما انتخاب سایز مانتو می توان از همین جدول استفاده کرد همانطور که می‌بینید سایز ۴۸ مانتو که برای سایزهای بزرگ است مطابق جدول بالا دارای مشخصه های خاص خود است.

اما گاهی برای سایزبندی مانتو سایز های ۱ و ۲ را داریم حال میخواهیم بدانیم معادل سایز یک مانتو و معادل سایز دو مانتو کدام سایز ها هستند. می‌توان گفت معادل سایز ۱ مانتو ، سایز ۳۶_۳۸  است و معادل سایز ۲ مانتو ، سایز ۴۰ _۴۲ است و همچنین سایز ۳ و ۴ مانتو را داریم که معادل سایز ۳ مانتو ، سایز ۴۴_۴۶ و معادل سایز ۴ مانتو ، سایز ۴۸_۵۰ می‌باشد.

توصیه به خانم‌های سایز بزرگ این است که بر خلاف آنچه که تا بهامروز گفته شده که بهتر است خانم های سایز بزرگ لباس های گشاد بپوشند ، اما حقیقت این است که لباس های گشاد و اور سایز شما را از آنچه که هستید درشتتر نشان می‌دهد و اگر قصد خرید مانتو سایز بزرگ را دارید بر اساس فرم بدن خود یک مدل را انتخاب کنید که بخش های لاغرتر اندام شما را بهتر نشان بدهد.

 

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (239)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (225)

مانتو اسپورت فصلی (863)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (347)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

مانتو اسپرت بهاری (351)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من