راهنما

راهنمای خرید مانتو

راهنمای خرید مانتو مانتو میرداماد
راهنمای خرید مانتو برای موقعیت های مختلفی مثل مهمانی ها، محل کار یا رفتن به یک گردش روزانه یکی از مهمترین بخشهای خرید خانم های ایرانی است. مانتوها لباسهایی هستند که در هر موقعیتی پوشیده می شوند و به همین دلیل داشتن بهترین انتخاب متناسب با موقعیت دشوار می شود. بهتر است این بار برای خرید مانتویی که بتوانید آن را در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید وقت بیشتری گذاشته و البته مبانی خریدش را هم بدانید.
مدلهای مختلف مانتو را بشناسید!
گام اول در انتخاب یک مانتوی مناسب برای یک موقعیت خاص این است که مدلهای مانتو را شناخته و بدانید هر کدام برای چه موقعیتی مناسب هستند. برای استفاده‌ی روزمره، یک مانتو می تواند طرحدار بوده و در عین حال به اندازه‌ی کافی، برای فعالیت های روزانه مناسب باشد. این در حالی است که برای خرید مانتوهای مجلسی می توانید کمتر بر راحتی مانتو تمرکز کنید و بیشتر سراغ طرحها و مدلهای خاص بروید چرا که در نهایت قرار نیست برای مدت طولانی مانتوی مجلسی را به تن داشته باشید یا با آن فعالیت بدنی بخصوصی انجام دهید.
کدام مانتوها مجلسی‌اند؟
مانتوهای مجلسی معمولا از پارچه هایی دوخته می شوند که به راحتی چروک نشده و روی تن فرم صاف و مرتبی داشته باشد، لذا در ترکیبات پارچه‌ی آنان احتمالا از مقدار بیشتری پلی استر در مقایسه با نخ استفاده می شود، چراکه اگرچه کیفیت پارچه های نخی بالاتر است اما یک پارچه با الیاف نخ زودتر هم چروک می شود. ویژگی دیگر مانتوهای مجلسی دوخت ویژه‌ی آنان است که در کنار پارچه دلیل اصلی مرتب بودن مانتو است. در عین سادگی، دوخت های مانتوهای مجلسی محکم و البته ویژه است. برشهای این مدل مانتو معمولا ساده است اما فرم نهایی آن باید با اندام فرد تناسب داشته باشد.
طرح و الگو در انتخاب مانتوی مجلسی نکته‌ی مهم دیگری است که باید مورد توجه افراد قرار گیرد. معمولا در مدل مانتوی مجلسی از طرحهای چاپی استفاده نمی شود بلکه طرحها به صورت دوخت سنگ و منجوق یا گلدوزی روی پارچه به کار می‌روند. البته اگر به دنبال مانتویی ساده اید، مانتوهای مجلسی ساده بدون هیچ طرحی هم انتخاب‌های خوبی هستند. دکمه های یک مانتو مجلسی نیز می توانند متفاوت باشند و در آن از دکمه های خاصی استفاده شود که طرحدار یا کریستال باشند.
مانتوهای روزمره با قواعد روزمرگی
بهتر است برای استفاده‌ی روزانه سراغ مانتوهای راحت تر بروید، برای مثال دوخت آنان به شما این اجازه را بدهد که به راحتی دست هایتان را حرکت داده یا بنشینید و بایستید. انتخاب مانتوی روزمره به فصل نیز بستگی دارد. در فصول سرد سراغ جنسهای ضخیم تر بروید، پارچه هایی با ترکیب پشم برای زمستان مناسب‌تر هستند، در حالی که در مانتوی تابستانی، هیچ پارچه ای نمی تواند جای پارچه های نخی را بگیرد. می توانید سراغ طرحهایی بروید که در عین زیبایی دست و پاگیر نیز نبوده و البته به راحتی با شستشو خراب نشوند.
مانتو اداری یا رسمی، مهم ترین پوشش برای جلسات کاری
برای رفتن به یک جلسه کاری یا اداره بهتر است از مانتوهای مجلسی یا روزمره استفاده نشده و به جای آن از سراغ خرید مانتو اداری و رسمی رفته شود. استفاده از لباس رسمی در محل کار و موقعیت های رسمی و کاری نشان دهنده این است که شما از موقعیت خود به خوبی آگاه بوده و برای کاری که انجام می دهید، ارزش قائلید.
مانتوهای پرزرق و برق انتخاب های خوبی برای محل کار نسیتند، از مانتوهای ساده استفاده کنید چراکه قرار نیست لباسهای شما به جای مهارت های شغلیتان مورد توجه دیگران باشد.
بهتر است از مانتوهای دکمه دار به عنوان لباس رسمی استفاده شود، زیرا این مانتوها معمولا خوش دوخت تر بوده و به نظر رسمی تر می‌رسند. اندازه مناسب برای یک مانتو رسمی طوری است که مانتو روی زانوی شما قرار بگیرد.
خرید اینترنتی مانتو و همه نکات ضروری برای آن
شاید مانتو از آن پوششی نباشد که بدون دیدن و پوشیدن بخواهید آن را بخرید، اما خرید مانتو اینترنتی آن قدرها هم که فکرش را می کنید سخت نیست. به علاوه در یک سایت خرید اینترنتی لباس می توانید طرحهای مختلف را در یک جا بدون صرف وقت چندانی کنار هم داشته باشید. نکته مهم این است که در ابتدای راه باید فروشگاه اینترنتی مناسبی را انتخاب نموده که خرید از آن برای شما اطمینان بخش باشد. یکی از مهم ترین ویژگی‌های چنین فروشگاهی این است که برندی را به فروش برساند که شناسنامه خود را داشته باشد، برندهای که به شما می‌گویند که خیالتان از بابت برشها و دوخت ها مطمئن باشد.
راهنمای سایز و اندازه مرحله بعدی خرید اینترنتی مانتو است، اگرچه انتخاب سایز درست در هر لباسی اهمیت دارد، اما در مورد مانتو این انتخاب ضروری تر است. حتماً نکات زیر را برای انتخاب اندازه درست مانتو در نظر داشته باشید:
 • نحوه‌ی سایزبندی در هر مدل می تواند متفاوت باشد
 • اندازه های دقیق خود را داشته باشید و هر چند ماه یکبار آنان را به روز کنید
 • برای هر بار انتخاب و خرید به راهنمای سایز مراجعه کرده و مناسبترین اندازه را انتخاب کنید
   
  آخرین نکته در خرید اینترنتی به ویژه خرید مانتو قوانین بازگرداندن یا تعویض مانتو می باشد. در صورتی که نکات قبل را در انتخاب سایز رعایت کرده باشید قطعا سایز درستی را انتخاب نموده اید اما با فرض انتخاب نادرست قوانین تعویض سایز درفروشگاه اینترنتی مانتو میرداماد به صورت زیر است:
  1 – تعویض فقط در صورتی انجام می پذیرد که اتیکت های قیمت و لیبل های مانتو در سرآستین و داخل مانتو همچنان موجود باشد.
  2 – مهلت تعویض توسط سایت در تهران ۲۴ ساعت و برای شهرستان ۴۸ ساعت می باشد.
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “راهنمای خرید مانتو

 1. FATEME گفت:

  too sitetoon chador shal shalvar nadarin?

  1. shop_manager گفت:

   با سلام, چادر خیر متاسفانه ولی شال و شلوار انشاالله در آینده نزدیک قرارخواهد گرفت.

 2. حانیه گفت:

  راهنمای سایز مانتو ها در کدوم قسمت میتونم ببینم؟

 3. reyhan گفت:

  سایز بعضی مانتو‌ها در سایت درج نشده
  و اینکه چطور میشه بقیه رنگ های یک مدل را دید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *