راهنما

مانتو فری سایز چیست؟

مانتوی فری سایز چیست

فری سایزدرواقع یک سبک پوشاک است.فری سایز به معنای “اندازه” نیست،در واقع بیشتر یک نوع “سبک” در پوشاک می‌باشد. مانتو فری سایز می تواند برای هر کسی مناسب باشد، زیرا ویژگی های معمول آن‌،آزاد  و راحت یا کشدار بودن است. از آنجایی که اندازه گیری دقیقی در حین دوخت این نوع مانتو لحاظ نمی شود، هر کسی می تواند یک مانتو فری‌سایز را بدون آنکه حس کند برایش گشاد یا تنگ است،بپوشد.

در هنگام خرید  مانتو نکاتی که بیشتر از همه  توجه ما را به خود جلب می‌کنند عبارتند از: طراحی وشکل مانتو،جنس پارچه،رنگ آن و سایز مانتو.

بعد از اینکه مانتو یا هر لباس دیگر،از نظر شکل و طرح مورد پسند ما واقع گردید بدون شک موضوع بعدی که باید مورد توجه قرار بدهیم سایز و اندازه آن لباس است.منطقی است که فرد محصول را با در دسترس بودن اندازه آن انتخاب یا رد  کند. در حین مرور سایزها، دو سایز فری‌سایز و تک سایز بیشتر از سایر موارد ممکن است باعث سردرگمی ما شوند.

 ما اغلب در مورد انتخاب بین این دو اندازه گیج می شویم زیرا نمی توانیم بین آنها تفاوت قائل شویم،اجازه دهید آنها را با جزئیات درک کنیم.

ویژگی های مانتو فری سایز و تک سایز

تفاوت مانتوی فری سایز و تک سایز

تفاوت اصلی بین مانتو فری سایز و تک‌سایز این است که مانتو فری سایز به مانتویی اطلاق می شود که گشاد، کشدار یا راحت هست و می تواند برای هر کسی مناسب باشد. از طرف دیگر، مانتو تک سایز در واقع یک مانتو با یک اندازه خاص هست و مناسب افرادی با آن سایز به‌خصوص می‌باشد و قاعدتا مناسب افراد در اندازه‌های مختلف نیست.

فری سایز چیست؟

فری سایز چیست؟

فری سایز عمدتا یک سایز نیست درواقع یک سبک لباس است که می تواند برای همه افراد صرف نظر از اندام های مختلف و سایزهای متفاوت، مناسب باشد.مانتوی فری سایز نوعی از مانتو هست که طیف گسترده ای از مصرف کنندگان می توانند از مزایای آن بهره مند شوند و آن را بپوشند.

 از آنجاییکه  اندازه مانتو فری سایز به طور دقیق اندازه گیری نمی شود لذا نیازی به تغییر این سبک لباس نیست و هر کسی با هر سایزی می‌تواند آن را بر تن کند.

مشکل اصلی مانتو فری سایز این است که خیلی از طرح‌ها و مدل‌ها را شامل نمی‌شود،در واقع خیلی از طرح‌های مانتو هستند که نمی‌تواند بصورت فری‌سایز دوخته شود.

دومین ایراد مانتوی فری‌سایز این است که ممکن است بر تن همه یه یک شکل نمود پیدا نکند. به عنوان مثال، ممکن است یک مانتوی فری‌سایز برای یک فرد پلاس سایز تنگ  به نظر برسد و بر تن یک فرد لاغراندام اندکی زار بزند.

افراد زیادی بر این عقیده‌اند  که لباس های فری سایز پس از شستن کوچک می شوند، اما این درست نیست. در واقع آب‌رفتگی لباس اصولا بیشتر بستگی به جنس لباس یا پوشاک دارد و گاهی اوقات به مواد شوینده استفاده شده نیز بستگی دارد. برخی از لباس‌های  فری سایز عبارتند از:مانتو، لباس مجلسی، روسری، شنل و غیره.

به طور خلاصه فری سایز یک سایز عمومی در لباس است. می توانید آن را بخرید و دو یا سه سال بعد، زمانی که فرم بدن تغییر می کند، همچنان قابل پوشیدن باشد.

تک سایز چیست؟

تک سایز اندازه ای است که نشان می دهد یک محصول خاص فقط در اندازه مشخص، موجود است. نمی توان با توجه به سایز بدنه محصول، تغییراتی در اندازه آن ایجاد کرد. هیچ جایگزین اندازه دیگری در همان محصول نمی توان یافت. نمی توان این اندازه را مطابق با نیازهای ما سفارشی کرد.

این بدان معنی است که هر محصول در یک اندازه موجود است. می توان یک سایز را در هر جنس لباس و محصولات استفاده روزانه پیدا کرد. یک سایز ممکن است مطابق با نیازهای فرد باشد یا نباشد.

با توجه به اندازه ثابت یا محدودیت هر لباس تک سایز، انتخاب مشتری محدود است. شخصی اگر اندازه محصول برای او ساخته نشده باشد، حتی اگر طرح یا رنگ آن را دوست داشته باشد، آن را رد می کند.

برای درک بهتر، اجازه دهید تک سایز را با چند مثال درک کنیم.

بسیاری از خانم ها یک نوع لباس هندی می پوشند به نام “ساری”. این لباس فقط در یک سایز موجود است. بنابراین خانم‌های قد بلند نمی‌توانند این لباس‌ها را بپوشند، زیرا طول‌های ثابتی دارند، بنابراین برای آنها مناسب نیستند.

کاورهای موبایل شرکت الف به دلیل داشتن ساختار متفاوت، فقط در یک سایز تولید می‌شوند،لذا متناسب با گوشی های شرکت ب نیستند.

برخی از جواهرات مانند انگشتر در یک سایز عرضه می شوند. بنابراین آنها را نمی توان با توجه به ضخامت انگشت فرد تنظیم کرد.

به طور خلاصه، فرد می تواند با توجه به نیاز خود یک محصول تک‌سایز را انتخاب کند یا نه.

تفاوت های اصلی بین مانتو فری‌سایز و تک سایز

مانتوی اندازه آزاد با فری‌سایز به دلیل سبک طراحی آن می تواند برای همه مناسب باشد. ولی مانتوی تک‌سایز ممکن است به دلیل محدودیت های اندازه برای همه مناسب باشد یا نباشد.

فری سایز نیازی به اصلاح ندارد زیرا برای همه مناسب است. تک سایز به دلیل اندازه‌گیری‌های ثابت، امکان تغییر را ندارد.

نمونه های فری سایز عبارتند از مانتو،تی‌شرت، شنل، روسری، لباس مجلسی وغیره. نمونه های تک سایز شامل ساری، روکش موبایل، کش لاستیکی و غیره است.

نتیجه گیری

فری سایز و تک سایزممکن است در ابتدا یکسان به نظر برسند، اما متفاوت هستند. مانتوی فری‌سایز محدودیت های اندازه گیری ندارد، در حالی که تک سایز دارای محدودیت های اندازه گیری است.

ممکن است شخصی  یک نوع مانتوی فر‌ی‌سایز را دوست داشته باشد، اما این لزوما بدین معنی نیس که آن مانتو مناسب این شخص باشد. مردم ممکن است طراحی و همه چیز را دوست داشته باشند، اما ظاهر کلی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.خیلی از مشتریان به مانتوهای سایز فری یا آزاد علاقه دارند زیرا به طور کلی برای همه مناسب است.

یک سایز اندازه ای است که جایگزین های زیادی برای آن وجود ندارد.اگر فرد جذب طرح، رنگ یا بافت یک لباس شود،ولی  اندازه آن مناسب نباشد و امکان تغییر وجود نداشته باشد، ممکن است آن را خریداری نکند.