آموزش

مانتو مخمل مناسب فصل بهار

مانتو مخمل مناسب فصل بهار

مطمئناً وقتی صحبت از مخمل می شود، به لباس های گرم پاییزی و زمستانی فکر می کنید. امروزه پارچه های مخمل را می توان برای تمام فصول استفاده کرد. برای آشنایی با مانتو مخمل مناسب فصل بهار با ما همراه باشید. پس وقتی از مخمل بهاری صحبت می کنیم تعجب نکنید! پارچه های مخملی بسیار محبوب هستند. این پارچه ها بسیار نرم و لطیف هستند و نیاز به مراقبت زیادی دارند. یکی از مزایای پارچه مخمل این است که هرگز از مد نمی افتد.

پارچه های مخملی مناسب مانتو بهاری

وقتی صحبت از پارچه مخملی می شود، همه ما ناخودآگاه به خانواده های سلطنتی و خانه های اشرافی فکر می کنیم. پارچه مخمل در حدود قرن یازدهم در ایران، چین و ایتالیا توسعه یافت. در گذشته این صنعت پیشرفت چندانی نکرده بود و بنابراین پارچه های زیادی وارد نمی شد. به همین دلیل تنها خانواده های سلطنتی و اشرافی به این پارچه دسترسی داشتند. این امر باعث شده است که مخمل از گذشته تا به امروز جزو کالاهای اشرافی محسوب شود. این پارچه در حال حاضر برای همه افراد و در تمام فصول موجود است.

مانتو و شلوار مخمل بهاره

پارچه های مخمل پارچه های کلاسیک هستند. بهتر است از مخمل هایی که مواد صنعتی مانند پلی استر و نایلون دارند و پارچه های نسبتا ارزانی هستند خودداری کنید. اگر از طرفداران پارچه مخمل هستید و دوست دارید در استایل خود از مخمل زیاد استفاده کنید. می توانید یک کت و شلوار بهاری جذاب برای خود تهیه کنید. با پوشیدن کت و شلوار مخملی می توانید ظاهری مخملی رسمی به خود بدهید. این سبک برای مهمانی ها، قرارهای رسمی و محل کار بسیار مناسب است. اگر فکر می کنید قرار است بیش از حد مخملی باشید، می توانید تنها بخشی از استایل خود را مخملی انتخاب کنید.

 

مانتو مخملی شیک

ممکن است دوست نداشته باشید از پارچه های مخمل زیاد استفاده کنید و ترجیح دهید از کت و شلوار مخملی استفاده نکنید تا مخمل زیادی در استایل خود نداشته باشید. اگر به دنبال استایلی با مخمل کمتر هستید؛ فقط کت مخملی خود را انتخاب کنید. در این صورت نوع شما کمی با حالت رسمی قبلی خود متفاوت خواهد بود. کت مخمل خود را با شلوار جین و بلوز یا تی شرت بهاره ست کنید و ست جذابی داشته باشید. خوبی مخمل این است که همیشه مد است و می توانید برای مدت طولانی از کت خود استفاده کنید.

شلوار مخمل بهاره

شلوار مخملی طرفداران زیادی دارد. در میان شلوارهای مخمل محبوب، مخمل کبریتی وجود دارد که بسیار جذاب است و طرفداران زیادی دارد. این شلوار سال گذشته بسیار شیک بود. با توجه به اینکه در اوایل بهار هنوز هوا گرم نشده است، می توانید شلوار مخمل کبریتی خود را بپوشید. برای روزهای گرمتر شلوار مخملی ساده بسیار زیبا و جذاب است و انتخاب خوبی برای این روزهاست. شلوار مخملی خود را با کاغذ ست کنید و عصرها بپوشید. برای داشتن ظاهری غیر رسمی کافیست آن را با یک تی شرت مناسب ست کنید.

مخمل رنگ روشن برای بهار

اصولا رنگ های روشن انتخاب های خوبی برای بهار و تابستان هستند. پارچه های مخمل رنگ روشن برای بهار و تابستان بسیار مفید هستند. رنگ هایی مانند صورتی، یاسی، آبی روشن، زرد و خاکستری نمونه هایی از رنگ های مناسب برای این فصل هستند. اگر سبک رنگ روشنی دارید، بهتر است آن را با اکسسوری های شلوغ هماهنگ کنید.

پارچه مخمل طرح دار

پارچه های مخمل طرح دار برای انواع تاپ و ملحفه مناسب است. اگر از مخمل طرح‌دار استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی موارد دیگری از استایل خود را انتخاب کنید تا لباستان بیشتر به چشم بیاید. یک شلوار جین و یک کیف و کفش ساده برای این سبک مناسب است.

لباس های جذاب از پارچه های مخملی ساخته شده اند.  برای مهمانی های رسمی بسیار مناسب هستند. لباس های مخملی می توانند کوتاه یا بلند باشند. پیراهن بلند با طرح دامن ماهی یکی از انتخاب های عالی برای پارچه مخملی است. مخمل ونوس معمولا برای دوخت لباس استفاده می شود. این پارچه نرم، خنک و نازک است و برای لباس های رسمی مناسب است. این پارچه مخملی دارای ریزش زیاد، چروک شدن کم و اتو می باشد. لباس های مخملی به اندازه کافی جذاب هستند، پس بهتر است بقیه استایل خود را ساده نگه دارید. اکسسوری های شیک و آرایش ساده استایل شما را کامل می کند.

مانتو های راحتی و مخملی

اگر فقط می خواهید لباس های مخملی را وارد استایل خود کنید، بهترین گزینه بلوز یا تی شرت مخملی است. از جنبه مثبت، تنظیم نسبتا آسان است. می توانید به راحتی تی شرت یا تاپ مخملی را به استایل خود اضافه کنید. فقط تی شرت مخملی خود را با شلوار جین و کفش ورزشی ست کنید.

اگر نمی توانید به راحتی مخمل را در استایل پوشش خود بگنجانید، از کیف و کفش مخملی استفاده کنید. کیف یا کفش مخملی رنگ خنثی می تواند مکمل استایل بهاری و تابستانی شما باشد. به راحتی می توانید کیف و کفش مخملی را با هر لباسی ست کنید. نمونه هایی از کفش های مخملی عبارتند از کفش های ورزشی، صندل های تابستانی مخملی و کفش های پاشنه بلند رسمی. کفش های پاشنه بلند مخملی ست جذابی برای مهمانی های شماست.

اگر خیلی سخت گیر هستید و آمادگی انتخاب مخمل را برای هیچ یک از اجزای استایل خود ندارید. اکسسوری های مخملی بهترین گزینه برای شما هستند. برای موهایتان از یک هدبند مخملی استفاده کنید. یک دستبند یا گوشواره مخمل نیز می تواند برای شما مناسب باشد. اگر لباس های شما ساده هستند، اکسسوری ها آن ها را از سادگی و یکنواختی خارج می کنند.

هر نوع مخمل کبریت بر اساس تعداد نوارهای پارچه در هر اینچ تعیین می شود. پارچه های مخمل کبریت دار بافت ریز و درشت بافت هستند. هر چه تعداد نوارهای روی سطح پارچه بیشتر باشد، پارچه ریزتر خواهد بود. همچنین هرچه تعداد نوارهای پارچه کمتر باشد، پارچه ضخیم تر خواهد بود.

بد نیست بدانید مرغوب ترین نوع پارچه مخمل کبریتی در هر دوخت سطح خود دارای 21 حالت است. همچنین پارچه مخملی در حدود 14 تا 19 خط در هر اینچ مطابقت خوبی دارد. این پارچه پارچه ای نرم و منعطف است که برای طراحی و دوخت لباس بالاتنه استفاده می شود.

یکی دیگر از پارچه های مخمل کبریت، پارچه کبریت معمولی است. این پارچه 10 تا 12 خط در هر اینچ دارد. از این پارچه برای دوخت لباس های کاربردی در خارج از منزل و همچنین لباس های بالاتنه استفاده می شود.

پارچه کبریت ضخیم

دارای 3 تا 9 ردیف در هر اینچ می باشد. این پارچه با سطح ضخیم و سنگین و با انعطاف کمی طراحی و تولید می شود. ماندگاری این پارچه نیز بالاست. به دلیل مقاومت بالای این پارچه در تولید انواع مانتو و مانتوهای گرم زمستانی استفاده می شود.

پارچه مخمل کبریت با راه راه های متنوع نیز طراحی و تولید شده است. مثلا رویه این پارچه ها به گونه ای است که بعد از هر 5 خط باریک، یک خط پهن بافته می شود. این مدل مخمل کبریت برای دوخت لباس های بیرون و بالاتنه کاربرد دارد.

ثبات مخمل کبریت چگونه است

این پارچه با توجه به ساختار و نوع بافت های به کار رفته در تولید پارچه مخمل کبریتی، صافی ندارد. پایداری این پارچه به عوامل مختلفی مانند نوع بافت مانند بافت ریز یا درشت بافت و همچنین الیاف به کار رفته در تولید آن بستگی دارد. پارچه مخمل کبریت با راه راه های باریک پرزهای کوتاه تری دارد.

این مدل پارچه وزن سبک تری دارد و انعطاف پذیری بیشتری نیز دارد. لازم به ذکر است که مخمل کبریت با بافت ریز دارای ثبات متوسط ​​تا کمی شل است. پارچه‌های مخمل کبریت، که نوارهای درشت‌تری دارند، پرزهای بلندتری دارند. این نوع پارچه وزن سنگین تری دارد. همچنین انعطاف پذیری این پارچه کمتر است. پایداری پارچه کبریت نیز با کمی اهر خشک می شود.

علاوه بر بافت مخمل کبریت، عاملی مانند الیاف مستعمل نیز در پایداری پارچه مخمل کبریت موثر است. انواع پارچه کبریت که از الیاف پشم تولید می شوند دارای پایداری قوی و همچنین حالت خشک می باشند.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط