ست لباس

مهم ترین اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

ست کردن رنگ مانتو و شال

مهم ترین اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

مهم ترین اصول ست کردن مانتو با شال و روسری: برای هماهنگی روسری و شال با مانتو ابتدا باید رنگ های متناسب با صورت خود را بشناسید و سپس با استفاده از چرخه رنگ و قوانین انتخاب رنگ، روسری و شال مناسب مانتو را انتخاب کنید.

اصول هماهنگی روسری و شال با مانتو

زیر لحن:

ترکیب هر رنگی با سایه سفید رنگ پایه گفته می شود که هر چه در این ترکیب سفیدتر باشد، رنگ نهایی روشن تر است. رنگ سفید به خوبی با رنگ های تیره ست می شود و می توانید از این تم در هماهنگی روسری و شال با مانتو استفاده کنید.

سایه رنگ:

ترکیب رنگ ها با رنگ مشکی را سایه رنگ می گویند، هر چه رنگ مشکی در ترکیب بیشتر باشد رنگ تیره تر می شود. رنگ مشکی و تن های رنگی به خوبی هماهنگ و ترکیب شده اند.

تن رنگ:

تن رنگ در واقع ترکیب هر رنگ با خاکستری است. رنگ خاکستری به خوبی با تن های رنگارنگ هماهنگ می شود.

1- ست کردن شال و روسری با کت خاکستری

خاکستری یکی از رنگ های خنثی است که به جز رنگ قهوه ای می توانید از رنگ های دیگر به عنوان ست شال یا روسری برای این مانتو استفاده کنید. اگر راهنمای دقیق‌تری می‌خواهید، بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با کت‌های خاکستری و خاکستری، رنگ‌های پاستلی و تن رنگ‌های مختلف هستند.

2- ست کردن مانتو سفید با روسری و روسری

برای هماهنگی شال و روسری با کت سفید که رنگ خنثی است می توانید از همه رنگ ها به جز کرم استفاده کنید. اگر بخواهیم دقیق تر باشیم، بهترین رنگ ها رنگ های روشن و نیم تنه و البته رنگ های پاستلی هستند که به خوبی با این رنگ کت ست می شوند.

3- ست کردن شال با کت مشکی

مشکی به عنوان یک رنگ خنثی با همه رنگ ها به جز قهوه ای و سرمه ای هماهنگ می شود. بهترین رنگ هایی که با مشکی هماهنگ می شوند، رنگ های تیره و سایه رنگ ها هستند.

یکی از ست های پرطرفدار در بین خانم های ایرانی ترکیب روسری و شال با مانتو مشکی، بنفش و قرمز است. ست کردن مانتو مشکی با روسری زرشکی و زرشکی انتخاب شیکی برای خانم هایی است که رنگ قرمزشان با رنگ پوست و موهایشان هماهنگی دارد.

4- ست با کت آبی کاربنی

رنگ آبی کاربنی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در بین خانم های ایرانی است. برای هماهنگی شال و روسری با مانتو آبی کاربنی می توانید در مرحله اول از رنگ های مشابه مانند آبی کاربنی، سرمه ای و آبی استفاده کنید.

اما اگر به دنبال رنگ بندی جذاب تری هستید، به سراغ زرد لیمویی و سبز روشن بروید.بهترین و پرطرفدارترین ست رنگ با آبی کاربنی استفاده از شال و روسری زرد لیمویی است.

اگر هنگام ست کردن روسری با کت آبی کاربنی از این رنگ ها خوشتان نمی آید، به سراغ رنگ سفید بروید. رنگ سفید می تواند یک ست دخترانه شیک برای شما بسازد.

اگر طرفدار پوشیدن رنگ های روشن نیستید، بهتر است شال یا روسری مشکی یا سرمه ای را با کت آبی کاربنی ست کنید.

1- استفاده از رنگ های مکمل

این رنگ ها نیز در دایره رنگ صورت هستند. ست کردن رنگ های مکمل خیلی مهم نیست، اما اگر می خواهید از دو رنگ مکمل استفاده کنید، بهتر است از ته رنگ، تن یا سایه یکی از رنگ های مکمل در کنار رنگ دیگر استفاده کنید. برای مثال در مورد بنفش و زرد دوم بهتر است از بنفش دوم در کنار زرد زرچوا یا زرد طلایی استفاده شود.

2- استفاده از رنگ های مشابه

در واقع هر رنگ همان دو خانه کناری است. (حرکت در جهت عقربه های ساعت). این سری از رنگ ها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می شوند و بین روسری و مانتو شما هماهنگی ایجاد می کنند. اکثر مردم این سری از مجموعه های رنگی را دوست دارند.

3- ست های رنگ کنتراست برای مانتوهای دخترانه

اگر رنگ دایره ای را در نظر بگیرید با عبور از سه خانه به خانه چهارم می رسید که رنگ اول و چهارم رنگ های متضاد هستند.این قانون رنگ شاید پرکاربردترین قانون دختران ایرانی باشد. استفاده از رنگ های متضاد برای ست کردن روسری و شال با مانتو دخترانه تر است.مهم ترین اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

4- ست های سه رنگ مناسب مانتو و روسری

رنگ کت خود را روی دایره انتخاب کنید. بعد از سه خانه، خانه چهارم رنگ دوم را دریافت می کنید و دوباره پس از گذر از سه خانه، رنگ سوم را دریافت می کنید، بسته به سلیقه خود می توانید از هر کدام برای روسری یا شلوار استفاده کنید.

5- ست های چهار رنگ مناسب برای مانتو و روسری

اما برای خانم هایی که از 4 رنگ در پوشش خود استفاده می کنند. روی دایره رنگ، رنگ مانتو خود را انتخاب کنید، پس از عبور از دو خانه رنگ دوم به دست می آید. باز هم با عبور از دو خانه، رنگ سوم و پس از عبور از دو خانه، رنگ چهارم حاصل می شود. این قسمت مخصوص خانم هایی است که می خواهند از مانتو و روسری های گلدار و طرح دار استفاده کنند یا خانم هایی که می خواهند از کیف و کفش های رنگارنگ استفاده کنند و رنگ خود را با استفاده از دایره رنگ مشخص کنند.

نکات مهم در ترکیب روسری و شال با مانتو

1- بهتر است مانتوهای طرح دار را با روسری و روسری های ساده ست کنید و اگر روسری های طرح دار را بیشتر دوست دارید از مانتوهایی با پارچه های ساده استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید یک کت طرح‌دار را با یک روسری بلند ست کنید، سعی کنید رنگ‌های اصلی آن‌ها را هماهنگ کنید. مثلا یک کت راه راه سفید و صورتی را با یک شال طرح دار و روسری که رنگ غالب آن صورتی یا سفید است ست کنید.

2- اگر می خواهید استایل تک رنگ (سبک تک رنگ) داشته باشید سعی کنید از جواهرات و اکسسوری های براق استفاده نکنید. مثلا از کفش و کیف شتری رنگ استفاده کنید.البته آرایش نباید غلیظ باشد و مانند سوسیس از رژ لب کم رنگ استفاده کنید. همچنین از آرایش چشم دودی و عربی خودداری کنید.

3- بهتر است شال و روسری را با توجه به رنگ سال و رنگ های توصیه شده برای هر فصل با مانتو هماهنگ کنید و رنگ لباس خود را از بین این رنگ ها انتخاب کنید.

اصول اولیه هنگام انتخاب روسری و شال

مهم ترین مرحله برای هماهنگی روسری و روسری با مانتو، انتخاب روسری یا شال مناسب و متناسب با صورت شماست. عواملی مانند رنگ پوست، چشم و مو در انتخاب شال و روسری مناسب بسیار مهم هستند.

اگر می خواهید شال یا روسری بپوشید، تنها عوامل موثر در انتخاب رنگ روسری، رنگ پوست و رنگ چشم شماست.مهم ترین اصول ست کردن مانتو با شال و روسری

اگر رنگ پوستتان گرم است (به مچ دستتان نگاه کنید، اگر رگ هایتان سبز است، رنگ پوستتان گرم است و اگر رگ هایتان آبی است، رنگ پوستتان سرد است)، بهترین رنگ ها برای شما قرمز، زرد، نارنجی است.

برای افرادی که رنگ چشم روشن دارند (مثل آبی و سبز) بهتر است از روسری و شال متناسب با رنگ چشم خود استفاده کنند تا رنگ چشم آنها زیباتر به نظر برسد.مدل و مدل روسری تاثیر زیادی در انتخاب رنگ دارد.

عامل سوم در انتخاب رنگ روسری یا روسری، رنگ مو است. برای انتخاب روسری و روسری باید رنگ پوست و مو را همزمان در نظر بگیرید.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط