آموزش

چطور مانتو ساده را تزیین کنیم ؟

 چطور مانتو ساده را تزیین کنیم

1_افزودن جزئیات

خانم ‌ها به صورت معمول شیفته لباس‌ های چین دار و پرجزییات هستند.یکی از شیوه‌ های تزیین مانتو ساده، افزودن جزییاتی شبیه با پارچه‌ مانتو ساده است. به عنوان مثال، می توانید پارچه ‌هایی که طرح و رنگ هماهنگی با مانتوی شما دارند چین دار کنید  و به کناره‌ های مانتو بدوزید. استفاده از نوارهای پارچه ‌ای که به طور افقی، عمودی یا اریب بر روی مانتوهای ساده دوخته شوند نیز شیوه دیگری برای تغییر دادن مانتوهاست. میتوانید از پارچه‌ هایی با رنگ‌ های گوناگون و طرح های مختلف استفاده کنید. نوارها میتوانند بسته به ذوق‌ تان ساده، چین‌ دار یا این که پلیسه باشند. روش دیگر برای اینکه مانتو را تزیین کنیم، اضافه کردن پاپیون یا این که عوض کردن سبک آستین با اضافه کردن پارچه به مانتو میباشد.

2_تزیین با مروارید

اکسسوری های مرواریدی، گزینه دیگری برای تزیین مانتو ساده است. و لباس‌ های مروارید‌ دوزی شده یکی‌از مدلهای پرطرفدار می باشند. مرواریدها را می ‌توانید به راحتی از خرازی‌‌ ها تهیه فرمائید. به خاطر داشته باشید که خوب است اشکال کیفیت بالا بخرید چون مرواریدهای کیفبت پایین، به گذر زمان رنگ می بازند و زیبایی خویش را از دست می‌ دهند. مروارید‌ها را می ‌توانید بر روی آستین ‌ها، لبه‌ های لباس، دور یقه یا این که به طورپراکنده روی لباس بدوزید.

3_گلدوزی

در صورتی‌که قصد دارید برای تزیین مانتو ساده خویش از گلدوزی کنید، حتماً از نخ هایی استفاده فرمایید که رنگ ثابتی دارند و با شست و شو از بین نمی ‌روند. می‌ توانید روی جیب ها، لبه‌ آستین‌ ها و دور یقه را گلدوزی نمائید. سعی کنید که رنگ‌ های بشاش و تندی را انتخاب فرمائید تا طرح‌ ها نمای بیشتری داشته باشند. در هنگام گلدوزی، به جرأت می ‌توان اعلام‌کرد بیشترین تنوع را طرح‌ های گل دار دارند. از طرح ‌های ساده ‌تر شروع نمائید تا بتوانید کار تمیزتری روی لباس ایفا دهید.

4_به کارگیری از گل سینه

اکسسوری ‌ها قدرت بسیار متعددی در عوض کردن یک استایل دارند. افزودن اکسسوری‌ ها به استایل‌ های روزانه، رسمی و مهمانی، موجب می ‌گردد که با هزینه‌ خیلی کم، ظاهرتان از این رو به آن رو گردد. گل سینه یکی از همین اکسسوری هاست. برای اینکه مانتو های ساده را تزیین کنیم ،یک گل سینه مطابق با ذوق و سلیقه و شخصیت خویش انتخاب کنید، می توانید ساده‌ ترین لباس هایتان را تزیین نمایید و به آن‌ها جلوه‌ ویژه ‌ای ببخشید. چنانچه شما از استفاده گل سینه بر روی لباس لذت میبرید میتوانید بهترین مانتو ساده را خریداری کنید و از آن بر روی لباس استفاده کنید

5_به کارگیری از پام‌ پام

پام پام‌ ها توپ ‌های رنگی و جذابی می‌باشند و علاقه مندان بسیار متعددی هم پیدا کرده ‌اند. این ابزار بامزه معمولاً به طور متری و رشته ای قابل تهیه اند. پام پام ‌ها بر روی پارچه ‌های نخی و سبک و در مجموع بر روی مانتوهای تابستانی بسیار جالب و دوست داشتنی می ‌شوند و به جهت رنگی بودنشان، حدوداً با هر رنگ مانتویی به راحتی جور در می ‌آیند. پام پام ‌ها را می ‌توانید بر روی حاشیه آستین، جلوی مانتو یا این که قسمت پایینی آن بدوزید.

6_ به کارگیری از تور

چنانچه از جمله اشخاصی می باشید که به مانتو هایی که فرم فانتزی دارند، علاقه مند هستید، این بخش برای شماست! پارچه‌ توری یکی از قابل دسترس ‌ترین و متنوع ‌ترین پارچه‌ هایی میباشد که در هر فروشگاه پارچه فروشی پیدا میشود و از تنوع رنگی بسیار بالایی نیز برخوردار‌ هستند. بسته به رنگ مانتوی ساده‌ شما، رنگ تور را هماهنگ یا این که متضاد با آن انتخاب کنید. با همان سایزهای مانتوی خودتان، یک کیمونوی بسیار ساده با تور بدوزید و آن را روی مانتوی معمولی تان بپوشید. توصیه می‌شود که قد مانتوی تور، از مانتوی اصلی بلند تر باشد. اگر فردی هستید که ساده پوش هستید میتوانید بهترین مانتو ساده را خریداری کنید و از تور برای شیک تر شدن لباس خود استفاده کنید.

7_نقاشی روی مانتو

رنگ ‌های پارچه، رنگ‌ هایی می باشند که در هنگام شست و شو پاک نمی شوند و به شما این قابلیت را می ‌دهند تا طرح مورد نظرتان را روی پارچه پیاده کنید. مانتوهای ساده یکی از گزینه ‌های بسیار مطلوب برای انجام این روش جذاب می‌باشند. اگر ذوق وسلیقه هنری دارید و نقاشی‌تان خوب میباشد، می‌ توانید با این رنگ ها هر طرحی که دوست دارید را روی مانتوی ساده بکشید. بخاطر داشته باشید بهترین مانتو ساده از نظر جنس پارچه را خریداری کنید.

8_تکه دوزی

تمامی ما تکه پارچه‌ های متعددی داریم که دیگر قابل به کارگیری نیستند و از طرفی هم آن قدر دوستشان داریم که مایل نیستیم آنها‌را بدور بریزیم. پس چه عالی که آن تمامی خاطره را یک جا گردآوری کنیم و یکی مانتوهای ساده ‌مان را با تکه ‌هایی از پارچه های گوناگون تزیین کنیم. میتوانید پارچه ‌ها را با گونه های گوناگون برش بزنید و در کنار هم بدوزید. هم اینگونه می ‌توانید رنگ‌ های شبیه را کنار هم قرار دهید یا این که بدون نظم آن‌ها‌را کنار هم بچینید.

9_به کارگیری از گیپوردر لباس های ساده

چنانچه از آن دسته کسانی میباشید که به پارچه‌ های پرکار و سنگین مانند گیپورها علقه مند هستید، این بخش برای شماست! گیپورها و پنل ‌های پرکار از جمله پارچه ‌های گران‌ قیمتی میباشند که برای یک مهمانی شب شایسته ترین انتخاب به شمار می ‌روند. یک تکه‌ی خرد از این پارچه‌ها قادر است مانتوی ساده‌ی شمارا تبدیل به یک مانتوی لاکچری و گران قیمت تبدیل میکند. البته به خاطر داشته باشید که بهترین مانتو ساده را از نظر جنس خریداری کنید تا گیپور ها و پنل ها بتوانند زیبایی خویش را تمام و کمال به نمایش بگذارند. این پارچه ‌های قشنگ را می توانید دریک سمت از مانتو بدوزید. به خاطر داشته باشید که بایستی تناسب را در مقدار کاربرد این پارچه‌ ها روی مانتو رعایت نمائید. در غیر این صورت مانتوی شما به هم ریخته‌و ناهماهنگ خواهد شد و زیبایی خویش را به کلی از دست خواهد‌داد.

10_تزیین با دکمه و زیپ

مانتوهای ساده تان را می ‌توانید به کمک زیپ یا این که دکمه ‌ها، هیجان انگیزتر کنید. به عنوان مثال، با افزودن یک زیپ بلند و به اندازه‌ قد مانتو به پشت آن، مانتوی شما از وضعیت یک نواختی در میایید و تبدیل به یک مورد بسیار کژوال می شود که برای پوشیدن در یک دورهمی صمیمانه گزینه بسیار مناسبی میباشد. هم چنین به کار گیری از دکمه ‌های رنگی بر روی بخش های مختلف مانتو، می ‌تواند نتیجه بسیار زیبایی راخلق کنید. نکته‌ قابل توجه در‌این بخش، رنگ دکمه ‌ها می ‌باشد که می ‌توانند یک رنگ یا این که با رنگ‌ های متفاوت انتخاب شوند.

11_به کارگیری از انواع سنگ های زینتی و مروارید

برای زیباترشدن مانتو‌های ساد‌ه میتونیم آنها را تزیین کنیم یکی از این روش ها به کارگیری از سنگ های زینتی و مروارید و ملیله یکی از مرسوم ترین شیوه ها برای تزیین مانتو ساده میباشد. به کارگیری از انواع سنگ ها بر روی آستین، جیب و یا این که یقه زیبایی خاصی به مانتو شما می‌بخشد.مانتو را تزیین کنیم

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط