آموزش

چگونه تیپ رسمی زنانه شیک داشته باشیم؟

یکی از دغدغه های اصلی خانم ها برای شرکت در جلسات و مراسم رسمی داشتن این است که چگونه تیپ رسمی زنانه شیکی داشته باشند. البته این نگرانی بی دلیل هم نیست. زیرا نوع پوشش تاثیر زیادی بر روی نظر دیگران نسبت شخصیت شما دارد. بی شک تیپ و استایل رسمی جذابیت خاص خودش را دارد و شما را سنگین تر و باوقارتر نشان می دهد. از طرف دیگر، انتخاب تیپ رسمی در جلسات کاری و مراسم رسمی باعث می شود که ناخودآگاه حرفه ای تر به نظر برسید و افراد صحبت های شما را جدی تر بگیرند.

لباس رسمی زنانه از کت و شلوار زنانه، مقنعه، شال و یا روسری تشکیل شده است که مدل مانتو و یا انتخاب بین شال، روسری یا مقنعه به نوع مراسم رسمی یا محیط کاری که قصد پوشیدن آنها را دارید بستگی دارد. برای اینکه تیپ رسمی زنانه شیک و جذابی داشته باشید ابتدا باید بدانید که در شرایط مختلف باید  چه مدل مانتویی را پوشید و باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

رسمی بودن مانتو

همانطور که می دانید تیپ مانتو رسمی یکی از انواع تیپ هایی است که در موقعیت های مختلفی از جمله کنفرانس ها، مجالس رسمی، مصاحبه های کاری، جشن های رسمی و محیط کاری پوشیده می شود. استایل رسمی زنانه معمولا از کت و شلوار، مقنعه، شال یا روسری تشکیل می شود که بسته به محیطی که قصد حضور در آنجا را دارید استایل رسمی متفاوت و متنوع خواهد بود. به عنوان مثال، ست مانتو شلوار و مقنعه، ست کت و شلوار با شال، کت و دامن، ست کت و شلوار با روسری و … همچنین مانتوهای رسمی نیز در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند.  اگر می خواهید استایل رسمی داشته باشید باید تا حد امکان از کت و شلوار استفاده کنید.

پرطرفدارترین تیپ رسمی زنانه، پوشیدن کت و شلوار با پارچه پرنس دوگال یا پارچه مانتویی شاهزاده ولز است. این نوع کت و شلوار از زمان های قدیم تاکنون نماد افراد ثروتمند و مرفه هستند. چنانچه می خواهید تیپ رسمی شیک و لاکچری داشته باشید بی شک اولین گزینه ای که می توانید آن را انتخاب کنید کت و شلوار پرنس دوگال است. کت و شلوارهای چهارخانه،  فاستونی و کرپ نیز انتخاب ایده آلی برای داشتن تیپ رسمی هستند. همچنین باید به نوع یقه مانتو خود نیز دقت کنید که مناسب مراسم رسمی باشد مثل یقه انگلیسی، یقه بلیزر، یقه انگلیسی و …

 

مانتو اداری و رسمی دیپلمات

عدم استفاده از اکسسوری فانتزی

اگر میخواهید استایل رسمی شیکی داشته باشید تا حد امکان از پوشیدن اکسسوری های فانتزی خودداری کنید. ست اکسسوری با مانتو رسمی باعث زیباتر به نظر رسیدن تیپ رسمی شما خواهد شد. به همین دلیل باید به زیورآلات، کیف و کفش و حتی دستمال گردنی که می پوشید دقت کنید. رنگ، مدل و جنس آن باید کاملا مناسب استایل رسمی باشد.

به عنوان مثال، اگر قرار است به محیط کار بروید لازم نیست برای فخر فروشی و نمایش طلا و جواهرات خود به همکارانتان کل طلا و جواهرات خود را بپوشید. تعداد اکسسوری ها یک تا دو عدد کافیست. به جای پوشیدن گردنبندهای سنگین و قیمتی خود بهتر است یک گردن آوریز ظریف و ساده بپوشید. از سایر اکسسوری ها و لوازم تزئینی نیز به اندازه مناسبی استفاده کنید. این کار باعث می شود شیک تر و جذاب تر به نظر برسید. همچنین، برای انتخاب ساعت نیز به استایل خود توجه کنید و ببینید آیا ساعت مورد نظر با تیپ و استایل شما و رنگ مانتو مورد نظرتان همخوانی دارد یا خیر. ساعت های چرمی معمولا بهترین گزینه برای یک استایل رسمی می باشند.

در تیپ رسمی خود از رنگ های مناسب فصل استفاده کنید

گرچه رنگ مانتو اداری شما همیشه ثابت است اما برای خوش تیپ تر به نظر رسیدن همیشه راه هایی وجود دارد. می توانیدکیف و کفش و سایر اکسسوری های خود را مناسب فصل تغییر دهید. به عنوان مثال، می توانید در فصل پاییز کیف و کفش رنگ نارنجی، زرد یا زرشکی را با مانتو اداری خود ست کنید. زیرا مخصوص فصل پاییز هستند. در عوض، در فصل زمستان از اکسسوری های با رنگ مناسب فصل زمستان مثل آبی، سفید و کاربنی استفاده کنید. قرمز، گلبهی، صورتی و سبز نیز برای فصل بهار گزینه ایده آلی هستند. این کار باعث می شود ظاهر شما نیز از یکنواختی خارج شود و استایل شیک تر و جذاب تری داشته باشید.

عدم استفاده از مانتو تنگ یا خیلی گشاد

یکی از اصول شیک پوشید خرید مانتو اداری سایز مناسب است. مانتو اداری شما نباید خیلی چسبان یا خیلی گشاد باشد. به همین دلیل، دانستن سایز خود قبل از خرید مانتو رسمی اهمیت زیادی دارد. اگر نمی دانید چطور باید سایز مانتو خود را تشخیص دهید می توانید بخش راهنمای انتخاب سایز مانتو گالری میرداماد مطالعه کنید.

پوشیدن مانتو رسمی و اداری تنگ بروز مشکلات زیادی می شود مثل درد، زخم های پوستی، سوزش و خارش بدن و … زیرا روزانه چندین ساعت باید آن را بپوشید. از طرف دیگر مانتو گشاد نیز تیپ شما را از حالت رسمی خارج می کند و مناسب محیط رسمی نیست. در صورتی که مانتوی اداری بدون دانستن سایز مناسب خود مانتویی را خریداری نموده اید و مانتو شما خیلی تنگ است می توانید بخش ” چگونه مانتو تنگ خود را گشاد کنیم” را مطالعه کنید.

 

تیپ رسمی زنانه شیک با آرایش ملایم

تیپ رسمی تنها به مانتو محدود نمی شود. مدل آرایش صورت شما نیز باید کاملا رسمی و مناسب موقعیت مکانی که قصد حضور در آنجا را دارید باشد. به طور کلی در محیط اداری و مجالس رسمی باید ظاهری آراسته با آرایش ملایم داشته باشید و از آرایش غلیط بپرهیزید. یک آرایش لایت با میکاپ ملایم که حالت چهره شما را طبیعی نشان دهد و از طرفی ماندگاری بالایی نیز داشته باشد برای محیط های رسمی بهتر است.

خط چشم شما نیز باید ساده باشد و تا حد امکان از سایه چشم استفاده نکنید. رنگ رژ لب شما نیز باید ملایم باشد. سعی کنید رژ لبی را انتخاب کنید که با رنگ مانتو و تناژ پوست شما همخوانی داشته باشد.

 

رعایت اصول ست مانتو با شال و روسری

برای اینکه تیپ رسمی زنانه شیک و زیبایی داشته باشید کل اجزای پوشش شما از مدل آستین گرفته تا یقه، جیب ها  و حتی رنگ شال و روسری باید کاملا مناسب باشند. رنگ و جنس شال و روسری باید با مانتو همخوانی داشته باشد. خیلی مهم است که بدانید چه رنگ شالی به مانتو اداری شما میاد.

اگر در انتخاب شال و روسری مناسب مانتو خود مردد هستید در مرحله اول باید بدانید که چه رنگ هایی با هم هارمونی زیباتری می سازند. همچنین با رنگ های مخصوص هر فصل آشنایی داشته باشید. سپس به کمک قوانین رنگ ها و دایره رنگ ها بهترین رنگ شال و روسری را برای ست با مانتو اداری خود انتخاب کنید.

همیشه رنگ های خنثی بهترین رنگ برای ست با هر نوع مانتویی می باشند. این رنگ ها حتی در استایل رسمی نیز مناسب می باشند. برای جذابیت بیشتر استایل خود سعی کنید از یک رنگ خنثی در کنار سایر رنگ ها استفاده کنید.

 

انتخاب کفش مناسب

پس از مانتو کفش مهمترین بخش در تیپ رسمی شماست. کفش شما باید بسیار خاص باشد. اگر از آن دسته افراد هستید که همیشه کفش اسپرت می پوشید باید در محیط رسمی آن را کنار بگذارید. توجه داشته باشید که محیط رسمی نیازمند کفش رسمی است. صندل، کتانی نیز اصلا برای تیپ رسمی زنانه مناسب نیستند. برای تیپ رسمی بهتر است کفش طبی، کفش پاشنه کوتاه یا کفش پاشنه بلند بپوشید. البته اگر کفش برای محیط اداری می باشد کفش طبی، کفش اداری یا کفش پاشنه دار با پاشنه کمتر از 5 سانت انتخاب کنید.

 

تیپ رسمی زنانه شیک ارزان قیمت

شیک پوشی به معنای خرید لباس های گران قیمت نیست. با خرید یک مانتو خوش دوخت جنس خوب و با کیفیت ارزان قیمت هم می توان شیک پوش شد.

شیک ترین مدل مانتو شلوار اداری یا کت و شلوار رسمی را در رنگ بندی های مختلف و با پارچه های متنوعی تولید می شوند. مانتو رسمی گرچه یک مانتو سنگین به شمار می رود اما در هنگام خرید علاوه بر قیمت به جنس پارچه نیز دقت کنید. اگر قصد خرید مانتو رسمی برای فصل بهار یا تابستان را دارید از مانتوهایی با پارچه نخی، کتان و مناسب فصول خنک استفاده کنید. در عوض برای فصل پاییز و زمستان به سراغ مانتویی با پارچه ضخیم بروید.

در ادامه تصاویری از جدیدترین مدل مانتو رسمی و اداری را برایتان فراهم ساخته ایم که می توانید برای تیپ رسمی زنانه خود از آنها الهام بگیرید.

 

تیپ رسمی زنانه شیک

کت و شلوار پرنس دوگال

مدل کت و شلوار گاباردین

کت و شلوار 4 خونه

تیپ رسمی زنانه شیک

مدل کت و شلوار یقه بلیزر

مانتو اداری بزیاق ترک رنگ ذغالی

تیپ رسمی زنانه شیک

جدیدترین مدل مانتو اداری فیونا 1402

تیپ رسمی زنانه شیک

مانتو اداری یقه آمریکایی طرح جدید

تیپ رسمی زنانه شیک با مانتو اداری الکاپو

 

جدیدترین مانتو اداری رنگ روشن 2023

 

 

بازگشت به لیست