ست لباس

چگونه مانتو را ست کنیم ؟

چگونه مانتو را ست کنیم

این روزها با پیشرفت صنعت مد و فشن ، تنوع طرح و رنگ و جنس لباس ها ، انتخاب لباس مناسب یک دغدغه مهم برای همگی ما تبدیل شده است مخصوصا خانم های محترم در این مورد بسیار حساس تر هستند. امکان ندارد خانم ها که این سوال را از خود نکرده باشند که چگونه مانتو را ست کنیم ؟

داشتن یک استایل زیبا و مطابق با مد روز در ظاهر باعث می شود که بسیار مقبول تر ، شیک تر و تاثیرگذارتر باشیم با وجود اینکه حتی اگر گران ترین و خوشرنگ ترین لباس های دنیا را داشته باشیم ولی از آنها طبق اصول صحیح ست کردن لباس ها استفاده نکنیم نمی‌توانیم ظاهری آراسته و مرتب داشته باشیم.

اگر می خواهید بدانید چگونه مانتو را ست کنیم امروز با ما همراه باشید. اصول و روش های صحیح ست کردن بحث گسترده و جذابی است که امروز می خواهیم به آن بپردازیم که دانستن درباره آنها ما را نسبت به رنگ ها جنس پارچه ها و موقعیت ها آگاه تر می کند در این بین مانتو بیشترین سهم را در پوشش و ظاهر ما را دارد و هسته مرکزی ظاهر ما را مانتو تشکیل می دهد این نکته شایان ذکر است که استفاده از شال یا روسری شلوار کیف و اکسسوری ها کامل کننده استایل ما هستند.

برای این که بدانیم چگونه مانتو را ست کنیم ابتدا به اصول ست کردن می پردازیم

می توان گفت تقریباً همه افراد با اصول کلی لباس پوشیدن و آشنا هستند مثلا این که لباس ها کاملا اندازه ، تک رنگ و راه راه عمودی باعث بلند و لاغر در دیده شدن شما می کند و یا اینکه لباس های چند لایه ، راه راه افقی و رنگ روشن ، باعث چاق و کوتاه تر دیدن شما می شود حال برای اینکه بدانیم چه لباس هایی و چه رنگ هایی در کنار هم هماهنگی دارند و به درستی ست می شوند ابتدا باید اصول رنگ شناسی را یاد بگیریم.

اصول رنگ شناسی

همانطور که میدانید رنگ ها تاثیرات روانی مختلفی  روی خود ما و اطرافیانمان می‌گذارند باید گفت رنگ های اصلی مثل قرمز ، زرد و آبی هستند و رنگ‌های ثانویه مثل سبز ، نارنجی و بنفش رنگ های ترکیبی  از رنگ های اولیه و ثانویه به وجود می آیند.

در دسته بندی دیگر رنگ ها را می توان به سه دسته گرم ، سرد و خنثی تقسیم کرد رنگ های گرم و سرد خود به دو دسته روشن و تیره تقسیم می شوند. حال حس رنگ چیست ؟ در واقع رنگ گرم و سرد به حسی که از دیدن یک طیف رنگی به وجود می آید گفته می شود. رنگ های گرم مثل نارنجی ، قرمز و قهوه‌ای که انرژی بخش نیز هستند و رنگ‌های سرد مثل سبز و آبی که آرامش بخش هستند و ایجاد خونسردی می‌کنند.

رنگهای خنثی امسال و در این روزها بسیار ترند شده‌اند رنگ‌هایی هستند که در ترکیب آنها از میزان زیادی سفید استفاده شده است و هیچ تمایلی به رنگ های اصلی و ثانویه ندارد مثل رنگ های طبیعی و زمینی ، خاکستری ، کرمی ، سفید و مشکی که رنگ های ساده ای هستند و در استایل های کژوال به فراوانی دیده می‌شوند.

رنگ های زیادی وجود دارند که می‌توانیم با هم ترکیب کنیم و ست های زیبایی را به وجود بیاوریم چرخه های رنگی با در نظر گرفتن سلیقه ما رنگ ها را با توجه به اصول رنگ شناسی مورد استفاده قرار می دهند.

برای اینکه بدانیم چگونه مانتو ست کنیم در ادامه انواع مدل های مانتو و شال و روسری و شلوار و کیف و کفش می پردازیم و همچنین اطلاعاتی درباره ست کردن رنگ مانتو شال و ست کردن مانتو و شال به دست می آوریم.

راهکار های ست کردن مانتوانواع مدل های مانتو

عبارتند از مانتو دانشجویی ، مانتو اداری و رسمی ، مانتو اسپرت و مانتو خیابانی و مانتو مجلسی که در استایل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع شال و روسری

عبارتند از شال و روسری نخی ، شال و روسری حریر ، شال و روسری ساتن ، شال و روسری پشمی و شال و روسری ابریشمی که برای ست کردن رنگ مانتو و شال و همچنین ست کردن مانتو و شال اسپرت باید با آنها آشنایی داشته باشیم.

انواع شلوار

عبارتند از شلوار جین دمپا گشاد ، جین راسته ، جین مام استایل و جین تنگ. همچنین شلوار های پارچه ای دمپا گشاد ، گشاد دامنی ، راسته و لگ.

انواع کیف

عبارت اند از کیف بزرگ ، کیف کوچک ، کیف مجلسی و کیف اسپرت که در ست کردن مانتو و شال اسپرت هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع کفش

عبارتند از کفش اسپرت ، کفش کتونی ، کفش کالج ، کفش پاشنه دار و صندل که شایان ذکر است انتخاب کفش مناسب در استایل ما بسیار نقش دارد.

در مورد ست کردن مانتو کتی با شلوار گشاد باید گفت مانتو کتی در قسمت بالادتنه کمی چسبان می شود پس ترکیب خوبی با شلوارهای از بالا گشاد که امروزه بسیار تنگ شده اند است.

ست کردن مانتوی طرحدار و ساده

اگر مانتوی شما پر از طرح و رنگ‌ است ، بهتر است که از شال یا روسری ساده یا ترجیحا تک‌ رنگ استفاده کنید تا استایلتان بیش از حد شلوغ به‌نظر نیاید البته باید گفت اگر مدل موها شلوغ یا شینیون و مخصوص مهمانی است ، بهتر است که شال ساده‌تر انتخاب کنید و برعکس ، اگر مانتویتان ساده ، تک‌رنگ یا راسته است ، می‌توانید روسری و شال‌های طرح دار  بپوشید تا استایلتان از سادگی دربیاید مثلا در مهمانی‌هایی که دوست دارید مانتوی ساده‌تری بپوشید ، شما  می‌توانید از این روش استفاده کنید

شما برای خرید مانتو میتوانید به وبسایت اینترنتی مانتو میرداماد مراجعه کنید و از مدل های مختلف و منتوع آن بهره ببرید تا با انتخاب یک مانتو زیبا بفکر ست کردن آن با لباس های خود باشید

آخر چند نکته برای سوال چگونه مانتو را ست کنیم

  •  اگر مانتو در قسمت یقه و بالاتنه دارای طرح می باشد بهتر است شال و روسری خود را ساده ببندید.
  • باید گفت کفش های ساده بهتر است با لباس های طرح دار و کفش های کار شده را با لباس های ساده بپوشید.
  • مشکی و سفید هماهنگ با تمام رنگ ها هستند. اگر مانتو یا یک جفت کفش مشکی یا سفید داشته باشید به راحتی می توانید ست های مختلفی بسازید.
  • کیف بزرگ مناسب مانتوهای آزاد ، گشاد و پانچ و کیف کوچک با مانتوهای اسپرت ، کوتاه و کتی مناسب تر است.

بازگشت به لیست