گالری مانتو میرداماد

شعبه میرداماد

تلفن : 02126406465

شعبه نوبنیاد

تلفن : 02191091707

آموزش, راهنمای ست لباس

استایل مونوکروم چیست؟

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم یکی از پرکاربردترین ترندهایی است که این روزه شاهد آن هستیم. اما استایل مونوکروم چیست؟ در دنیای امروزی که مد و استایل نقش مهمی در زندگی هر فرد ایفا می کنند دنیای مد همواره دستخوش تغییراتی می شود و استایل های جدیدی شکل می گیرند که یکی از این استایل ها، مونوکروم می باشد. این استایل یکی از بهترین و ساده ترین استایل های ممکن می باشد و در عین حال بسیار کاربردی و پرطرفدار است.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که روز کسل کننده ای را شروع کرده باشید و حس و حال تیپ زدن نداشته باشید؟ اکثر افراد در این حالت سر تا پا تک رنگ می پوشند. مثلا سر تا پا مشکی. بله، این استایل راحت ترین استایل ممکن است.

نام چیزی که در موردش صحبت می کنیم، استایل مونوکروم است. مردم اغلب استایل مونوکروم را با رنگ های مشکی، خاکستری و سفید می شناسند. اما این تازه شروع ماجراست. استایل مونوکروم خیلی فراتر از رنگ های خنثی پوشیدن می باشد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به این استایل بپردازیم و شما را با این استایل پرطرفدار بیشتر آشنا کنیم.

 

استایل مونوکروم چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

Monochrome یا مونوکروم چیست؟

این اصطلاح از دو بخش تشکیل شده است: مونو + کروم

مونو به معنای تک، یک، تنها می باشد. کروم نیز به معنای رنگ است. به عبارتی، اصطلاح مونوکروم به لباس های تک رنگ اشاره دارد. این تنها به معنای سر تا پا مشکی پوش شدن نیست بلکه شامل طیف وسیعی از رنگ هاست. شما می توانید سر تا پا سفید، فیروزه ای، نارنجی یا هر رنگ دیگری که دوست دارید بپوشید.

جذابیت استایل مونوکروم در این است که تقریبا هر رنگی را می توان پوشید. البته داشتن استایل مونوکروم هم ترفندهای خاص خودش را دارد که اگر از آنها غافل شوید نه تنها استایل شیکی نخواهید داشت بلکه شبیه مخروط ( کله قندی) ترافیکی خواهید شد.

بعضی از افراد گمان می کنند که منظور از استایل مونوکروم پوشیدن مانتو شلوارهای سفید یکدست یا مشکی یکدست است. اما داشتن استایل مونوکروم خیلی فراتر از این حرف هاست.بخش اصلی داشتن یک استایل مونوکروم شیک و جذاب، مهارت ترکیب رنگ های مونوکروم است. در یک استایل مونوکروم استفاده از رنگ های مونوکروم اهمیت زیادی دارد. اما به چه رنگ هایی مونوکروم گفته می شود؟ با ما همراه باشید تا این رنگ را با هم بررسی کنیم.

 

استایل مونوکروم

رنگ مونوکروم چه رنگی است؟

زمانی که اسم رنگ مونوکروم به میان می آید ناخودآگاه رنگ فلز کروم ( خاکستری مایل به آبی) به ذهن می رسد. اما رنگ مونوکروم تفاوت زیادی با رنگ فلز کروم دارد. همانطور که کمی قبلتر گفته شد بخشی اصلی استایل مونوکروم محسوب می شود. اما رنگ مونوکروم چه رنگی است؟

چرخه رنگ یا دایره رنگ شامل رنگ های مختلفی است که به عنوان رنگ های رنگین کمانی شناخته می شوند. این رنگ ها عبارتند از قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش و …

زمانی که هر کدام از این رنگ ها با مشکی یا سفید ترکیب شوند رنگ های مونوکروم را تشکیل می دهند. رنگ های مونوکروم شامل طیف وسیعی از رنگ هاست.

برای درک بهتر این موضوع، تصور کنید که می خواهید اتاقتان را به رنگ دلخواهی رنگ آمیزی کنید. به عنوان مثال، فرض کنید رنگ مورد علاقه شما آبی است. اگر به رنگ آبی کمی رنگ مشکی بیفزایید رنگ آبی تیره تری خواهید داشت. هر چقدر رنگ مشکی که به آبی اضافه می شود بیشتر باشد رنگ آبی شما سایه های تیره تری خواهد داشت. در عوض، با افزودن رنگ سفید به آبی سایه های روشن تری از رنگ آبی به وجود می آید.

بیشتر بخوانید  فروش مانتو رنگ سال برای کالکشن عید

در نتیجه شما طیف وسیعی از رنگ آبی ( از روشن ترین تا تیره ترین سایه های رنگ آبی) را می توانید خلق کنید. به این طیف رنگی، رنگ مونوکروم گفته می شود. در واقع، رنگ مونوکروم می تواند شامل طیفی از رنگ صورتی، قرمز، قهوه ای و هر رنگ دیگری باشد. اما زمانی که صحبت از استایل مونوکروم می شود منظور پوشیدن مانتویی با طیفی از یک رنگ خاص است. مانتو شما می تواند شامل هر طیفی از رنگ های مونوکروم باشد.

 

اجزا رنگ مونوکروم

رنگ مونوکروم از سه بخش تشکیل شده است:

  • یک رنگ پایه که می تواند شامل هر رنگی باشد
  • سایه تیره ای تری از رنگ پایه
  • و سایه روشن تری از رنگ پایه

زمانی که می خواهید یک استایل مونوکروم داشته باشید می توانید از یک رنگ پایه، سایه تیره تری از آن رنگ و سایه روشن تری از رنگ مورد نظرتان در کنار هم نیز استفاده کنید. تنها کافیست رنگ مورد نظرتان با رنگ سفید یا مشکی ترکیب شده باشد و سایه ای تیره تر یا روشن تر خلق کرده باشد.

به عنوان مثال، رنگ نارنجی یک رنگ بسیار شاد است. اما در صورتی که بخواهید سر تا پا نارنجی تک رنگ بپوشید شبیه شبرنگ های راهنمایی و رانندگی و مخروط ( کله قندی) ترافیکی خواهید شد. اما برای اینکه بتوان یک استایل مونوکروم نارنجی بسیار شیک داشت می توانید از رنگ های مونوکروم کمک بگیرید. به عبارتی در استایل خود از سایه تیره تر یا روشن تری از رنگ نارنجی مورد علاقه تان نیز استفاده کنید. با اینکار نه تنها استایل مونوکروم خواهید داشت بلکه شیک تر و جذاب تر به نظر خواهید رسید.

 

استایل مونوکروم

ترکیب رنگ ها در استایل مونوکروم

توجه داشته باشید در استایل مونوکروم سایه ها ترکیبی از سفید، مشکی با رنگ پایه هستند و با سایر رنگ ها ترکیب نشده اند. به عنوان مثال، یک مانتو پلنگی یا گورخری، مانتو ترکیبی یا مانتو طرح دار نمی تواند یک مانتو مونوکروم باشد.

اگر می خواهید استایل مونوکروم آبی داشته باشید باید از مانتو شلوار، روسری و کیف و کفشی استفاده کنید که از طیف رنگ آبی باشند. به عنوان مثال روسری آبی، کیف سرمه ای، مانتو، شلوار و کفش آبی کمرنگ.

در استایل مونوکروم معمولا مانتو و شلوار تک رنگ انتخاب می شوند. اکسسوری ها  نیز شامل سایه ای روشن تر یا تیره تر از رنگ پایه می باشند. قانون کلی این است که از طیف رنگ دیگری استفاده نشود. به عنوان مثال اگر مانتو آبی است روسری یا کیف و کفش کاملا سفید نمی توان پوشید. بلکه باید طیف تیره یا روشنی از همان رنگ انتخاب شود.

 

استایل مونوکروم چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

تاریخچه استایل مونوکروم

 

استایل مونوکروم یکی از پرطرفدارترین استایل ها است که قرن هاست در جوامع مختلف رواج دارد. از لباس های سفید تکرنگ اعراب گرفته تا لباس های سفید سیاه پوستان فیلادلفیا که قرن هاست با لباس هایشان استایل لباس مونوکروم را انتخاب کرده اند.

بیشتر بخوانید  کفش های اسپورت را با چه مانتویی ست کنیم

در واقع پوشیدن لباس سفید تک رنگ قدمت طولانی دارد که بیشتر از نظر اعتقادات مذهبی فرد انتخاب شده است. در چین، ویتنام، کره جنوبی، هند و کشورهای عربی نیز برای مراسم سوگواری لباسی به رنگ سفید تک رنگ می پوشند. این نوع پوشش از قدیم الایام در بین آنها رواج داشته است. حتی کشیش کلیسا نیز سفید می پوشیده است.

در اوایل قرن بیستم، پوشیدن لباس مونوکروم سفید به عنوان نماد مقاومت سیاسی برای اخذ حق رای به زنان در آمریکا رواج داشت. پارچه سفید به این دلیل که ارزان ترین نوع پارچه بود انتخاب می شد. به همین دلیل در طول تاریخ لباس مونوکروم سفید بیشترین طرفدار را داشته است. فراتر از مذهب، امروزه لباس سر تا پا سفید در دوران مدرن برای مهمانی ها و جشن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که مشخص است استایل مونوکروم از دیرباز تاکنون وجود داشته است اما به عنوان یک استایل خاص نامگذاری نشده بود.

نام استایل مونوکروم در دهه 1920 مطرح شد. درست زمانی که کوکو شانل در حال طراحی کلکسیونی از لباس های سیاه و سفید بود این ایده به ذهنش رسید. این روند در دهه 1930 چندان مورد استقبال قرار نگرفت اما دوباره در دهه 1950 توسط کریستین دیور مطرح شد. زیرا در کلکسیون خود از لباس های مونوکروم استفاده کرده بود.

در سال های اخیر، استایل مونوکروم بسیار ترند شده است به طوری که افراد مشهوری همچون ریحانا، بیانسه، تیلور سویفت و سلنا گومز همگی روی فرش قرمز و یا در مراسم دریافت جوایز خود استایل شخصی مونوکروم را انتخاب کرده بودند.

 

استایل مونوکروم چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

 

ویژگی های استایل مونوکروم

پوشیدن مانتو شلوار تک رنگ می تواند ایده جذابی باشد. با این حال، بسیاری از خانم ها نگران این موضوع هستند که با داشتن استایل مونوکروم سرد و بی روح به نظر برسند. در ان رابطه میبایست گفت که هر استایلی ویژگی های خاص خودش را دارد که مونوکروم نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر با ویژگی های این استایل آشنایی کامل داشته باشید و اصول ست مانتو مونوکروم را به خوبی رعایت نمایید نه تنها سرد و بی روح به نظر نخواهید رسید بلکه استایل شیک و جذابی خواهید داشت. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

طیف رنگ های مونوکروم

از مهمترین ویژگی استایل مونوکروم، طیف رنگ های مونوکروم می باشد که در این استایل با هم باید ست شوند. بنابراین قبل از هر چیزی باید طیف مونوکروم رنگ های مختلف را بشناسید.

 

انتخاب سیاه و سفید مجاز است

ممکن است بخواهید یک مانتو شلوار صورتی بپوشید اما کیف یا کفش صورتی نداشته باشید. در این حالت شما مجاز هستید از رنگ سفید یا مشکی استفاده کنید. گرچه رنگ های دیگری مثل خاکستری یا خرمایی هم جزو رنگ های خنثی محسوب می شوند اما نمی توان از آنها در هر طیف رنگ مونوکرومی استفاده کرد.

دلیل اینکه از رنگ مشکی و سفید می توان برای هر مانتو مونوکرومی استفاده کرد این است که با افزودن رنگ سفید یا سیاه به رنگ های پایه می توان انواع سایه رنگ مونوکروم را خلق کرد. به عبارتی در تمام طیف رنگ های مونوکروم این دو رنگ وجود دارند. پس شما می توانید در صورت نداشتن کیف، کفش و سایر اکسسوری ها به رنگ مانتو شلوار خود از این دو رنگ کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید  ست مانتو نارنجی با رنگ ها به چه صورت است؟

 

استایل مونوکروم چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

مانتو اسپرت سه تکه مونوکروم تابستانی

 

ترکیب الگوها و بافت های مختلف

گرچه مانتو شلوار مونوکروم تک رنگ هستند اما این بدان معنا نیست که حتما باید از یک جنس پارچه انتخاب شوند. شما می توانید یک شلوار جین آبی با مانتو نخی آبی ست کنید و از استایل مونوکروم خود لذت ببرید!

به عبارتی در استایل مونوکروم تنها مانتو شلوار باید پایه رنگ ثابتی داشته باشند اما می توان پارچه هایی با بافت و الگوی مختلف را با هم ست کرد. این کار به استایل شما جذابیت و زیبایی خاصی خواهد بخشید.

 

استایل مونوکروم برای چه افرادی مناسب است؟

“Monochrome Style” یکی از همه پسندترین استایل های امروزی است و برای خانم هایی که دوست دارند قدبلندتر و لاغرتر به نظر برسند انتخاب ایده آلی خواهد بود. در واقع استایل مونوکرم مخصوص افراد قدکوتاه می باشد و انها را لاغرتر و قدبلندتر جلوه می دهد.

البته این استایل محدودیت سنی خاصی ندارد. بنابراین با هر سن و سالی که باشید می توانید مونوکروم پوش شوید. به ویژه برای ان دسته از خانم هایی مناسب است که به جای پوشیدن لباس های رنگارنگ به پوشیدن رنگ های خاصی علاقه دارند.  از طرف دیگر دوست دارند شیک و مد روز و مینیمالیستی باشند.

 

استایل مونوکروم برای چه محیطی مناسب است؟

این استایل با توجه به تک رنگ بودن بیشترین کاربرد را برای محیط کاری دارد. اما استایل مونوکروم به هیچ عنوان شما را محدود نخواهد کرد. شما می توانید انواع مانتو فصل، مانتو مجلسی، مانتو اسپرت و … را در استایل مونوکروم خود بپوشید. می توان با توجه به مدل مانتو آن را به عنوان یک تیپ تابستانه، تیپ ورزشی و استایل شخصی روزمره نیز در نظر گرفت.

بعلاوه، پوشیدن مانتوهای مونوکرومی مثل مانتو سرتا پا مشکی را برای مجالس رسمی و نیمه رسمی نیز بسیار پرطرفدار است. به عبارتی می توان گفت استایل مونوکروم یک استایل همه کاره است. بعلاوه، پوشیدن مانتو مونوکروم حتی در روشن ترین رنگ ها هم می تواند اندام شما را متوازن نشان دهد.

سخن پایانی

مونوکروم هنر ترکیب رنگ های مونوکروم با یکدیگر می باشد که می تواند تیپ را فوق العاده مینیمالیستی بسازد. پوشیدن مانتو تک رنگ یا مونوکروم در عین حال که از سادگی و ظرافت خاصی برخوردار می باشد می تواند تیپ شما را متحول سازد. کافیست بدانید چطور باید فرم بدنتان، رنگ پوست و رنگ مانتو خود تعادل برقرار کنید. و مهارت برجسته سازی یا پوشانندگی قسمت های مختلف بدن با مانتو مناسب را بیاموزید.

یادگیری نحوه ست مانتو مونوکروم نیز تاثیر زیادی در جذابیت تیپ و استایل شما خواهد داشت. اگر نکات مربوط به نحوه ست مانتو مونوکروم را رعایت کنید می توانید همانند سوپراستارها بدرخشید و استایلی جذاب داشته باشید.

 

 

مانتو مزونی (63)

مانتو مجلسی (69)

مانتو شلوار اداری (89)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (35)

مانتو تابستانه (357)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (344)

مانتو اسپورت فصلی (981)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانه (464)

مانتو اسپرت پاییزه (388)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من