گالری مانتو میرداماد

شعبه میرداماد

تلفن : 02126406465

شعبه نوبنیاد

تلفن : 02191091707

تاریخچه

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال چیست؟ این روزها استایلی که خیلی در بین جوانان ترند شده استایل مینیمال است و بازار این نوع استایل بسیار داغ است. استایل مینیمال زنانه آنقدر ترند  شده است که اکثر سلبریتی ها ان را به عنوان استایل شخصی خود انتخاب کرده اند.

شعار مینیمالیست ها ” کمتر اما با لذت بیشتر” است. مینیمالیست ها معتقدند هر خانمی تنها چند دست لباس که عاشقانه آنها را دوست دارد در کمدش داشته باشد کافیست. بسیاری که از لباس هایی که خانم ها در کمد لباسشان دارند را تنها یکبار استفاده می کنند. یا شاید اصلا آن لباس را نپوشند. مینیمالیست ها می گویند هرچقدر تعداد لباس ها کمتری داخل کمد داشته باشید زندگی شادتر و پایدارتری خواهید داشت. لباس های داخل کمد باید کاملا مینیمالیستی باشند. اما برای داشتن یک استایل مینیمالیستی باید چکار کرد؟ چه نوع مانتویی جزو مانتو مینیمالیستی محسوب می شود؟  با ما همراه باشید تا با این استایل بیشتر آشنا شویم.

 

تاریخچه استایل مینیمالیستی

پس از چند دهه مدگرایی افراطی، دهه 90 جای خود را به زیبایی شناسی جدید و تمیزی داد. استایل های جدیدی بر پایه خطوط ساده و تناسبات هندسی، برش های ساده و سایه های ملایم متمرکز بودند. می توان گفت اولین مدهای مینیمالیستی در اواخر دهه 80 و به لطف طراحان بزرگ ژاپنی مثل یوهی یاماموتو و ری کاواکوبو ظاهر شدند. هر دو طراح طرفدار ظاهری سرتاپا مشکی با خطوط ساده و تمیز بودند که تداعی کننده زیبایی لباس های سنتی ژاپنی بود.

همچنین، در اروپا نیز طراحانی مثل هلموت لانگ، جین ساندر و مارتین مارجیلا روند مینیمالیستی را به شکل زنی بی آرایش با زیبایی طبیعی، پیچیده و جاودانه با لباسی خلاقانه با برش های کاملا تمیز و بی عیب و نقص به تصویر کشیدند. در امریکا نیز طراحانی مانند کالوین کلین یا دونا کاران در زمینه استایل مینیمالیستی پیشگام شدند.

در استایل مینیمالیستی هر چیزی از طراحی گرفته تا نوع پوشش تا حد امکان ساده و بدون افراط گرایی است. البته مینیمالیسم بودن تنها به پوشیدن مانتوهای ساده خلاصه نمی شود. در ادامه در مورد این نوع استایل بیشتر توضیح داده شده است.

 

استایل مینیمال چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

استایل مینیمال: فست فشن را دور بریز

این روزها بعضی از برندهای تولید کننده پوشاک به فست فشن روی آورده اند و انواع مانتو و لباس را به صورت انبوه و با قیمت ارزان تولید و روانه بازار می کنند. این نوع مانتوها معمولا با پارچه های بی کیفیتی دوخته می شوند اما به دلیل ارزان قیمت بودن در بین مردم بسیار پرطرفدار شده اند. اگر مایلید در مورد فست فشن بیشتر بدانید می توانید مقاله دیگر ما را با عنوان ” مد سریع یا فست فشن چیست؟” را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید  ایده رنگ بندی برای مانتو جلو باز

بر خلاف فست فشن که عامل مشکلات زیست محیطی و اجتماعی محسوب می شود استایل مینیمالیستی یک ترند نوظهور است که تمام اینها را رد می کند. وقت آن است که از خود بپرسیم: آیا مانتو مینیمالیستی کلید یک زندگی شادتر و پایدارتر است؟

مانتو مینیمالیستی تنها یک مد و استایل نیست بلکه فرصتی برای زندگی راحت تر است. به قول ویوین وست وود، طراح معروف انگلیسی: “کم خرید کن اما خوب انتخاب کن و ماندگار باش”.

اگر از آن دسته خانم هایی هستید که با داشتن کلی مانتو مدام از خود می پرسید چی بپوشم؟ استایل مینیمالیستی شما را دعوت می کند که کل آن مانتوهایی که فکر میکنید نمیتوانید بپوشید را دور بریزید.

در صورتی که می خواهید مینیمالیست شوید اما نمیدانید از کجا باید شروع کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا مراحل مینیمالیست شدن را دنبال کنیم.

 

استایل مینیمال چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

استایل مینیمال چیست؟

اگر نام ماری کندو را شنیده اید ممکن است تا حدودی بدانید منظور از مینیمالیسم چیست. مینیمالیسم یعنی چیزهای غیرضروری را کنار بگذارید و تنها چیزهایی را نگه دارید که از آنها واقعا لذت میبرید. استایل مینیمالیستی یعنی کمد لباستان را پر کنید از مانتوها، شال و روسری و هر آنچه که واقعا مخصوص شماست و هر بار آنها را میپوشید احساس شادی می کنید.

مینیمالیست نقطه مقابل اسراف است و قانع کننده هم هست. به خصوص برای ان دسته افرادی که لباس های بسیار زیادی در کمد لباسشان دارند و دائما در حال خرید مانتوهای جدید هستند اما نوبت به پوشیدنشان که میرسد هیچ کدام باب میلشان نیست. مینیمالیسم می گوید: « تا حالا به این فکر کردی که به جای خرید بیهوده مانتویی که اصلا نمیپوشی وقت بذاری و مانتویی بخری که واقعا نخوای از تنت بیرون بیاری؟ تا حالا به این فکر کردی کمتر بخرم اما بهترینشو بخرم؟».

استایل مینیمال چیست؟ استایل مینیمالیسم یعنی انتخاب با وسواس زیاد اما بدون هیچ استرس و عجله ای و خرید چیزی که واقعا باب میل خودت باشه نه دیگران، خرید چیزی که واقعا بهش نیاز داری.

بیشتر بخوانید  خرید مانتو ژکارد برای عید

خب، حالا که متوجه شدید استایل مینیمال چیست از کمد لباستان شروع کنید.

 

یک کمد پر از مانتو مینیمالیستی

به جای اینکه هر هفته شال و کلاه کنید و مانتوهایی بخرید که بعد از یکبار پوشیدن آنها را دور می اندازید که واقعا ولخرجی است بهتر است مینیمالیست شوید به عبارتی« کمتر بخر، مانتوهای خوب انتخاب کن، همیشه بپوش».

برای ورود به دنیال مینیمالیستی هر آنچه در کمد لباستان دارید را بیرون بریزید. تک تک مانتوها، شال و روسری ها و لباس هایی که دارید را به دقت بررسی کنید. به خاطر بیاورید که آخرین بار کی ان را پوشیده بودید. وقتی ان را می پوشید چه احساسی دارید. از 100 درصد چند درصد از پوشیدنش احساس خوبی دارید. اگر زیر 50 درصد بود وقت آن است که به کسی اهدا کنید یا آن را دور بیندازید. مانتوهایی بخرید که در کنار زیبایی بسیار با کیفیت و بادوام باشند و از پوشیدن آنها لذت ببرید.

همیشه هنگام خرید مانتو یا هر لباس دیگری این جمله را به خاطر داشته باشید: « اگر قرار است چیز جدیدی وارد زندگی خود کنم باید آن را دوست داشته باشم». فقط مواردی را نگه دارید که احساس خیلی خوبی به شما می دهند.

 

استایل مینیمال چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

چگونه کمد مینیمالیستی داشته باشیم؟

اگر به فکر داشتن استایل مینیمالیستی هستید نیازی نیست که تعداد مانتو شما هم اندک و مینیمال باشد. بعضی از بلاگرها می گویند برای مینیمالیست شدن باید تنها تعداد خاصی مانتو داشت. اما این تصور کاملا اشتباه است. مینیمالیست شدن به معنای محدود کردن خودتان به تعداد خاصی مانتو یا سایر لباس ها نیست. شما میتوانید هر تعداد مانتو که بخواهید در کمد لباستان داشته باشید. به شرط آنکه تمام آن مانتوها را از صمیم قلب دوست داشته باشید. هر بار که درب کمد خودتان را باز می کنید نیازی نباشد از خود بپرسید : من چی بپوشم؟

 

نکات مهم

اما قبل از مینیمالیست شدن این چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • برای داشتن یک کمد لباس مینیمالیستی خودتان را به تعداد مانتو یا لباس خاصی محدود نکنید.
  • مینیمالیست شدن یعنی انتخاب به سلیقه شخصی. تنها قانون مینیمالیست شدن این است که از طبق سلیقه دیگران مانتو نخرید و از چشم و هم چشمی دور شوید.
  • یک بانوی مینیمالیسم نباید مانتوهای تکراری بپوشد. همیشه سعی کنید مانتوهای رنگارنگ در مدل های مختلف بپوشید. به عنوان مثال مانتو اسپرت، مانتو مجلسی، کت و شلوار و … در رنگ های مختلف. تنها مانتوهایی که نمی پوشید را از کمد لباستان دور بریزید. البته به جای دور انداختن بهتر است تا حد امکان سعی کنید آنها را به نیازمندان اهدا کنید یا بفروشید.
  • در حس لذت پوشیدن مانتوهای دلخواه خود غرق شوید.
  • ترکیب رنگ ها را از یاد نبرید. مانتو خود را با شال و روسری مناسب ست کنید. رنگ های خنثی بهترین رنگ برای داشتن یک استایل مینیمالیستی هستند.
  • برای زیباتر شدن استایل خود از اکسسوری های رنگارنگ کمک بگیرید. البته باید رنگ ها و جنس اکسسوری را به درستی انتخاب نمایید.
  • تا حد امکان تعداد اکسسوری ها باید کم باشد.
  • مانتوها، شال و روسری و حتی اکسسوری هایی را نگه دارید که بتوانید آنها را به راحتی با هم ست کنید. اگر رنگ روشن دوست دارید نیازی نیست تنها مانتوهای رنگ روشن را نگه دارید. سعی کنید ترکیب رنگ ها را حفظ کنید تا در کنار مینیمالیست بودن شیک پوش هم باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که چند مانتو یا اکسسوری به رنگ خنثی در کمد لباستان نگه دارید تا در مواقع ضروری بتوانید از آنها استفاده کنید. رنگ های خنثی را می توان با هر مانتویی به راحتی ست کرد و کاربردهای زیادی برایتان خواهند داشت.
بیشتر بخوانید  با مانتو آبی کاربنی چه روسری ست کنیم؟

 

استایل مینیمال چیست

مانتوهای مینیمالیستی دوست داشتنی

اگر نمی دانید استایل مینیمال چیست یا چه نوع مانتویی مینیمالیسم تر است می توانید به بخش گالری مانتو میرداماد سر بزنید. ما در این بخش انواع مانتو در سایزها، رنگ ها و مدل های مختلف را ارائه نموده ایم. می توانید آنها را با هم مقایسه کنید و مینیمالیسم ترین مانتو خود را انتخاب نمایید. از طرف دیگر، می توانید بازی مینیمالیسم 30 روزه را امتحان کنید. به طوری که یک رقابت دوستانه با دوستان خود ترتیب دهید.

هر کدام سعی کنید در یک روز خاص کمد لباستان را از هر آنچه حس خوبی به آنها ندارید خالی کنید. مانتوهای جدید و دلخواه خود را بخرید. این کار را نه تنها در رابطه با مانتو بلکه در رابطه با هر چیزی که در زندگی خود دارید و دیدنشان شما را ناراحت می کند انجام دهید. چیزهایی را جایگزین کنید که حس لذت و شادی را به شما منتقل می سازند. بعد از 30 روز تجربیات خود را با هم به اشتراک بگذارید. کدام مینیمالیسم تر بوده اید؟

 

 

 

 

 

مانتو مزونی (63)

مانتو مجلسی (69)

مانتو شلوار اداری (89)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (35)

مانتو تابستانه (384)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (371)

مانتو اسپورت فصلی (1007)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانه (490)

مانتو اسپرت پاییزه (388)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من