وبلاگ

استایل وینتیج چیست؟

استایل وینتیج

یکی از ترندترین استایل های امروزی، استایل وینتیج است که شباهت زیادی با استایل کلاسیک دارد. در این مقاله از گالری مانتو میرداماد قصد داریم به طور کامل به استایل وینتیج و ویژگی های آن بپردازیم. سپس نکاتی را در رابطه با اینکه چطور می توان با استایل وینتیج شیک تر و جذاب تر به نظر رسید را برایتان بیان کنیم. اگر به زیبایی استایل خود اهمیت می دهید و دوست دارید همیشه شیک و منحصر بفرد به نظر برسید با ما همراه شوید تا با این استایل بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

 

استایل وینتیج چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

استایل وینتیج چیست؟

اصطلاح “وینتیج” معانی زیادی دارد. بعضی افراد گمان می کنند که سبک وینتیج داشتن به معنای پوشیدن لباس های قدیمی است. اما سبک وینتیج فراتر از اینهاست. سبک وینتیج داشتن به معنای گزینش و انتخاب برترین مدل لباس های قدیمی از دهه های مختلف و ترکیب آنها با یکدیگر است. هدف از سبک وینتیج داشتن این است که به جای دور انداختن گنجینه های خود مجددا از آنها استفاده کنید.

لباس هایی که در سبک وینتیج پوشیده می شود باید قدمت آناه حداقل به بیست سال قبل برگردد. اما بیشتر طراحان مد معتقدند که وینتیج به پوشیدن لباس هایی به سبک لباس دهه های 1920 تا 1980 اشاره دارد. می توان گفت استایل وینتیج پلی بین استایل کلاسیک و استایل الگانت است. یک نوع استایل مد معاصر است که از نظر گزینش برترین ها شباهت زیادی به استایل الگانت و از نظر پوشیدن لباس هایی که به گذشته ها برمیگردد به استایل کلاسیک شبیه می باشد. البته پوشیدن مانتو به سبک وینتیج یا پوشیدن هر نوع لباس دیگری به این سبک نیز اصول خاص خودش را دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

در دنیای مد، “وینتیج” به لباس هایی اطلاق می شود که در 20-100 سال گذشته پوشیده می شده اما این بدان معنا نیست که دیگر نمی توانید مانتوهای جدید بپوشید. گرچه هر دهه ای دارای طیف وسیعی از سبک هاست. اما در صورتی که لباس یا مانتویی دارای مدل دوخت و المان هایی باشید که نشان دهنده آن دوران خاص است می توان آن را  به عنوان” وینتیج” در نظر گرفت.

 

انواع مدل مانتو سبک وینتیج

لباس ها و مانتوهای سبک وینتیج دارای چند ویژگی خاص هستند که آنها را از سایر لباس ها و مانتوها متمایز می سازد. به عنوان مثال، مانتو یقه برگردان از جمله مدل هایی است در سبک های وینتیج فراوان است. بعلاوه، در مقایسه با مدل لباس های مدرن، پوشاک سبک وینتیج دارای قد نسبتا متوسط یا کامل است. همچنین، مانتوهای وینتیج معمولا مانتوهای رسمی و شیکی هستند.

به عنوان مثال، کت های خز در اواخر دهه 1960 فوق العاده ترند بودند. بنابراین، شما می توانید با کت خز یک استایل وینتیج جذاب داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید که در سبک وینتیج ملاک ” برترین بودن” و در عین حال متعلق به 20 تا 100 سال پیش بودن است. به عنوان مثال، یک بلوز معمولی که در دهه 1955 پوشیده می شده و جذابیت خاصی هم نسبت به کت خز ندارد نمی تواند جزئی از استایل وینتیج باشد. زیرا هیچ چیزی که آن را برتر از سایر بلوزهای آن دوران بسازد ندارد و آنقدر ترند یا الگانت نبوده که بتوان آن را جزو برترین ها قرار داد!

بسیاری از مردم به اشتباه لباس های مد روز و مدرن دهه 1920 را به دلیل اینکه الگوی قدیمی دارند به عنوان سبک وینتیج در نظر میگیرند. اما همانطور که گفته شد وینتیج هم باید متعلق به آن دوران باشد هم برترین باشد. حتی مدل لباسی که در 5 تا 7 سال پیش اختراع شده را هم نمی توان جزئی از وینتیج در نظر گرفت.

 

دلیل محبوبیت مانتوها و لباس های سبک وینتیج چیست؟

از زمانی که لباس های قدیمی که متعلق به دوران گذشته بودند در تلویزیون و ویدئوهای یوتیوب تبلیغ شدند بسیاری از مردم شیفته سبک وینتیج شدند. با این حال، همه مردم از پوشیدن لباس های دمده لذت نمی بردند. در نتیجه، طراحان هر از چند گاهی با الهام از سبک کلاسیک و همچنین ترندهای مد و فشن در 20 سال گذشته لباس ها و مدل مانتوهایی را طراحی می کنند که هم مناسب عصر امروز باشد و هم بتوان با پوشیدن آنها استایل وینتیج خود را حفظ کرد.

در واقع، مدل مانتوها و مدل لباس های وینتیج امروزی ترکیبی از سبک کلاسیک و سبک الگانت است که برای تولید آنها از فناوری های روز دنیا استفاده می شود. این نوع لباس که به نظر قدیمی می آید اما امروزی نیز می باشد و به نوعی یکپارچه سازی شده و طرح های قدیمی را بیرون کشیده اند و با آن طرحی نوین تر ارائه داده اند.

پوشیدن لباس هایی که در قدیم مد بوده اند راهی عالی برای نشان دادن علاقه مندی به گنجینه های باارزشی است که نمی خواهید آن را دور بیندازید. دور مثل کلکسیونرهایی که اشیاء باارزش قدیمی را نگه می دارند. گرچه قدیمی هستند اما فوق العاده ارزشمند می باشند.

بعلاوه، تولیدکنندگان پوشاک همیشه کیفیت را اولویت قرار می دهند حتی اگر بحث تولید لباس های سبک وینتیج باشد. به عنوان مثال، اگر لباسی در گذشته از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و قابلیت تولید انبوه را نداشته اما در نوع خود بهترین بوده امروزه با مرغوب ترین پارچه ها اما با همان سبک قدیمی تولید می شود. بنابراین، عملا هر لباسی که وینتیج باشد به معنای اینکه مثل لباس های آن دوران کیفیت خوبی نداشته نیست. این لباس‌ها در رنگ‌ها، سبک‌ها و پارچه‌های متنوع در دسترس هستند. آنها همچنین قیمت کمتری نسبت به پارچه های قدیمی دارند.

 

برای داشتن استایل وینتیج چه چیزی بپوشیم؟

همانطور که گفته شد، در سبک وینتیج از پوشاکی استفاده می شود که با الهام از گذشته ها ( 20 تا 100 سال قبل از الان که در حال خواندن این متن هستید) ساخته شده اند. با توجه به این موضوع ما اکنون باید نگاهی به ترندهای 1923 تا 2003 بیندازیم.

 

استایل وینتیج

کت دامن ترند دهه 1950 مخصوص سبک وینتیج

 

استایل وینتیج چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

مدل کت دامن صورتی جین راشل بازیگر معروف هالیوود

 

استایل وینتیج چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

کت دامن مخصوص استایل وینتیج

 

سبک وینتیج

مدل کت دامن خوشرنگ دهه 1950

 

استایل وینتیج

ست کت دامن سفید با دکمه های طلایی و کیف سفید طلایی

 

استایل وینتیج چیست؟ | گالری مانتو میرداماد

از دیگر مواردی که می توانید در سبک وینتیج امتحان کنید عبارتند از:

 • مدل لباس و مدل مانتو چهارخانه
 • انواع مدل مانتو خال خالی
 • دامن A-line و مانتو A-line
 • جین تنگ High Waist یا skinny
 • عینک های آفتابی چشم گربه ای
 • گردنبندهای مروارید
 • انواع هدبند
 • بوت های رنگارنگ
 • شنل
 • لباس های شیفت shift dresses
 • شلوارهای دم پا گشاد bell-bottom pants
 • یقه اسکی ها
 • چکمه های زنانه go-go boot

 

از کجا مدل مانتو و مدل لباس سبک وینتیج بخریم؟

امروزه مدل لباس ها و مدل مانتوهای سبک وینتیج زیادی در نمایشگاه های مد و پوشاک ارائه می شود. از این مدل ها می توان از آنها برای داشتن یک استایل وینتیج شیک و الگانت استفاده کرد. بعلاوه، این سبک در بین سلبریتی ها و بازیگران زن معروفی مثل جولیا رابرتز و رنه زلوگر نیز بسیار پرطرفدار است. به طوری که گاهی اوقات در فیلم ها با این سبک لباس پوشیدن ظاهر می شوند.

همچنین شما می توانید در گالری مانتو میرداماد انواع مدل مانتو مناسب برای هر استایلی را مشاهده نمایید. مجموعه ما طیف وسیعی از مانتوها مناسب برای استایل وینتیج گرفته تا استایل کلاسیک، استایل الگانت و … را ارائه می دهد. برای مشاهده این مدل مانتوها کافیست به بخش محصولات گالری مانتو میرداماد مراجعه نمایید.

 

 

 

 

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (239)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (225)

مانتو اسپورت فصلی (863)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (347)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

مانتو اسپرت بهاری (351)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من