ست لباس

با مانتو سفید شال چه رنگی بپوشم

مانتو سفید شال سفید

مانتو سفید در بین خانم ها پوشش بسیار محبوبی است و تقریبا در کمد لباس اکثر خانم ها حداقل یک مانتو سفید وجود دارد. مانتوهای سفید شامل طیف وسیعی از مانتوها می شود مثل مانتو استخوانی، مانتو سفید عاجی، مانتو سفید صدفی و …. اما برای اینکه بتوان یک استایل سفید شیک داشت دانستن اینکه چه شالی با مانتو خود ست کنید خیلی مهم است. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که با مانتو سفید شال چه رنگی ست کنیم.

 

بهترین فصل برای پوشیدن مانتو سفید

ما معمولا هر فصلی را به رنگ خاصی می شناسیم. پاییز با رنگ قرمز و زرد دلبریایش، سفید برفی زمستانی، سبز چمنی تابستان یا رنگ گل های صورتی بهار. گرچه سفید بعنوان یک رنگ زمستانی معروف است اما از آن رنگ هاییست که نه تنها در فصل زمستان بلکه هر روز سال می توانید بپوشید. البته ناگفته نماند که با سفید می توانید استایل های تابستانه، زمستانه، بهاره و حتی پاییزه هم داشته باشید! همه اینها بستگی به این دارد که چه شال، اکسسوری، کیف و کفشی را با آن ست کنید. مانتو شما چه جنسی باشد. نازک باشد یا ضخیم، ژاکتی باشد یا پشمی و …

 

رنگ شال را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید

سفید و شال سفید رنگی خنثی دارند. می توان گفت هیچ رنگی نیست که با سفید ست نشود. حتی مانتو سفید شال سفید را هم می توان با هم ست کرد. اما کدام رنگ به شما بیشتر می آید؟ جواب این سوال در رنگ پوست شما نهفته است.

ببینید تناژ رنگی پوست گرمی دارید یا سرد؟ سبزه و گندمی هستید یا سفید؟ ابتدا تناژ رنگی پوست خود را تشخیص دهید. ساده ترین راه برای تشخیص تناژ رنگی پوست این است که به رگ مچ دست خود نگاه کنید. اگر رنگ مچ دستتان آبی است، رنگ پوست سردی دارید. در صورتیکه رگ شما سبز رنگ است در این صورت تناژ رنگی پوست شما گرم خواهد بود. اگر هر دو رگ آبی و سبز را با هم دارید تناژ رنگی شما خنثی است.

رنگ شال مناسب برای تناژ پوست گرم: طوسی، آبی آسمانی، صورتی، طلایی، قهوه ای روشن و سفید

پوست سرد : زرد لیمویی، آبی روشن، یخی، زمردی، آبی فیروزه ای، بنفش تیره، سبز زیتونی، سبز یشمی

شال برای پوست برنگ خنثی: صورتی کمرنگ، گلبهی، صورتی چرک، کرم، مشکی، نسکافه ای، مسی، عنابی، سبز یشمی، خاکستری

 

شال بنفش مایل به آبی

بنفش مایل به آبی یکی از زیباترین رنگ شال برای خانم هاییست که پوست سردی دارند. اگر رنگ پوست سرد و روشنی دارید پوشیدن یک شال برنگ آبی وری پری یا همان بنفش مایل به آبی جذابیت شما را چند برابر می سازد. رنگ بنفش تیره یا بنفش مایل به آبی برای خانم های سفید پوست انتخاب ایده آلی است. اگر پوست سفید روشنی دارید سعی کنید از رنگ های تیره استفاده کنید تا چهره شما شاداب تر و جذاب تر به نظر برسد.

با مانتو سفید شال صورتی بپوشید

رنگ صورتی طیف وسیعی از صورتی کمرنگ تا صورتی پررنگ را شامل می شود. اگر رنگ پوست روشنی دارید از شال صورتی پررنگ می توانید استفاده کنید. شال صورتی کمرنگ انتخاب مناسبی برای خانم هایی با پوست گندمی، سبزه و تمام خانم هاییست که رنگ پوست گرمی دارند.

صورتی کالباسی هم یکی دیگر از رنگ های صورتی است که وقتی در کنار سفید قرار می گیرد بسیار دوست داشتنی خواهد بود.

 

مانتو سفید و شال سبز

یکی از دلرباترین ست ها با مانتو سفید، ترکیب مانتو سفید با شال سبز یشمی است. سبز نماد طبیعت و سرزندگی است و یکی از محبوب ترین رنگ ها در بین خانم هاست. با ست یک شال سبز و مانتو سفید خوش تیپ و شیک باشید.

با مانتو سفید شال آبی را امتحان کنید

شال آبی در کنار مانتو سفید می تواند نهایت خوش تیپ بودن را برایتان به ارمغان بیاورد. بعلاوه می توانید یک شلوار جین آبی بپوشید و آن را با رنگ شال خود ست کنید. از کفش های سفید غافل نشوید. اگر کفش یا کیف شما ترکیبی از سفید با خطوط آبی باشد بسیار شیک خواهد بود.

پالتو شنل یقه مخمل پاییزه و زمستانه

برای داشتن یک استایل پاییزه یا زمستانه اسپرت می توانید یک پالتو شنل را با یک شال آبی خوشرنگ ست کنید و استایل بسیار شیک و مد روزی داشته باشید.

مانتو سفید و شال طوسی

طوسی یکی از زیباترین رنگ های خنثی است که از ترکیب دو رنگ سیاه و سفید بوجود می آید. شال طوسی نه تنها با مانتو سفید بلکه با بسیاری از مانتوهای دیگر هم ست می شود. ست یک شال طوسی با مانتو شلوار سفید استایل بسیار شیکی خواهد بود.

 

سرتا پا سفید

از مانتو سفید با شال سفید نمی توان غافل شد. این ست بیشتر مورد پسند عروس خانم هاست و برای مانتو عقد محضری همیشه از یک شال سفید استفاده می شود. از انجایی که مانتو عقد محضری یک مانتو مجلسی است تا حد امکان از شال ساده استفاده کنید تا زیبایی مانتو شما برجسته تر باشد.

 

مانتو مجلسی سفید با شال سفید

مانتو سفید شال کرم

شال کرم با مانتو سفید هم می تواند خیلی جذاب باشد. کرم هم مثل سفید از آن دسته رنگ هاییست که در هر فصلی می توان پوشید. اگر دوست دارید مانتو سفیدتان را در تمام فصول بپوشید رنگ کرم بهترین رنگی است که می توانید با آن ست کنید. ست مانتو سفید، شال کرم و شلوار کرم هم بسیار زیبا و دلرباست. تقریبا با هر رنگی می توانید سفید را ست کنید.

 

ست سفید و مشکی

کلاسیک ترین استایلی که می توان با یک مانتو سفید داشت ترکیب مانتو سفید و شال مشکی است که هیچوقت از مد نمی رود. سفید و مشکی هر دو خنثی هستند و دو رنگ متضاد همدیگرند که وقتی در کنار هم قرار می گیرند اوج جذابیتشان را به رخ می کشند.

 

مانتو سفید زمستانه فوتر پریدخت

شالهای طرح دار

شال پلنگی، گورخری، پوست ماری، گلدار و … شال های بسیار زیبایی هستند و براحتی می توان آنها را با یک مانتو سفید ست کرد. پوشیدن این نوع شال ها باعث می شود جذاب تر به نظر برسید.

 

مانتو سفید و شال قرمز و زرشکی

کمتر خانمی است که به یک شال قرمز خوشرنگ بتواند نه بگوید! مخصوصا زمانی که قصد رفتن به مهمانی را دارید قرمز حرف اول را میزند. بسته به اینکه تناژ رنگی پوست شما گرم، سرد یا خنثی باشد می توانید قرمز روشن تا زرشکی را امتحان کنید. زرشکی مخصوص افرادی است که تناژ رنگی پوست خنثی یا سردی دارند و قرمز روشن برای افرادی که پوست گرمی دارند مناسب تر است. این رنگ شما را خونگرم، دلربا و پر شور و حرارت نشان می دهد.

 

سخن پایانی

همانطور که گفتیم، هیچ رنگی در دنیا نیست که نتوان با سفید ست کرد. بنابراین، با یک مانتو سفید به سادگی می توانید هر رنگ شال و روسری را بپوشید و استایل های جذاب و متفاوتی بسازید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط