آموزش

خرید مانتو از جنس کرپ برای کالکشن 1402

خرید مانتو از جنس کرپ برای کالکشن 1402

کرپ به گروهی از پارچه‌ها اطلاق می‌شود که از ابریشم، ابریشم مصنوعی، استات، پنبه، پشم، الیاف مصنوعی یا مخلوطی از الیاف با چین‌خوردگی یا دانه‌بندی جزئی روی سطح پارچه ساخته می‌شوند. پارچه کرپ پارچه ای نرم و کمی براق است، کاملا روی بدن می نشیند. به همین دلیل از پارچه کرپ برای دوخت مانتو و لباس در طرح ها و رنگ های متنوع استفاده می شود. برای خرید مانتو از جنس کرپ برای کالکشن 1402 با سایت میرداماد همراه باشید.

کرپ چیست

 

پارچه کرپ از نخ پرتابی تهیه می شود و در گذشته به صورت تار و پود بوده اما امروزه بافتنی به صورت کرپ نیز تولید می شود. ضخامت کرپ متغیر است و البته مواد آن می تواند نرم یا زبر باشد.
موارد استفاده از پارچه کرپ بسیار متنوع است و از این نوع پارچه ها علاوه بر دوخت لباس و مانتو برای دوخت منسوجات دیگر مانند روکش مبل، رومیزی، کوسن و … استفاده می شود. بافت پارچه کرپ دو نوع متمایز دارد که نوع اول به کرپ نرم یا کرپ شرقی و نوع دوم به کرپ سخت یا پیچ خورده معروف است. خواهد بود از قدیم الایام تا کنون، کرپ پارچه معروف و مورد علاقه زنان برای مانتو بوده است.

کرپ نوعی پارچه ابریشمی

این پارچه نرم و لطیف با بافت تافته 1.7 تکس و تار و پود 40 می باشد که به پارچه ابریشم شبه نیز می گویند.

کرپ ژورژت

این پارچه در بین پارچه ها مقاوم ترین پارچه است و مشکل اتو و کشش پارچه ها را حل کرده است. از این پارچه بیشتر در دوخت چادر مشکی استفاده می شود.
کرپ ژورژت یکی از انواع پارچه های کرپ قدیمی است که در اوایل قرن بیستم توسط یک طراح فرانسوی وارد صنعت مد شد. این پارچه بسیار سبک و ظریف است و از نوعی ابریشم با نخ های بسیار پیچیده ساخته شده است.
این نوع پارچه در گذشته تماماً از ابریشم ساخته می شد اما امروزه در بافت آن از پلی استر نیز استفاده می شود. از دیگر ویژگی های این نوع کرپ می توان به کشسانی و درخشندگی کمتری نسبت به پارچه هایی مانند شیفون و استفاده از نخ های الیافی در بافت آن اشاره کرد.
همچنین به دلیل وجود نخ های الیافی در پارچه پلی استر آن، این پارچه به قدری محکم است که با لمس پارچه، صدای پارچه و سفتی آن را حس می کنید.

در پایان لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی پارچه های کرپ که در بازار وجود دارد، ممکن است برخی از این پارچه ها کیفیت خوبی نداشته باشند، بنابراین در صورت تمایل به بهترین پارچه، استفاده از آنها به افراد توصیه می شود. برای تشخیص کرپ، پارچه باید دارای ویژگی هایی مانند: ضخامت و سبکی مناسب، کشش پارچه کرپ و بافت سوزنی باشد.

کرپ نیوجرسی

این پارچه کشسان از ویسکوز، استات، پنبه و مخلوطی از آنها بافته شده است.

کرپ موهر

این پارچه رنگ پذیری خوبی دارد و رنگ ها را با درخشندگی و شفافیت زیادی نشان می دهد. این نوع پارچه گران است و خاصیت ارتجاعی بالایی دارد.

کرپ لئونارد

از دیگر انواع کرپ می توان به کرپ لئونارد اشاره کرد، برخی از کارشناسان بر این باورند که نام کرپ لئونارد به دلیل کارخانه تولید نخ و پارچه است که این نوع پارچه را تولید می کرد، اما امکان انتخاب این نام وجود دارد. دلیل دیگری برای این نوع پارچه کرپ وجود دارد.
این پارچه بافت بافته ای دارد که در آن به ندرت از کرپ استفاده می شود و تارهای پود این پارچه کرپ است. از کاربردهای پارچه لئونارد می توان به استفاده از آن در تهیه مانتو زنانه اشاره کرد.

کرپ پوپلین

پارچه‌ای با بافت قیرانی و نخ‌های ظریف و پودهای ضخیم که در ابتدا از ابریشم ساخته می‌شد، اما امروزه از پشم، پنبه و الیاف مصنوعی ساخته می‌شود.

کرپ ابریشم

این نوع پارچه برای مانتو، دامن، بلوز، سارافون و لباس کار مناسب است و خاصیت ضد چروک و ثبات رنگ دارد.

 

کرپ گاباردین

این پارچه بیشتر به رنگ مشکی در بازار موجود است و بافتی درشت و به نوعی برجستگی دارد و به دلیل ضخامتی که دارد برای دوخت انواع کاپشن های رسمی مناسب است. عیب بزرگ این پارچه قیمت بالای آن و نخ کشی سریع آن است.

 

کرپ باربی

این نوع پارچه بیشتر در کشور اندونزی تولید می شود و کیفیت بسیار بالایی دارد و به هیچ وجه افتادگی و رنگ پریدگی ندارد و از پایداری خوبی نیز برخوردار است. این پارچه اغلب در دوخت مانتو و شلوار استفاده می شود.

کرپ  کتان

کرپ ابریشم یکی از پارچه های ظریف و مقاوم است و به همین دلیل از آن برای دوخت لباس بچه گانه، مردانه و زنانه استفاده می شود. همچنین از دیگر کاربردهای این نوع پارچه می توان به استفاده از آن برای دوخت مانتو، کت و شلوار و لباس اشاره کرد.
بسیاری از افراد ترجیح می دهند از رنگ های تیره این پارچه استفاده کنند، به همین دلیل رنگ های تیره کرپ ابریشم کراسی جزو پرفروش ترین رنگ ها هستند.

دوشین کرپ

این پارچه ابریشمی ظریف، سبک، با بافتی از تار ابریشم و پود ابریشم کرپ است که با نخ تار ابریشم در دو جهت تار و پود بافته می شود. تعداد نخ ها در این نوع پارچه بیشتر از پود است. کرپ دوشین برای دوخت بلوز، پیراهن و لباس های راحتی استفاده می شود. سطحی براق دارد که ظاهری کرپ مانند دارد و از نخ های تار ابریشمی ساخته شده است.
پارچه‌های دوشین پارچه‌های سبک وزنی هستند که تعداد نخ‌های آن از پود آنها بیشتر است. بافت تافته این پارچه از نخ ابریشم و پود ابریشمی است و در دو جهت تار و پود با استفاده از نخ ابریشم بافته می شود.

پارچه‌های دوشین پارچه‌های سبک وزنی هستند که تعداد نخ‌های آن از پود آنها بیشتر است.

از دیگر ویژگی های این پارچه می توان به رنگرزی آن به صورت باز یا طناب اشاره کرد. همچنین از جمله کاربردهای پارچه کرپ دوشین می توان به بلوز، لباس راحتی و پیراهن اشاره کرد.

کرپ موس

موس کرپ یکی از پارچه هایی است که می توان از هر نوع الیافی از جمله پلی استر تهیه کرد. از ویژگی های پارچه موس می توان به داشتن حس اسفنجی با لمس زیر دست و بافت کرپ با زمینه خزه مانند اشاره کرد.
یکی از انواع پارچه هایی که به نام موس کرپ تولید می شود از نخ چند لایه بافته می شود که از پیچش یک لایه استات و یک لایه نخ کرپ ویسکوز ریون به دست می آید. همچنین این پارچه رنگ های ساده یا طرح های چاپی دارد.
از کاربردهای این نوع پارچه می توان به استفاده از آن در دوخت بلوز و پیراهن اشاره کرد.

ویژگی های پارچه کرپ خوب

به یاد داشته باشید برای خوب دانستن پارچه کرپ به دلیل داشتن ویژگی هایی است که در امر خرید و فروش و تشخیص بهترین نوع پارچه کرپ باید به آن توجه کرد که برخی از این ویژگی ها عبارتند از:
کشش پارچه کرپ
بافت سوزنی از پارچه کرپ
ضخامت مناسب
سبک بودن پارچه
رنگبندی پارچه محدود
مقاومت در برابر چروک شدن
شستشوی آسان

خرید مانتو از جنس کرپ برای کالکشن 1402

نحوه خرید مانتو کرپ خیلی چیزها بستگی دارد، مثلاً از چه نوع پارچه ای می خواهید استفاده کنید؟ در چه اندازه و چند؟ آیا از پارچه کرپ در ترکیب با پارچه دیگری استفاده خواهید کرد؟ تمام این سوالات برای خرید یک پارچه کرپ خوب ضروری است و خرید پارچه کرپ قبل از خرید باید بررسی شود. پارچه های کرپ عمدتاً در داخل کشور تولید می شود و برخی از پارچه ها منحصراً توسط کشورهای چین، ترکیه و اندونزی تولید و عرضه می شود و در این بین پارچه های ترکیه و اندونزی کیفیت بهتری دارند و قیمت آنها بالاتر است.
نحوه خرید پارچه مورد نظر شما کاملا به نوع درخواست شما بستگی دارد و با کمی تحقیق می توانید بهترین محل خرید و سایز پارچه مورد نظر خود را پیدا کنید. هنگام خرید پارچه به قیمت هر قطعه و متر توجه ویژه ای داشته باشید. برخی از فروشندگان پارچه را متری می فروشند اما قیمت را متری می دهند. پس مراقب این نکته و ترفند باشید!

نکاتی برای خرید مانتو کرپ مناسب

1. ابتدا پارچه ای را در دستان خود بکوبید تا مطمئن شوید که پارچه خیلی زود چروک نمی شود و اگر زود چروک شد از خرید آن خودداری کنید، زیرا این پارچه کیفیت خوبی ندارد.
2. اگر پارچه سفید مرطوبی را روی پارچه تیره قرار دهید و پارچه سفید خیلی سریع رنگ شود، این پارچه پس از شستن زنگ زدگی زیادی از دست می دهد.
3. پارچه مانتو را از دو جهت پود و تار با دست بکشید تا از استحکام پارچه اطمینان حاصل کنید.

 

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

ممنون که با سایت میرداماد همراه بودید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط