گالری مانتو میرداماد

شعبه میرداماد

تلفن : 02126406465

شعبه نوبنیاد

تلفن : 02191091707

آموزش

آموزش دوخت مانتو عبایی

مانتو عبایی

دوخت مانتو عبایی

در این مقاله به دوخت مانتو عبایی که یکی از پرکاربردترین مانتو هایی است که زنان ایرانی در فصل تابستان می پوشند.

چند متر پارچه برای مانتو عبایی؟

مقدار پارچه لازم :

پارچه ساتن عاشقی یا کرپ کن کن، به عرض 150 سانتی متر و طول 260 سانتی متر، پارچه حاشیه دار ابریشمی به عرض 150 سانتی متر و طول 130 سانتی متر، روی الگوی پشت کار کنید.

ابتدا دوخت مانتو عبایی مقدار منحنی یقه جلو را روی بالاتنه پشت رسم کنید. خط مچ را به اندازه 30 سانتی متر گونیا کنید، از این نقطه مطابق شکل به خط باسن خطی منحنی رسم کنید. از قسمت پشت در ادامه خط باسن با خط آستین خطی مستقیم رسم کنید . تیکه پشت آستین برش دارد. الگوی جلو را کپی کنید. از گوشه گردن خطی مستقیم به اندازه حدود 115 سانتیمتر ادامه دهید.

برای رسم الگوی مانتو ابتدا بایستی قد مانتو را اندازه گیری بکنیم. برای اندازه گیری قد مانتو متر را از سرشانه پشت تا قد دلخواه مانتو گرفته وبه علاوه 10 تا 15 سانتی متر می کنیم. قد متناسب برای این مانتو همان 120 است پارچه را از ترکی پارچه پهن کرده و قد مانتو همان عرض پارچه  می باشد.

نکتهاگر دوست داشتید می توانید ازدورنگ پارچه حریر استفاده کرده به این صورت که یکی را به عنوان آستر و یک لای دیگر را به عنوان رویه انتخاب کنید. درزها را از داخل دوخته برگردانید و قسمت سرشانه را به هم وصل کنید. (برای مانتو عبایی آستردار) برای این که مانتو روی تن ثابت باشد می توانید از کمری که از پارچه دوخته اید نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  چگونه لکه لوازم ارایش را از روی مانتو پاک کنیم

چند متر پارچه برای دوخت مانتو عبایی؟

مقدار پارچه لازم مانتو عبایی :

پارچه ساتن عاشقی یا کرپ کن کن ، به عرض 150 سانتی متر و طول 260 سانتیمتر ،

پارچه حاشیه دار ابریشمی به عرض 150 سانتی متر و طول 130 سانتی متر

روی الگوی پشت کار کنید ،قد مانتو را تا 15 سانتی متر بالاتر از زمین بلند کنید

مقدار منحنی یقه جلو را روی بالاتنه پشت رسم کنید.

خط مچ را به اندازه 30 سانتی متر گونیا کنید. از این نقطه مطابق شکل به خط باسن خطی منحنی رسم کنید. از قسمت پشت در ادامه خط باسن با خط آستین خطی مستقیم رسم کنید. تیکه پشت آستین برش دارد. الگوی جلو را کپی کنید. از گوشه گردن خطی مستقیم به اندازه حدود 115 سانتی متر ادامه دهید. از این قسمت با لبه مانتو منحنی کنید.

آموزش مانتو عبایی همراه با الگو

آموزش مانتو عبایی همراه با الگو: امروز با رسم الگو مانتو به صورت گام به گام در خدمت شما هستیم این مدل مانتو را می توانید به عنوان مانتوی مجلسی استفاده کنید. برای رسم الگوی مانتو ابتدا بایستی قد مانتو را اندازه گیری بکنیم.

قدمانتو

برای اندازه گیری قد مانتو متر را از سرشانه پشت تا قد دلخواه مانتو گرفته وبه علاوه 10 تا 15 سانتی مانتو عباییمتر می کنیم. قد متناسب برای این مانتوهمان120 است پارچه را ازترکی پارچه پهن کرده و قد مانتو همان عرض پارچه  می باشد.

الگوی مانتو عبایی

نقطه ب راروی ب و الف را روی الف قرار داده و اضافات را ببرید و قسمت مچ را تعیین کنید و اضافات آن را نیز ببرید برای دوخت این مانتو فقط قسمت سرشانه دوخت می شود.

بیشتر بخوانید  طراحی و دوخت مانتو مناسب برای بهار

نکتهاگر دوست داشتید می توانید ازدورنگ پارچه حریر استفاده کرد ه  به این صورت که یکی را به عنوان آستر و یک لا دیگر را به عنوان رویه انتخاب کنید.

مقدار پارچه مورد نیاز برای مانتو عبایی شماره 1 دو متر پارچه با عرض120سانتی متر و یا 150سانتی متر برای این مدل مانتو به پارچه پر عرض یعنی با عرض 180 نیاز داریم. (اگر با عرض180 پیدا نکردین از بیراه پارچه استفاده می کنیم). پارچه را از عرض تا بزنید قد مانتو را روی پارچه علامت بزنید این مستطیل را از عرض تقسیم بر دو نموده و تا بالا با مل خط کشی نمایید تا به دو مستطیل 40 سانتی تبدیل شود

از خط وسط مانتو 40 سانتی متر پایین آمده و به سمت دولا باز پارچه خط رسم می کنیم این مربع دور ریز  می باشد

از خط وسط مانتو 40 سانتی متر پایین آمده و به سمت دولا باز پارچه خطی رسم می کنیم این مربع دور ریز پارچه می باشد

یقه مستطیلی                           

برای یقه مستطیل به عرض دور تا دور جلو وپشت 60 تا 80 سانتی متر در قد 16تا 20 سانتی متر نیاز داریم . این یقه بعد از برش روی پارچه بازشده سپس دولاکنید و دور تا دور یقه بدوزید مقدار پارچه موردنیاز: یک قد مانتو با عرض 180سانتی متر اگر عرض180نبود 180سانت با عرض 150سانت نیاز داریم. امیدواریم مطلب دوخت مانتو عبایی برای شما مفید باشد.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

بیشتر بخوانید  مدل مانتو دانشجویی و دخترانه جدید و شیک امسال

مانتو مزونی (63)

مانتو مجلسی (69)

مانتو شلوار اداری (89)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (35)

مانتو تابستانه (384)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (371)

مانتو اسپورت فصلی (1007)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانه (490)

مانتو اسپرت پاییزه (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من