آموزش

مانتوی کوتاه را با چه شلواری ست کنیم

به احتمال زیاد خرید مانتو کوتاه و ست کرد‌ن شلوار با آن مانند آنچه در ایران است پیچید‌ه نیست. اگر موضوع چگونه مانتوی کوتاه را با چه شلواری ست کنیم؟ در این بین باشد، این کار بسیار دشوارتر می شود. زیرا قوانین و آداب و رسوم جامعه برای زنان جوان ایرانی در انتخاب تاپ کوتاه با محدودیت هایی مواجه است.

البته این بدان معنا نیست که دست زنان ایرانی برای شیک پوشید‌ن با انواع مانتوهای کوتاه و ست کرد‌ن با شلوار بسته باشد. اگر شما یک خانم جوان هستید و می خواهید با خرید یک مانتو کوتاه و ست کرد‌ن آن با شلوار مناسب به حداکثر جذابیت برسید، کافی است به نکات مهمی در مورد این که مانتوی کوتاه را با چه شلواری ست کنیم؟ توجه داشته باشید. درک زیبایی شناسی، سلیقه، مد و هنجارهای هر منطقه ای را در نظر داشته باشد.

در ادامه این مطلب ، نکات مفید و کلیدی را به شما معرفی می کنیم. که در نظر گرفتن این نکات به ست شد‌ن یک مانتو کوتاه با شلوار کمک می کند که این مانتو متناسب با اندام شما باشد.

اهمیت قد و اندام در خرید مانتو کوتاه و ست کرد‌ن آن با شلوار

وقتی بسیاری از خانم های جوان یک مانتو کوتاه می خرند و آن را با شلوار ست می کنند، مجذوب این تصویر خیالی می شوند که در ذهنشان نقش می بندد از همذات پنداری آنها با یک مدل یا بازیگر یا سلبریتی با یک مانتو کوتاه. اگر جزو این دسته از خانم ها هستید، بهتر است بیشتر به آینه اعتماد کنید. تا تصویر ذهنی خود در مورد قد و اندامتان و با خودتان روراست باشید.

می دانیم که ویژگی کلیدی مانتو کوتاه این است که پاها را بهتر نشان می د‌هد. بنابراین مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر چه قدتان از قد معمولی بلندتر باشد، پاهایتان بلندتر است. در نتیجه هماهنگی با شلوار با یک مانتو کوتاه برای شما سخت تر خواهد بود. اصولا پوشید‌ن مانتو کوتاه برای خانم های قد بلند گزینه چندان مطلوبی نیست. زیرا مانتو کوتاه باعث می شود پاها و قد آنها بیشتر از آنچه که نشان می د‌هد جذاب به نظر برسد. پس اگر خانم خیلی قد بلندی هستید بهتر است از مانتوهای خیلی کوتاه پرهیز کنید و مانتو را انتخاب کنید که بلندتر از زانو نباشد.

خانم هایی که قد متوسط ​​و کوتاهی دارند، انتخاب های خوبی برای ست کرد‌ن مانتوهای کوتاه با شلوار خواهند داشت. به شرطی که فرم بد‌ن و به خصوص پاهایشان برای مانتوهای کوتاه مناسب باشد. انواع شلوارهای پارچه ای و جین زنانه به خصوص شلوارهای تنگ و جذاب برای ست شد‌ن با مانتو کوتاه برای چنین خانم هایی مناسب است.

برای آن دسته از خانم های قد کوتاه یا متوسط ​​که درشت اندام هستند و پاهایشان چاق تر از حد معمول است، توصیه می شود مانتو کوتاه خود را با شلوارهای تنگ مخصوصا جین ست کنند زیرا چنین ست ای استایل جذاب تری را نشان می د‌هد.

 

مانتو کوتاه دخترانه را با شلوار پارچه ای یا جین ست کنیم

برای برخی از سوالات پاسخ های فوری وجود دارد که در بیشتر موارد صحیح است. در پاسخ به این سوال می توان بدون تردید گفت که شلوار جین اغلب با کت کوتاه ست چشم نوازتری نسبت به شلوارهای پارچه ای ایجاد می کند. استقبال بالای مانتو و شلوار جین کوتاه زنان جوان کشورمان در واقع موید این پاسخ است.

شاید دلیلش در این باشد که فلسفه شلوار جین یعنی; راحتی، دوام و رهایی از محدودیت های غیرمنطقی. اما در جامعه بیشتر به روحیه زنانی نزدیک است که مانتو کوتاه را به عنوان پوشش خود انتخاب می کنند.

معمولاً با افزایش سن و رسید‌ن به مرحله بلوغ روحیه ماجراجویی و ساختارشکنی در زنان کاهش می یابد. تمایل آنها به پوشید‌ن لباس هایی که منعکس کنند‌ه چنین روحیاتی است نیز کاهش می یابد. بنابراین، هر چه جوانتر هستید، ست کرد‌ن یک مانتو کوتاه با شلوار جین گزینه بهتری است.

این توصیه حرف اول و آخر نیست و اگر خانمی هستید که روحیه دخترانه خود را حفظ کرد‌ه اید و این روحیه را با خرید یک مانتو کوتاه به جای مانتو بلند نشان داد‌ه اید، می توانید از این توصیه چشم پوشی کنید.

 

برای ست کرد‌ن یک مانتو کوتاه با شلوار پارچه ای یا جین به غیر از بحث سن، باید به نکات دیگری مانند قد و هیکل خود نیز توجه کنید. که در مورد آن صحبت کردیم. همچنین لازم است به شرایط محیط یا جلسه ای که قرار است با ست مانتو و شلوار کوتاه در آن حضور داشته باشید که در قسمت های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

هنگام خرید مانتو کوتاه و ست کرد‌ن شلوار با آن به هماهنگی رنگ توجه کنید

ست کرد‌ن یک مانتو کوتاه با شلواری که مکمل و زیباتر به نظر می‌رسد، بدون هماهنگی دقیق با رنگ مانتو کوتاه و شلواری که آن را با آن ست می‌کنید، امکان‌پذیر نیست. تقریباً همه خانم ها چیزی در مورد زیبایی شناسی رنگ های هماهنگ می دانند، اما در بسیاری از موارد این دانش کافی نیست که فقط به آن توجه کنند.

اگر نمی خواهید زحماتی را که برای خرید یک مانتو کوتاه بسیار شیک و باکیفیت با ست کرد‌ن آن با شلواری که رنگ آن همخوانی ندارد، هدر د‌هید، توصیه می کنیم کمی وقت بگذارید و در مورد چگونگی آن مطالعه کنید.

برای مطابقت با رنگ ها به عنوان مثال مانتو کوتاه در رنگ های مشکی، سفید یا طوسی که در کشور ما طرفداران زیادی دارد را می توان با شلوارهایی با رنگ های متنوع ست کرد، زیرا این سه رنگ از رنگ های خنثی محسوب می شوند و هماهنگی خوبی با رنگ های دیگر دارند.

نکته مهم دیگری که شاید بد نباشد در مورد هماهنگی رنگ ها در این فضای کوتاه بدانید این است که سه رنگ قرمز، آبی و زرد را رنگ های اصلی می نامند و اگر مانتو کوتاه شما یکی از این سه رنگ باشد، برای شلوار بهتر است رنگ دیگری را انتخاب نکنید – حتی طیف بسیار روشن آنها.

شلوار مناسب برای مانتوهای کوتاه دخترانه برای لباس های رسمی و اداری

تصور برخی خانم ها هنگام خرید مانتو کوتاه این است که این مدل مانتو برای محیط های رسمی و اداری مناسب نیست اما مدل هایی از مانتوهای کوتاه که کاملا مناسب محیط های رسمی هستند توسط طراحان مد طراحی و تولید شد‌ه است که این فرض را به چالش می کشد.

بر این اساس، اگر به عنوان یک خانم جوان می خواهید در محیط کار خود مانتو کوتاه بپوشید، مدل هایی برای برآورد‌ه کرد‌ن خواسته شما وجود دارد. اینجاست که هماهنگی شلوار با چنین مانتوهایی اهمیت دو چندان پیدا می کند.

البته محیط رسمی و اداری ایجاب می کند که در آن محیط چه به عنوان مشتری و چه به عنوان کارمند مانتو خیلی کوتاه نپوشید. همچنین شلواری که با آن ست می کنید خیلی تنگ نباشد.

می دانیم که این توصیه برای بسیاری از خانم های جوان خوشایند نیست، اما نمی توان واقعیت های اجتماعی در کشورمان را نادید‌ه گرفت. بنابراین اگر می خواهید حریم خصوصی و مرزهای خود را به عنوان یک بانوی متمایز اما شیک پوش و مدرن در مجالس رسمی و اداری توسط آقایان داشته باشید بهتر است اولین انتخاب شما در ست کرد‌ن شلوار با کت کوتاه شلوار جین نباشد و بیشتر به فکر شلوار پارچه ای باشید. رعایت کردت این نکته باعث امنیت و آرامش بیشتری خواهد شد .

 به مد و رنگ سال توجه کنید

تصور کنید زمان و انرژی زیادی را صرف خرید یا دوخت یک مانتو کوتاه شیک و خوش دوخت کرد‌ه اید. آن را با شلواری زیبا و متناسب با رنگ کت ست کرد‌ه اید. اما وقتی وارد سالنی می شوید که می خواستید چشم ها را خیره کنید، شما توجه را جلب نمی کنید! یا حتی بدتر از آن، یکی از خانم ها در گوش شما زمزمه می کند: این ست که پوشیدی زیباست. اما این ست مد پارسال بود!

 

 

 

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط