آموزش

چرا مانتو به شلوار می‌چسبد؟

چسبیدن مانتو به شلوار یکی از معضلاتی است که بسیاری از خانم‌‌ها در زندگی چندین بار با آن مواجه شده‌اند. وقتی این اتفاق می‌افتد، ظاهر جالبی به وجود نمی‌آید و حتی ممکن است بسیاری را شرمنده کند.
بسیار پیش می‌آید که مانتوی خانمی به شلوار می‌چسبد و خود فرد آگاه نیست و تا ساعات طولانی این وضعیت به همان شکل باقی می‌ماند. درست کردن مداوم آن وقت و تمرکز شما را می‌گیرد. در این مقاله ما دلیل چسبیدن مانتو به شلوار را به شما توضیح می‌دهیم و راه حل‌هایی را به شما پیشنهاد خواهیم داد که دیگر با این معضل مواجه نشوید.

دلیل چسبیدن مانتو به شلوار چیست؟

مهم‌ترین دلیلی که سبب می‌شود مانتو به شلوار بچسبد، الکتریسیته است. معمولا زمانی که مانتوهایی خریداری می‌کنید که کیفیت مناسبی ندارند، این اتفاق بیشتر رخ می‌دهد.
اگر می‌خواهید از این اتفاق دوری کنید، از کیفیت مانتو‌های خریداری شده اطمینان حاصل کنید. الکتریسیته‌ای که از طریق الیاف مانتو تولید می‌شود، سبب خواهد شد که مانتو به شلوار بچسبد. اگر می‌خواهید بدانید چطور از آن خلاص شوید، ادامه مقاله را بخوانید.

چطور از چسبیدن مانتو به شلوار جلوگیری کنیم؟

در این قسمت راهکارهای بسیار آسانی را پیش پای شما خواهیم گذاشت که با توجه به آن‌ها قادر خواهید بود معضل چسبیدن مانتو به شلوار را حل کنید.

شستشوی لباس با سرکه سفید!

راه اول یک شیوه خانگی بسیار راحت است. سرکه سفید به میزان یک چهارم پیمانه را داخل محفظه‌ ماشین لباسشویی بریزید که هنگام شست و شو وارد لباس شود. هنگام آبکشی نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.
در استفاده از سرکه به این منظور باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان سرکه را با سفیدکننده مخلوط نکنید، چرا که در این صورت نوعی گاز خطرناک تولید خواهد شد که برای سیستم تنفسی شما خطرناک است.

شستشوی لباس با بیکینگ پودر

ماده دیگر خانگی که با استفاده از آن می‌توانید الکتریسیته موجود در لباس‌ها را از بین ببرید، بیکینگ پودر است. مشابه راه قبل یک چهارم آن را در محفظه لباسشویی بریزید. در صورتی که با دست لباس‌ها را شست و شو می‌دهید، دو قاشق بیکینگ پودر را در لگن بریزید.
بیکینگ پودر می‌تواند به برطرف کردن چسبیدن مانتو به شلوار کمک کند.

ایجاد رطوبت در لباس

بعد از خشک شدن مانتوها یک حوله یا لیف خیس را داخل آن قرار دهید. این کار سبب می‌شود که با ایجاد رطوبت الکتریسیته موجود در لباس از بین برود.

استفاده از نرم کننده لباس

یکی از رایج‌ترین کارهایی که برای از بین بردن این الکتریسیته انجام می‌شود، این است که از نرم‌کننده لباس هنگام آب کشیدن آن استفاده کرد.

استفاده از ورق خشک‌کن

در مرحله‌ای که لباس‌ها در حال شسته شدن در ماشین هستند، ورق خشک‌کن در آن‌ها قرار دهید.

پیشنهادهای ساده‌تر برای جلوگیری از چسبیدن مانتو به شلوار

  • یک پیشنهاد بسیار ساده این است که زمانی که مانتوها خشک می‌شوند، آن‌ها را بتکانید. با این کار الکتریسیته‌ آن تخلیه خواهد شد.
  • از چوب لباسی فلزی برای آویزان کردن لباس‌های خود استفاده کنید.
  • اتصال یک سنجاق قفلی از جنس فلز برای از بین بردن الکتریسیته‌
  • کشیدن دستمال مرطوب به مانتو
  • اسپری کردن آب یا مخلوط آب و نرم‌کننده به مانتو
  • یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود در لباس الکتریسیته ساکن ایجاد شود، خشکی پوست بدن است. برای جلوگیری از آن می‌توانید از یک کرم یا لوسیون بدن مناسب استفاده کنید.
  • محیطی که مانتو در آن قرار دارد را با دستگاه بخور مرطوب نگه دارید.
  • مانتوهایی را در آن‌ها از الیاف طبیعی استفاده شده است، خریداری کنید.
  • روی مانتو چند قطره آب بریزید.
  • هنگام پهن کردن آن‌ها روی طناب از گیره‌های فلزی استفاده کنید.

فلز می‌تواند الکتریسیته لباس را به خود بگیرد.

کلام آخر

یکی از چالش‌هایی که بسیاری از خانم‌ها با آن در طول روز دست و پنجه نرم می‌کنند، چسبیدن مانتو به شلوار به شمار می‌رود. دلیل عمده این اتفاق ایجاد الکتریسیته در این لباس‌ها است. برای اینکه از این اتفاق خلاص شوید، در این مقاله چند راهکار بسیار ساده معرفی کردیم.
اگر از چسبیدن مانتو به شلوارتان خسته شده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم از راهکارهایی که در این مقاله معرفی کردیم، استفاده کنید.

بازگشت به لیست