آموزش

چطور مانتو بدوزیم ؟

چطور مانتو بدوزیم

چطور مانتو بدوزیم

چطور متنتو بدوزیم ؟ خرید لباس همیشه ساده ترین و اولین گزینه است، اما با وجود تمام این مزایا، همیشه بهترین انتخاب نیست. مثلا گاهی بودجه محدودی داریم یا حتی الگو و پارچه مورد نظر را پیدا نمی کنیم. همچنین خرید بیش از حد لباس، تولیدکنندگان را مجبور به تولید لباس های بیشتر می کند که تاثیر بسیار مخربی بر محیط زیست دارد. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از خرید بی مورد لباس و حفظ محیط زیست، اشتراک لباس، خرید لباس دست دوم یا دوخت لباس است. در این مقاله در مورد دوخت مانتو و چطور مانتو بدوزیم صحبت خواهیم کرد. حتی اگر خیاطی بلد نیستید و می خواهید بدانید که چگونه مانتو بدوزید خواندن این مقاله به شما در دوخت اولین مانتو کمک می کند.

مرحله اول: انتخاب پارچه

قبل از شروع هر کاری ابتدا باید پارچه مورد نظر خود را تهیه کنید. پارچه ها را می توان در عرض های مختلف تهیه و بسته به نیاز و طرح، انداز‌ه طول آن متفاوت است. جنس پارچه بستگی به مدل و فصل دارد.

مرحله دوم: انتخاب مدل

اگر با اصول خیاطی آشنا باشید میلیون ها الگو در انتظار شماست اما اگر خیاطی بلد نباشید انتخاب هایتان کمی محدودتر می شود. اما همیشه راهی وجود دارد و نباید ناامید شد. برای اینکه بتوانید بدون شناخت کافی از دوخت مانتو بدوزید، بهتر است از الگوهای ساده و بدون برش شروع کنید. توجه داشته باشید که مانتوهای طرح دار و چین دار انتخاب مناسبی برای ابتدای راه نخواهند بود.

مرحله سوم: رسم الگو

در این مرحله باید با شناختی که از دوخت داریم و با توجه به الگویی که انتخاب کرده ایم و اندازه های سایز بدن، الگوی نهایی را روی کاغذ الگو بکشیم. این مرحله باید با دقت زیاد انجام گردد تا لباس فرم زیبایی داشته باشد. اگر خیاطی بلد نیستید نگران نباشید. می توانید از مانتوهای آماده شده خود کمک بگیرید و آنها را روی کاغذ بکشید تا الگوی مانتو به دست آورید.

مرحله چهارم: پیاده سازی الگو روی پارچه

پس از کشیدن الگوها روی کاغذ، هر قسمت را باید با قیچی جدا کرد. با سوزن ته گرد تکه های الگوی مورد نظر را روی پارچه می چسبانیم تا ثابت بماند. برای دوخت مانتو به الگوی قسمت جلو و پشت آستین نیاز داریم.

مرحله پنجم: برش پارچه

پس از چسباندن الگو روی پارچه، در این مرحله باید با استفاد‌ه از قیچی پارچه را دقیقاً در امتداد الگو برش دهیم. به یاد داشته باشید که هنگام برش از کم و زیاد کردن اندازه ها خودداری کنید. استفاد‌ه از قیچی تیز به برش های تمیزتر کمک می کند.

مرحله ششم: کوک زدن تکه ها

اگر تا اینجا پیش رفته اید، به شما تبریک می گویم! در این مرحله ابتدا کاغذ الگو را از پارچه جدا کرده و سپس تک تک تکه ها را با نخ و سوزن به هم بدوزید. آستین ها را باید به حلقه آستین دوخت و پشت و جلو را به هم دوخت. در این مرحله مانتو را برای اصلاح عیوب احتمالی پرو کنید.

مرحله هشتم: چرخ کردن

با استفاد‌ه از چرخ خیاطی، روی کوک ها را بدوزید یا چرخ کنید. مطمئن شوید که در این مرحله تمام تلاش خود را می کنید تا خطوط را صاف و مستقیم و به دور از هرگونه انحراف بدوزید.

مرحله نهم: اتو درزها و رفع نواقص

از اتو بخار برای صاف کردن درزها استفا‌ه کنید تا عیوب را راحت تر تشخیص دهید. در این مرحله، مانتو را بپوشید و عیب یابی نهایی را انجام دهید. کسانی که به دنبال مانتو هستند نمی دانند که خرید مانتو آماد‌ه به صرفه تر است یا اینکه خیاطی بهترین انتخاب خواهد بود؟ بنابراین، بسیار خوب است که قبل از سفارش هرگونه مانتو و سپس سنجش شرایط، توصیه های لازم را داشته باشید.

مانتو آماد‌ه چیست

اصولاً وقتی وارد یک فروشگاه می شوید، بخشی از فروشگاه مربوط به پوشاک اداری است. این مدل مانتو معمولا در رنگ های قهوه ای، مشکی و سورمه ای و گاهی به رنگ خاکستری یا طوسی درست می شود. این مانتوها از برندهای مختلفی هستند و پارچه های آنها نیز متفاوت است.

به طور کلی هنگام دوخت این سبک مانتو، ظوابط ادارات حداکثر رعایت می شود. از طرفی متریال به کار رفته برای این روپوش ها درجات مختلفی دارد و در نهایت روی قیمت تمام شده روپوش تاثیر می گذارد، بنابراین به طور کلی بهتر است بهترین کیفیت را برای دوخت روپوش انتخاب کنید. تا اینجا متوجه شدیم که مانتو در مدل های آماد‌ه به این معنی است که در دسترس مصرف کنندگان و مشتریان عمده و خرده بوده و تنوع زیادی برای آنها وجود دارد.

مزیت خرید مانتو آماد‌ه

خرید مانتو آماد‌ه یکسری مزیت دارد! در ابتدا باید گفت که تنوع مانتوهای آماد‌ه بسیار زیاد است و البته سایزها و سلیقه های مختلف نیز در نظر گرفته شده است، یعنی لزوماً هزینه بالایی برای مانتو نباید پرداخت کنید. مانتو در مجموع این موضوع به تنوع محصولات موجود در بازار کمک زیادی می کند و باعث می شود جنس لباس ها به بهترین نحو ممکن باشند.

مانتو سفارشی چیست

همانطور که از نام مانتو سفارشی پیداست، این مدل مانتو شلوار دقیقا مطابق با سلیقه شما طراحی می شود. جنس پارچه، نوع برش، نوع درز، شرایط دوخت پارچه و بسیاری موارد دیگر طبق سفارش شما خواهد بود.

اما یک مانتو سفارشی را می توان از منظر دیگری نیز ارزیابی کرد. به عنوان مثال، بسیاری از شرکت ها یا بانک ها فرم خود را می خواهند و طرحی مرتبط با همان فرم ها خواهند داشت. به این ترتیب برای تمامی کارکنان طرح مناسبی اندیشیده می شود و خیاطی نیز به تعداد زیاد انجام می شود. یعنی قراردادی بین شرکت یا ادار‌ه مورد نظر با شرکت تولیدی بسته می شود و در این زمینه مشخص است که مانتو به بهترین شکل ممکن به دست شما می رسد. در این روش نیازی به صرف وقت و مراجعه به بازار و خرید توسط کارکنان نیست و یا همان شرایط ظاهری از نظر پوشش در یک مانتو ایجاد می شود و می تواند ساختار قابل قبول تری داشته باشد.

مانتو آماد‌ه به صرفه تر است یا سفارشی

این سوال از دو جهت قابل بررسی است. روش اول این است که تا حدود زیادی می توانید مانتوهای آماد‌‌ه را با قیمت مناسب تهیه کنید پس اگر قصد خرید یک یا چند مانتو را دارید بهتر است سراغ مدل های آماد‌‌ه موجود در فروشگاه بروید. اما اگر سفارش زیاد دارید خرید مانتو آماد‌ه گران تمام می شود و باید طرح دلخوا‌ه را سفارش دهید تا به تعداد دلخواه تولید و به دست شما برسد. از طرفی ممکن است وقتی مانتو آماد‌‌ه می‌خرید، جنس پارچه آن مطابق میل شما نباشد، اما وقتی محصولی را به‌طور خاص سفارش می‌دهید، خرید برایتان راحت‌تر می‌شود.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط