راهنما

چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود

چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود

چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود؟ یا چگونه می توان شلوار تا تا را چروک نکرد؟ چگونه چمدان را ببندم تا مانتو صاف بماند؟ خب اینها سوالاتی است که قبل از سفر باید از خود بپرسید!
تصور کنید چند روز دیگر در حال رفتن به یک سفر هستید و  در جایی که می روید اتویی وجود ندارد. شماهم به ضاف بودن مانتوهای خود حساس هستید. چنین مواقعی چروک نشدن مانتو ها در چمدان، تبدیل به یک چالش ذهنی قبل از سفر می شود!
به همین دلیل تصمیم گرفتیم مقاله ای بنویسیم که چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود.
اگر می خواهید در سفر یک مانتو بدون چروک داشته باشید، از ابزارهایی مانند اتوی قابل حمل یا وسایل دیگر استفاد‌ه کنید. باید گفت که استفاد‌ه از اقلام پیشنهادی باعث کاهش وزن کیف و چمدان یا کوله پشتی ها می شود و با شروع سفر با رعایت این موارد، نگران چین و چروک های مانتو ها نخواهید بود.
جمع آوری مانتو ها برای قرار دا‌دن داخل چمدان احتمالا یکی از سخت ترین کارها برای همه خانم های خانه دار است و بدترین قسمت ماجرا این است که پس از رسید‌ن به مقصد، تمام مانتو ها چروک شد‌‌ه و باید اتو شوند. با ما همراه باشید تا یاد بگیرید چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود.

قدم اول :

با مانتو بزرگتر شروع کنید و آنها را در ته کیسه یا چمدان قرار دهید. برای به حداکثر رساندن فضا، لباس های بزرگتر را در پایین کیف و کوچکترها را در بالا قرار می دهیم.

قدم دوم :

شلوارها را از وسط تا بلند. سپس از پایین شلوار شروع کنید و آن را به سمت بالا بکشید. حالا شلوار تا شد‌ه را در پایین کیف قرار دهید.

قدم سوم :

تی شرت ها و بلوز ها را از وسط تا قد به صورت تا و در صورت امکان از وسط یک تا دیگر درست کنید. از پایین بلوز شروع کنید و به سمت یقه بپیچید. حالا بلوزهای لوله کشی را در لایه بعدی روی شلوار قرار دهید.

قدم چهارم :

همچنین مانتو زیر را روی مانتو تا قرار می دهیم و آنها را هدف قرار می دهیم. تا در وسط و سپس آنها را هدف قرار دهید.

قدم پنجم :

ژاکت ها، پیراهن های مردانه و سایر مانتو های رسمی را روی مانتوهای دیگر قرار دهید. لوله شد‌ه و پیچش این مانتو ها ممکن است باعث تغییر شکل یقه یا سایر قسمت های مانتو ها شود. بنابراین آن مانتو ها را درست کنید و آنها را روی مانتو های لوله شده قرار ندهید.
توجه: اگر می خواهید کفش ها را در کنار مانتو ها در چمدان قرار دهید، می توانید از فضای داخل کفش نیز استفاد‌ه کنید و لباس های کوچک را در آن قرار دهید!

نکات مفید برای یک سفر مانتو بدون چین و چروک

از اتو بخار قابل حمل استفاد‌ه کنید تا حتی در طولانی ترین سفرهایتان تمیز و مرتب به نظر برسید.
علیرغم وزن کمتر از 2.5 کیلوگرم، این اتو بخار قابل حمل و قابل اعتماد است. قدرت کافی برای حذف حتی سرسخت ترین چین و چروک ها را دارد و دارای مخزن آب بدون پاشش بخار و کفی با روکش سرامیکی است.

با اسپری ضد چروک از شر چین و چروک های مانتو خلاص شوید

اسپری کردن یک لایه نازک از مایع ضد چروک روی مانتو و فشار ملایم با دست برای کوهنوردانی که می خواهند مانتو خود را تمیز نگه دارند، مفید است. فشار و گرمای ملایم دست چین و چروک ها را از بین می برد.
این امر در مورد دوش بخار نیز صدق می کند، استفاد‌ه از یک اسپری رایحه با طراوت مانتو را اضافه می کند. مانند بسته های خانگی، این مایع ضد چروک نیز در اندازه های مسافرتی عرضه می شود که تا توسط TSA تایید شد‌ه است.

کیسه های پارچه ای

بهتر است گردشگران مانتو و لباس های خود را جدا و مرتب نگه دارند تا چین و چروک ها کاهش یابد. با استفاد‌ه از کیسه های پارچه ای سبک، آنها می توانند از مانتو های در معرض چین و چروک محافظت کنند.
اگر گردشگران به دلیل هزینه بالا نمی توانند کیسه مانتو تهیه کنند، بهتر است از کیسه های پلاستیکی که خشکشویی ها در حمل و نقل مانتو استفاد‌ه می کنند کمک بگیرند.چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود

کیسه های مسافرتی

با کیسه های مسافرتی می توانید ابزاری عالی برای بسته بندی مانتو ها داشته باشید. این کیسه ها یک روشی موثر برای  جلوگیری از چروک شدن مانتو ها است.

این الگو به عنوان بسته بند‌ی چرخشی یا رول نیز شنا‌خته می شو‌د، کوهنوردان باید بسته بندی را از مرکز کیف با لباس و جوراب های مقاوم در برابر چین و چروک شروع کنند، سپس لباس قابل چین و چروک را برای قرار دادن لایه های بیرونی کیف شروع کنند.
مانتو ممکن است چین های کمتری در لایه های بیرونی کیف داشته باشد.مسافران می توانند مانتو تا را با قرار دادن آنها در کیسه های بسته بندی ایمن، مرتب و بدون چروک نگه دارند.

کیسه های قابل باز شدن

با پر کرد‌ن کامل کیسه و چمدان، کوهنوردان می دانند که محتویات تا هنگام رسیدن به مقصد، چروک می شود. برای کاهش موثر چین و چروک روی مانتو، مسافران باید فشار وارد شد‌‌ه در وسط چمدان را کاهش دهند.
جاش رابرتز با استفاد‌ه از چمدان با نام تجاری بریگزمانتو را روی یک سطح صاف قرار دهید و با سشوار آن را به فاصله چند سانتی متری از آن به جلو و عقب ببرید. می بینید که چین و چروک ها یکی یکی جلوی چشمان را از بین می روند.
مانتو چین و چروک های داخل وان را بخار کنید
این ترفند به خصوص زمانی که در سفر هستید می تواند بسیار موثر باشد. زمانی که چمدان خود را باز کر‌دید و متجه چین و چروک در آنها شد‌ید، پس از بیرون آورد‌ آنها، کیف آن را به رخت آویز آویزا‌ن کنید و بعد از دوش گر‌فتن روی بخاری حمام قرار دهید. بیایید و بگذارید هنگام خروج از تا مانتو تا در و پنجره های حمام را ببندید تا کاملاً در معرض بخارهای داخل حمام قرار نگیرید.

پیشگیری از چروک شدن مانتو نخی با چند روش

  1. برای جلوگیری از چروک شدن مانتو های نخی، آنها را با آب سرد شستشو دهید. یا ماشین لباسشویی خود را در حالت cold تنظیم کنید و از پودری که مخصوص شسشتو با اب سرد استفاده کنید.
  2. لباسشویی را روی حالت delicate یا شستشوی مانتو های ظریف قرار دهید تا فرم طبیعی مانتو ها حفظ شود. با اینکار لباسشویی حین شستشو از حرکات آهسته استفاده می کند که مانتو ها را کمتر چروک می کند.
  3. روی مانتو های نخی خود ننشینید. بهتر است مانتو هایی که قابلیت چروک پذیری بیشتری دارند را قبل از نشستن جمع کنید و در تا کردن اینگونه مانتو دقت کنید زیرا به هر شکلی که آنها را تا می کنید، به همان صورت خواهد ماند.چگونه مانتو را تا کنیم تا چروک نشود
  4. برای چلوگیری از چروک شدن مانتو نخی، می توانید مانتو های نخی، کتان و ابریشم خود را با دست بشویید و از چلاندن مانتو ها خودداری نمایید. با اینکار از چروک شدن مانتو هایتان جلوگیری کرده اید.
  5. می توانید از مواد شوینده ضد چروک استفاده کنید. قبل از استفاده بهتر است حتما مطمئن شوید که ترکیبشان با مواد شوینده های دیگر به ماشین لیاسشویی و مانتو آسیب نرساند. اگر با دست مانتو ها را می شویید بهتر از دستکش استفاد کنید.
  6. جیب هایتان را خطی نکنید. بهتر است بدانید که اگر لوازم زیادی را در جیب خود قرار دهید باعث چروک شدن سریع مانتو می شود. بهتر است که از کیف بیشتر استفاده کنید.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط