وبلاگ

چگونه مانتو را تنگ کنیم

چگونه مانتو را تنگ کنیم

چگونه مانتویی را که چند سایز برای شما گشاد است تنگ کنید؟ ممکن است شما یکی از کسانی باشید که اخیراً وزن کم کرده اید یا لباسی که چند سایز برای شما بزرگ است هدیه گرفته اید. در این شرایط باید چه کار کنیم؟ آیا می توان مانتو یا لباس مورد نیاز را با توجه به سایز خودمان درست کرد؟ در کمال ناباوری باید پاسخ دهیم که بله با چند ترفند ساده به شما خواهیم گفت که چگونه مانتو را تنگ کنیم.

راه های تنگ کردن مانتو و لباس های گشاد

تنگ کردن لباس های گشاد و بزرگ بدون استفاده از مهارت های خیاطی نیاز به ابزار دارد.

این لوازم عبارتند از: آب جوش، سطل یا تشت، ماشین لباسشویی، خشک کن با درجه حرارت بالا.

ابتدا مانتو یا لباس مورد نظر را داخل سطل یا تشت مورد نظر قرار می دهید. استفاده از ظرفی که در برابر آب گرم مقاوم باشد بسیار مهم است. مقداری آب بجوشانید و با همان حرارت زیاد روی لباس مورد نظر بریزید.سپس اجازه دهید لباس در آب در حال جوش بماند تا آب به دمایی برسد که دستتان نسوزد و به راحتی دستتان را در آب فرو کنید.

سپس لباس را از آب خارج کنید و اجازه دهید آب اضافی که در لباس جمع شد‌ه است خارج شود. حالا وقت گذاشتن لباس ها در ماشین لباسشویی است. فراموش نکنید که ماشین لباسشویی خود را روی حرارت زیاد تنظیم کنید.

تنگ کردن مانتو و لباس را در طول فرآیند خشک کردن ادامه دهید. قطعا از نتایج کار خود شگفت زده خواهید شد. ممکن است لباس شما خیلی تنگ باشد. برای رفع این مشکل، می‌توانید آن را خیس کنید و آنقدر کشش دهید تا لباس به تن شما برسد. سپس اجازه دهید لباس روی بدن شما خشک شود.

بیشتر بخوانید  انواع ست مانتو قهوه ای

نکات و هشدارها

قبل از اینکه لباس خود را در آب داغ قرار دهید، توجه داشته باشید که برخی از پارچه ها آب زیادی جذب می کنند و ممکن است بیش از حد چروک شوند. این فرآیند برای پارچه هایی با ساختار ترکیبی مناسب است. فراموش نکنید که اگر لباس شما از ابریشم یا پشم است، از این روش استفاده نکنید. قبل از تنگ کردن لباس‌ها و مانتو ها، خواندن برچسب روی لباس‌های مارک دار ارزش دارد و وقتی با روش‌های شستشوی آن آشنا شدید، سعی کنید آن‌ها را از این طریق تنگ کنید.چگونه مانتو را تنگ کنیم | گالری مانتو میرداماد

تنگ کردن لباس و مانتو با استفاده از ترفندهای خیاطی

تنگ کردن مانتو و لباس ها با دوخت ترفند دیگری است که می توانید برای کاهش سایز لباس های گشاد استفاده کنید. جالب اینجاست که با استفاده از این روش فقط می توانید لباس ها را یک یا دو سایز کوچکتر کنید. به این دلیل که قسمت های مختلف یک لباس مانند جیب ها، طرح ها و سایر موارد موجود در لباس کاملاً بر اساس اندازه طراحی می شوند. اگر لباس شما نیاز به کاهش سایز بیشتری دارد، بهتر است آن را به یک خیاط ماهر و با تجربه بسپارید.

 تنگ کردن از پهلوی مانتو

رایج ترین روش برای تنگ کردن لباس هایی مانند مانتو، تنگ کردن از پهلو ها است. قبل از اینکه حتی به استفاده از این روش فکر کنید، مطمئن شوید که مانتوی شما فقط از لحاظ عرض گشاد است. اگر دور یقه و طول شانه برای شما مناسب است از این روش استفاده کنید.

تنگ کردن لباس را ابتدا با علامت زدن مقداری که گشاد است آغاز کنید. بعد از علامت گذاری مقدار گشادی با چرخ خیاطی آن را بدوزید. مانتوی متناسب با سایز خود را روی این مانتوی گشاد انداخته، سرشانه ها و یقه را با دقت اندازه بگیرید و سپس تنگ کنید.

بیشتر بخوانید  راهنمای خرید پالتوی پشمی خز دار

تنگ کردن مانتو از پهلوها ها بسته به اینکه کدام قسمت از لباس گشاد تر باشد انجام می شود. این روش برای مانتو هایی با حلقه آستین گشاد و مانتو هایی بدون ایراد در حلقه آستین متفاوت است. اگر حلقه آستین خوب است، فقط دو طرف پهلوی آن را تنگ کنید. اگر حلقه آستین هایتان گشاد است می توانید قسمت پایین آستین را علامت زده و آن قسمت را بدوزید.

پس از دوخت، مانتو یا لباس مورد نظر را بپوشید و در صورت اندازه بودن آن، اضافه ی آن را ببرید تا فرم لباس عادی شود. بعد از این مرحله درزهای لباس را با دقت هر چه تمامتر اتو کنید.

تنگ کردن یقه ی مانتو

چگونه مانتو را از ناحیه یقه تنگ کنیم؟ ممکن است مانتو یا لباسی بخرید که فقط یقه آن مشکل دارد. اگر این یک مشکل کوچک است، در اینجا نحوه تنظیم آن به اندازه دلخواهتان آمده است. در غیر این صورت، بهتر است با یک خیاط کار مشورت کنید.

به طور معمول این مشکل را در مانتوهایی با یقه کوتاه یا مانتوهای جلو بسته می بینیم. ابتدا آستین های مانتو را از حلقه های آستین جدا کنید. سپس دقیقاً مشخص کنید که یقه لباس به موازات سرشانه ها چقدر برای شما گشاد است و پس از انجام این کار، مقدار گشادی آن را برش دهید.چگونه مانتو را تنگ کنیم | گالری مانتو میرداماد

تنگ کردن مانتو با این روش باید طبق اصول خاصی انجام شود. در این روش لازم است حلقه ی آستین در قسمت پهلو کمی گشاد شود. سپس مقداری را که گشاد کردید جلوی حلقه آستین بگذارید و علامت بزنید. می توانید از ترفند دیگری استفاده کنید، قسمتی را که از یقه تنگ کرده اید به حلقه آستین اضافه کنید. این روش مبتنی بر این نکته است که اندازه حلقه آستین برای شما مناسب باشد. حالا می توانید ابتدا سرشانه ها و سپس یقه مانتو را بدوزید.

بیشتر بخوانید  آشنایی کامل با همه مدل های شلوار

تنگ کردن کمر مانتو

چگونه مانتو را تنگ کنیم وقتی مانتو در ناحیه سرشانه و یقه خوب است، اما ممکن است در ناحیه کمر گشاد باشد. اولین ترفندی که می توانید در این روش به کار ببرید ایجاد ساسون در پشت و جلوی مانتو است. البته استفاده از این روش ها نیاز به آشنایی با اصول خیاطی دارد. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید، بهتر است این روش را انجام ندهید.

تنگ کردن مانتو و لباس با جابجا کردن دکمه ها

با توجه به اینکه اکثر مانتوهای زنانه دکمه دارند، می توانید با جابجایی دکمه ها، آن را یکی دو سایز تنگ کنید. اگر این کار روی فرم یقه و ایستایی مانتو تاثیر می گذارد از این کار خودداری کنید. دکمه ها را از لبه مانتو بردارید و آنها را یک یا دو اینچ عقب بگذارید تا مانتو سایز تن شما شود.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

مانتو اسپرت بهاری (424)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */