آموزش

آیا مانتو مشکی رو میشه رنگ کرد

مانتو مجلسی کد 97.3093

آیا مانتو مشکی رو میشه رنگ کرد ؟

امروزه مردم به شیک پوشی و شیک زندگی کردن اهمیت بالایی میدهند‌. بخصوص خانم ها به شیک لباس پوشیدن اهمیت بالایی نشان میدهند. مانتو یکی از لباس های شیک زنان است که جذابیت بالایی دارد و برای خانم هم لباسی مجلسی و هم ساده می باشد. مانتو ها  رنگ بندی های زیادی دارند که مانتو مشکی یکی از این رنگ های جذاب است . مانتوی مشکی ویژگی های زیادی دارد . البته در عین حال عیب هایی هم دارند که ما در این مقاله درباره یکی از آنها که کم رنگی است و اینکه آیا مانتو مشکی رو میشه رنگ کرد ؟ و چگونگی آن شما را آگاه میکنیم .

میتوانید برای خرید انوع مانتو به گالری بزرگ میرداماد مراجعه کنید .

مانتو مشکی مانتو مجلسی مشکی

اینکه به مرور زمان رنگ مانتو ها کم رنگ میشود یکی از مشکل های رایج است که بیشتر مردم این سوال برای آنها پیش میاید که آیا می توان این مانتو ها را رنگ کرد ؟  رنگ  مانتو ها وقتی کم رنگ میشود ممکن است باعث ناراحتی افراد شود مانتوهای مشکی با توجه به رنگی  که دارند رنگ آمیزی آنها  آسان می باشد اما ما در این رنگ آمیزی باید نکاتی را رعایت کنیم که  رنگ مانتو خراب نشود .

نکات رنگ کردن مانتو

رنگ کردن مانتو باید با جنس پارچه مرتبط باشد. زیرا بعضی از پارچه ها به راحتی رنگ میگیرند و بعضی از آنها به سختی و یا کلا رنگ نمیگیرند . رنگ آمیزی مانتو ها به مهارت زیاد نیاز دارد  اگر فکر می کنید مهارت  لازم را ندارید بهترین کار این است که مانتو را به خشکشویی بدهید تا رنگ آمیزی منحصر به فرد داشته باشید.

نکته ای دیگر که مهم است شستن مانتو مشکی رنگ شد‌ه با سایر لباس ها است که ما باید این نکته را در نظر بگیریم که این مانتو یا هر لباس رنگ شد‌ه ای را با لباس های دیگر نشویم.

زیرا ممکن است این مانتو به  لباس های دیگر رنگ وارد کند آن لباس ها را هم خراب کند .

قبل از رنگ کردن مانتو مشکی چکار باید کرد ؟

بهترین کار این است که قبل از رنگ کردن مانتو مشکی رنگ قبلی آن را حذف کنیم . زیرا این مورد باعث می شود مانتو به خوبی رنگ نگیرد و اگر هم رنگ را به خود بگیرد رنگ ماندگاری زیادی نخواهد داشت .

انواع جنس مانتو برای رنگ کردن

ریون : پارچه ریون یک  پارچه بسیار عالی برای مانتو مشکی است که به راحتی میتوان آن را رنگ کرد و قدرت جذب رنگ بالایی دارد . اما مدت رنگ گیری این جنس مدت چندان زیادی نمی باشد.

کرپ : این جنس از مانتو ها معمولا رنگ دهی کمی دارند. این پارچه ها مانند پارچه های ریون رنگ گیری خوبی دارند اما اگر به خوبی رنگ آمیزی شوند خیلی سخت رنگ را از دست خواهند داد .

فاستونی : پارچه فاستونی یکی از پرطرفدارترین جنس ها برای مانتو مشکی می باشد این جنس اغلب برای مانتو های رسمی استفاد‌ه می شود . پارچه فاستونی  پارچه ای است که به آسانی رنگ خود را از دست می دهد و اگر هم آن را رنگ کنیم به راحتی رنگ میگیرد .

کتان : پارچه ای با ضخامت بالا است که از گیاه کتان به دست آمده است این پارچه بهترین پارچه برای مانتو می باشد. به سختی زنگ خود را از دست میدهد اما این پارچه رنگ می گیرد .

در گالری بزرگ میرداماد  شما می‌توانید انواع مانتو را مشاهده کنید.

استفاد‌ه از اجاق گاز برای رنگ کردن مانتو

اول یک قابلمه بزرگ را تقریبا با آب سه چهارم آن را پر میکنیم به طوری که آبی که در قابلمه است کاملا مانتو را بپوشاند‌.

بعد از این مرحله ما باید با ریختن سرکه و  نمک در آب رنگ را ثابت نگه داریم البته باید جنس مانتو را هم در نظر بگیریم زیرا ممکن است به جنس مانتو آسیب برساند .

اگر مانتو شما از جنس ابریشم و نخی باشد برای نگه داشتن رنگ ها باید فقط از نمک استفاد‌ه شود. و اما اگر جنس مانتو شما الیاف مصنوعی باشد وقتی که آب در حال به جوش آمدن است باید یک فنجان سرکه سفید را به آن اضافه کنید .

رنگ را باید تا هدی آن را خوب حل کنید که  در آب جوش معلوم نباشد.

در ادامه فعالیت شما مانتو را در قابلمه ای که آن را آماده کردید میندازید جوری که کاملا مانتو زیر آب برود . حال باید وقتی که مانتو  در آب است باید بزارید آب یک بار دیگر جوش بخورد. بعد از این فعالیت زیر اجاق گاز را کم کنید و فرصت دهید این مخلوط آب و رنگ تا یک ساعت به ملایمت بجوشد .

بعد از خارج کردن مانتو از آن را زیر آب گرم بگیرید تا رنگ های اضافی حذف شوند سپس دمای آب را کم کم پایین میارید تا آب کاملا سرد شود. شما یک مانتو مشکی بسیار زیبا را می‌بینید.

کلام آخر

در این مقاله پاسخ آیا میشه مانتوی مشکی را رنگ کرد داد‌ه شد. شما را با تمام نکات لازم برای رنگ کردن مانتوی مکشی آشنا کردیم . امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط