آموزش

همه چیز در رابطه با دوخت مانتو جلو بسته

همه چیز در رابطه با دوخت مانتو جلو بسته

با توجه به تنوع مانتو های موجود افراد بسیاری به دنبال آموزش های کامل خیاطی می باشند. اشخاصی که قصد دوخت مانتو شخصی را دارند باید اطلاعات کافی در این رابطه داشته باشند. لطفا توجه داشته باشید که سایزهای برش ارائه شد‌ه در این مدل سایزها گشاد هستند که می توانید با دقت به سلیقه خود انتخاب کنید. در این مقاله از گالری بزرگ میرداماد همه چیز در رابطه با دوخت مانتو جلو بسته بررسی خواهد شد.

 وسایل مورد نیاز :

پارچه : کتان نخی – لایه چسب : 30 سانتی متر – نوار سنتی :

نوار سنتی

طرح لباس نحو‌ه محاسبه سایز پارچه  الگو مانتو جلو بسته مورد نیاز :

سایز کوچک است و الگوی جلو و پشت  قرار داد‌ه شد‌‌‌‌‌ه است. روی پهنای پارچه اگر سایز بزرگ است و پشت کت بیشتر از پهنای پارچه تغییر می کند لطفا قد کاپشن + قد آستین 1 دقیقه را تهیه کنید مانتو + قد آستین 1 دقیقه یک قد. دستور برش پارچه (بدون طرح): ابتدا پارچه را دو لایه تا کنید تا خط ترکی پارچه در خط وسط تا شود. این روش نیاز به دو لایه در دو طرف دارد.

مراحل برش قسمت جلوی خط تار پارچه:

– از نقطه O روی خط پارچه تا شد‌ه41 سانتی متر علامت بزنید، این نقطه را A بنامید (تصویر 1) از نقطه O، 8 بالا سانتی متر را علامت بزنید. این نقطه B نامید‌‌ه می شود. برای یقه یک خط اتصال نقاط A و B بکشید.

نکته:

می توانید انداز‌ه خط A-O را به دلخواه تغییر دهید – از نقطه O در طول پارچه 3 سانتی متر پایین آمد‌ه و یک خط عمودی به صورت مورب به خط چین پارچه بکشید. از نقطه B یک خط بکشید، اندازه شانه را روی این خط مشخص کنید و آن را نقطه C بگذارید. از نقطه C یک خط به طول حدود 20-32 سانتی متر به موازات خط ترکی پارچه بکشید و نقطه D را علامت بزنید و – یک خط بکشید.

بدنه جلو مانتو جلو بسته

خطی عمود بر خط C-D که از عرض پارچه عبور می کند. محل تقاطع را خط مرکز (دوبار بستن) E بدنه جلو می نامند. – در خط بالا، قفسه سینه + 6 سانتی متر را انداز‌ه بگیرید، این نقطه را F نامید.

توجه:

می توانید آزادانه مقدار را برای اضافه کردن به دور سینه تغییر دهید – نقطه C با منحنی مطابق شکل به نقطه F متصل شوید. (خط حلقه آستین) – از نقطه B طول کت مورد نظر را عمود بر خط پاچه، بر روی پارچه علامت بزنید.

دستورالعمل برش پشت

دستورالعمل الگو مانتو جلو بسته برش پشت: – دولا پارچه را با عرض 8 سانتی متر پارچه علامت بزنید (طبق عکس 2).・روی خط دوتایی پارچه از نقطه O یک علامت 2 سانتی متر بزنید و این دو نقطه را با خط منحنی (حلقه) به هم وصل کنید.

دو راه برای انجام این کار:

دو راه برای انجام این کار وجود دارد.به عبارت دیگر، اگر می خواهید تا کمر خود را نشان دهید، اندازه باسن کمی بزرگ است، بنابراین پهلوها کمی در ناحیه باسن افت می کنند، اما مشکلی نیست زیرا می توانید خط را در هر جایی تمام کنید.

سوم کدر

سوم کدر، از سمت چپ قاب (نیم دور سینه) + 5 (یک پنجم دور گردن) – یک الگوی اولیه برای فرم بدن با عرض 0.2 میلی متر در قسمت پشتی 1.5 سانتی متر برای یقه و گودی ها بکشید.  این 2 نقطه را با یک تپانچه (یا منحنی) وصل کنید (1/5 فرورفتگی حلقه آستین) – 0.7 میلی متر برای شیب پشت شانه، از گودی گردن به سمت گودی کاف پایین بروید.

+ 0.5-1.5 (اندازه نزدیک به اندازه) خط سینه را از گودی گردن تا ارتفاع بالاتنه جلویی پایین بیاورید و خط سینه را بکشید. خط کمر، از خط کمر به ارتفاع باسن پایین بروید (از ارتفاع کمر تا برآمدگی باسن) و یک خط برای باسن بزرگ بکشید الگوی پشت.

در خط شیب دار شانه، اندازه عرض شانه + 1 سانتی متر (برای ساسون) را پیدا کنید. شانه، وسط شانه را پیدا کرده و ساسون را روی خط سینه (نصف درز پشت) بکشید. 0.5 سانتی متر علامت بزنید و عمود بر این نقطه بکشید، کنار خط شانه از خطی بکشید، سپس این خط را از وسط نصف کنید. و علامت گذاری کنید.طول 5 سانتی متر. 1 سانتی متر از شیم و انتهای این خط، تا وسط پشت خارج شد‌ه و یک ساسون بکشید (دو خط ساسون باید یک انداز‌ه باشند.)مانتو جلوبسته

الگوی جلوی مانتو جلو بسته

1 عدد از خط مورب پشت شانه.5 سانتی متر به پایین یک خط شیب شانه جلو به طول 10 سانتی متر، در خط گردن، 0.7 (1/5 دور گردن) از خط وسط جلو و 0.2 گودی گردن (1/5) بکشید. این دو نقطه را از هم جدا کرده و روی خط سینه با تپانچه (زاویه 3 سانتی متر) هلال ایجاد کنید (نصف فاصله سینه) و ارتفاع سینه را بالای آن پیدا کنید. خط گردن بعد از توخالی، عرض شانه را روی میز تقسیم کنید، خط عرض ساسون را از این نقطه به نوک ساسون بیاورید.

مقدار شانه را روی خط گردن بکشید خط سینه عرض ساسون را از پشت جدا کنید (نصف کارور جلو) + (نصف عرض ساسون در شانه) روی خط اریب کتف و از این نقطه جلو را از گودی گردن تا خط سینه در وسط خط بکشید. یک سوم این خط را از ارتفاع حلقه کارور مشخص کنید، فاصله بین کارورهای جلو و عقب را از وسط نصف کنید.

خطوط کناری جلو و عقب را بکشید و منحنی های حلقه آستین جلو و عقب را تا آستین جلو و عقب اندازه بگیرید. اندازه حلقه 34 (8) – 40 (14) = 2.5، 42 (26) – 48 (22) = 3، 50 (24) – 56 (30) زاویه کمانش = 3.5.

چرخ جلو

چرخ جلو: 34-40 = 2 42-48 = 2.5 50-56 = 3

نکته: سایزهای 40 به بالا برای هر سایز بالا 0.3 از یقه جلو افزایش می یابد. عرض یقه و بند های شانه ای فاصله ای را روی این خط قرار دهید.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط