راهنما, ست لباس

راهنمای انتخاب مانتو تابستان

راهنمای انتخاب مانتو تابستان

با فرا رسیدن فصل تابستان از دیگر دغدغه های خانم ها خرید یک مانتوی خنک و سبک مناسب روزهای گرم تابستانی است تا خوش پوشی و شیک بودن را در عین راحتی به آن ها هدیه دهد قطعاً برای شما نیز پیش آمده است که با آمدن فصل تابستان با این سوال مواجه شوید که چه مانتویی بپوشیم که گرممان شود ؟

گاهی اوقات بعضی از لباس ها در ظاهر تمام ایده آل های یک لباس تابستانی را دارند اما در واقعیت بسیار گرم هستند و تقریباً یک کابوس برای روزهای گرم تابستانی محسوب می شود مانتو در پوشش خانم ها به عنوان هسته اصلی ظاهر است و مهم ترین لباسی است که در اجتماع می‌توانند با آن ظاهر شود و قسمت اصلی استایل آن ها را می سازد.

در فصل تابستان بیشتر از فصل های دیگر باید حواستان به انتخابتان باشد زیرا گرما قادر است که یک روز عالی و پر شور تابستانی را به راحتی خراب و عذاب آور کند اگر می خواهید یک انتخاب صحیح داشته باشید با ما در مطلب امروز و راهنمای انتخاب مانتو تابستان همراه باشید.

در تابستان چه مانتویی بپوشیم ؟

مانتو یا روپوش معمولاً لباسی است که از روی لباس دیگر بر تن می کنند که پوشیدن آن به قرن هفدهم تا هجدهم میلادی بر می گردد در ابتدا کارگران برای جلوگیری از کثیف شدن از این پوشش استفاده می‌کردند اما پس از مدتی که گروهی از اشراف نیز به روش متفاوتی روی به پوشیدن مانتو آوردند که امروزه در ایران این پوشش بسیار پر مصرف است و در انواع مدل‌های مختلف و متفاوت طراحی و دوخته میشود.

با توجه به هوای بسیار گرم فصل تابستان ما باید مانتویی را برای خود انتخاب کنیم که بتوانند در حفظ دمای مناسب بدن به ما کمک کند در این قسمت سعی کرده‌ایم تا عوامل موثر در انتخاب صحیح مانتو در فصل تابستان را یک به یک بررسی کنیم.

انتخاب رنگ مانتو تابستانی

 

فصل تابستان فصل رنگ های شاد و پر انرژی است باید به این نکته توجه کنیم که رنگهای تیره باعث جذب نور و گرما می‌شوند پس در نتیجه دمای بدن را بالا می‌برند و باعث احساس گرما و تعریق می شوند بنابراین انتخاب مناسبی برای فصل تابستان نیستند در فصل تابستان بهتر است از رنگ‌های روشن  مثل کرم ، صورتی ، سفید ، آبی روشن و … استفاده کنیم  و رنگ های تیره مثل مشکی ، قهوه ای ، سورمه ای و … را با احتیاط بیشتری انتخاب کنیم.

راهنما خرید مانتو تابستانیانتخاب جنس مانتو تابستانی :

در این قسمت از راهنمای انتخاب مانتو تابستان به جنس مناسب این فصل میپردازیم. می توان گفت مهمترین مشخصه ای که در انتخاب مانتو تابستان برای ما مهم است جنس پارچه ی مانتو می باشد در این فصل برای ما مهم است که مانتویی که انتخاب می کنیم نازک باشد تا باعث تشدید گرما نشود همچنین دوست داریم لباسمان سبک باشد تا به تنمان سنگینی نکند.

در این راستا پارچه های تابستانی باید چند ویژگی مهم داشته باشند اول اینکه این پارچه ها باید بسیار نازک باشند و فاقد پلی استر و یا این که درصد کمی از آن را داشته باشند خرید مانتوهای با جنس پلاستیکی و یا الیاف شیمیایی اصلا مناسب فصل تابستان نیستند و می توانند به یک عذاب در روزهای تابستانی تبدیل شوند مانتو تابستانی بهتر است از جنس نخ باشد و هوا به راحتی از بین تار و پود آن جابجا شود الیاف پارچه تابستانی بهتر است پنبه‌ای و طبیعی باشد.

از پارچه های تابستانی میتوان به پارچه حریر و وال و لنین اشاره کرد این پارچه ها از درصد بالای پنبه تشکیل شده اند و سبک و نازک هستند پس ایده آل های لازم برای انتخاب مانتو تابستان را دارند.

انتخاب مدل مانتو تابستان

در ادامه راهنمای انتخاب مانتو تابستان باید گفت بدیهی است که پوشیدن لباس تنگ و جذب می تواند بسیار کلافه کننده باشد و باعث تعریق و تشدید احساس گرما کند از این موضوع به سادگی نگذرید زیرا یک مانتوی تنگ در فصل تابستان می تواند بسیار عذاب آور باشد و تمام روز شما را به سادگی خراب کند بهترین مدل مانتو برای روزهای گرم تابستانی مدل های آزاد و جلو باز هستند که به تن نمی چسبند. لباس های گشاد و آزاد به بدن شما اجازه می‌دهند که کمی هوا بخورد و همین مسئله کوچک می تواند از شدت گرما بکاهد و احساس بهتری به شما بدهد پس اگر اگر دوست دارید مانتو خنک داشته باشید حتما از یک مانتو گشاد با رنگ های تابستانی و روشن استفاده کنید

مانتو کیمونو و پانچو های نخی جذاب ترین و پرطرفدارترین مدل های مانتو مناسب فصل تابستان هستند که می توانید در طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوع آنها را انتخاب کنید.

مدل مانتو تابستانییقه در مانتو تابستانی

هدف ما این است که یک مانتو تابستانی و خنک انتخاب کنیم پس هر چیزی که باعث گرم شدن می شود می تواند قابل حذف شدن نیز باشد از دیگر مواردی که هنگام انتخاب یک مانتو باید به آن توجه کنید مدل یقه مانتو است بدیهی است که انتخاب مانتوهایی با یقه بزرگ در فصل گرما قطعاً شما را اذیت خواهد کرد چون یقه روی گردن شما قرار گرفته باعث تشدید احساس گرما در فصل تابستان می شود پس انتخاب مانتوهای بدون یقه و یا با یقه های کوچک میتواند شما را به انتخاب صحیح ترین مانتو برای تابستان کمک کند.

کمر بند را حذف کنید!

همانطور که در راهنمای انتخاب مانتو تابستان گفته شد آزادی مانتو تابستانی بسیار حائز اهمیت است اگر شما یک کمربند به مانتو تابستانی خود اضافه کنید این آزادی را مختل می کنید بستن کمربند روی مانتو باعث عرق کردن در ناحیه ای می‌شود که کمربند روی آن قرار دارد و احساس راحتی را از شما می گیرد اگر میخواهید با کمربند جلوی مانتو خود را  ببندید بهتر است سریعاً از این تصمیم صرف نظر کنید شما می توانید به جای استفاده از یک مانتوی کمر دار از یک مانتو گشاد جلو بسته استفاده کنید

موارد گفته شده در راهنمای انتخاب مانتو تابستان به شما کمک خواهد کرد که در انتها با توجه به سلیقه و اولویت های خود بهترین انتخاب را برای فصل گرما داشته باشید.

 

بازگشت به لیست