آموزش

برای مانتوی طوسی چه شالی بپوشیم

برای مانتوی طوسی چه شالی بپوشیم ؟

مانتو ، شال و روسری جزو اصلی ترین لباس های بانوان ایرانی است و برای شیک پوشی باید این سه گزینه را مورد توجه قرار داد زیرا هر چه رنگ شال یا روسری شما با مانتویتان متناسب تر باشد شما خوش پوش تر و خوش تیپ تر به نظر خواهید رسید.

یکی از دغدغه های هر بانوی ایرانی این است که چه مانتویی  با چه شالی ست میشود.رنگ طوسی از محبوب ترین رنگ های مانتو مباشد و در ادامه سوالی اساسی مطرح میشود که برای مانتوی طوسی چه شالی بپوشیم ؟

مانتو طوسی

در تقسیمات رنگ ها ، طوسی به دو دسته­‌ی طوسی گرم و طوسی سرد تقسیم می‌ گردد. همه ی  طیف‌های این رنگ که دارای مقداری کرمی یا بژ و خاکی باشند در دسته ی طوسی گرم قرار می گیرند . برای درک بهتر موضوع باید گفت که هر رنگ طوسی که مایل به طلایی باشد طوسی گرم است و طوسی مایل به نقره ای در دسته ی طوسی سرد قرار میگیرد .

رنگ طوسی یک رنگ خنثی است و میتواند با بسیاری از رنگ ها ست شود . با توجه به مطالب گفته شده اگر مانتوی شما از گروه طوسی گرم می باشد با رنگ های سرد همچون آبی ،سبز ،و… بهتر ست میشود و چنانچه رنگ مانتو، طوسی سرد است طیف رنگ های گرم مانند قرمز ، نارنجی و… انتخاب مناسبی می باشد .

ذکر این نکته نیز لازم است که در فصول سرد سال بهتر است از رنگ های گرم استفاده شود.

 

مانتوی طوسی با شال یا روسری صورتی

اگر یک مانتوی طوسی دارید اولین رنگی که به ذهنتان میرسد که با آن ست کنید صورتی است.

طیف های مختلف صورتی مانند هلویی ، گلبهی و پاستیلی یک استایل شیک با مانتوی طوسی ایجاد میکند و برای بهار، تابستان و پاییز بسیار مناسب است .

البته از آنجایی که رنگ صورتی ممکن است به هر کسی نیاید بهت است در انتخاب این ست بیشتر دقت شود.

 

خرید مانتو طوسیخرید مانتو سفیدخرید مانتو سفید

مانتوی طوسی با شال زرشکی یا قرمز

اگر یک مانتوی طوسی دارید ترکیب رنگ مانتوی طوسی با شال یا روسری قرمز و یا زرشکی بسیار شیک و چشم نواز میشود و میتواند خوش تیپ بودن شما را تضمین کند .

رنگ طوسی با قرار گرفتن در کنار قرمز یا زرشکی به استایل شما طراوت و انرژی میدهد . در محافل رسمی نیز از این ترکیب استفاده میشود و بسیار برای بانوانی که رنگ پوست سفیدی دارند مناسب می باشد.

اگر با مانتوی طوسی خود شال قرمز یا زرشکی انتخاب می کنید شلوار جین آبی و کیف یا کفش همرنگ شال می تواند کامل کننده ی ست شما باشد .

مانتوی طوسی به همراه شال بنفش

بنفش پیشنهادی در این ست ، بنفش ارغوانی یا بنفش با ته مایه‌­ی خاکستری و طوسی ست که به زیبایی در کنار هر نوع طوسی می­نشیند. این ست بسیار آرامبخش و ملایم است و استایلی کلاسیک و شیک ایجاد میکند که سبب جذابیت بیشتر شما میگردد و اگر رنگ طوسی مانتو ملایم تر باشد ترکیب ایجاد شده بینظیر خواهد شد

خرید مانتو طوسی

شال نارنجی و مانتوی طوسی

یکی از بهترین ترکیب  رنگ ها ، مانتوی طوسی با شال یا روسری نارنجی می باشد . بهتر است انتخاب رنگ نارنجی متناسب با طیف رنگ طوسی انجام شود برای مثال اگر طوسی مانتو روشن است شال نارنجی نیز روشن تر انتخاب شود و برای مانتوی با رنگ طوسی تیره شال نارنجی تند بسیار مناسب است.

همچنین این ست برای بانوانی که پوست سبزه دارند بسیار مناسب است و سبب جذابیت بیشتر آن ها میشود.

 

ست مانتوی طوسی در کنار شال زرد

شال زرد در کنار مانتوی طوسی یک ست پرانرژی را ایجاد میکند رنگ زرد براق انبه ای به زیبایی در کنار طوسی سرد و کم رنگ می نشیند و بهتر است از رنگ های خنثی برای سایر اجزای ست استفاده گردد، در این حالت شلوار جین آبی ،کفش طوسی و کیف به رنگ شال به استایل شما جذابیت و زیبایی بسیاری می بخشد .

مانتوی طوسی به همراه شال سفید یا مشکی

دو رنگ سفید و مشکی رنگ های خنثی هستند که به خوبی با هر رنگی ست میشوند و رنگ طوسی نیز از این قاعده مستثنی نیست .

بنابراین با مانتوی طوسی می توانید از شال یا روسری مشکی یا سفید  طرح دار استفاده کنید که در این میان شال مشکی ساده انتخاب بهتری ست زیرا سبب میشود مانتوی شما بیشتر به چشم بیاید.

 

مانتوی طوسی و شال سرمه ای

شما میتوانید مانتوی طوسی خود را با شال سرمه ای ست کنید و برای تکمیل آن از یک شلوار جین و کفش کتونی استفاده کنید . استفاده از ست طوسی ­- سرمه ای برای بانوانی که بیشتر از شال یا روسری مشکی استفاده میکنند و خیلی اهل رنگ های شاد نیستند مناسب است.

 

مانتوی طوسی همراه با شال سبز

تقریبا هر رنگ شال سبزی که داشته باشید با مانتو طوسی ست می­‌شود. شما می توانید با استفاده از شال سبز به همراه مانتو طوسی به راحتی  به تیپ و استایل خود طراوت و سرزندگی ببخشید زیرا این ترکیب رنگ جلوه­‌ی منحصر به فردی به وجود می آورد .

برای هماهنگی بیشتر این دو رنگ در کنار هم می‌­توانید از رنگ سبز متمایل به زرد ، سبز سدری، سبز زیتونی یا سبزهای ملایم پاستیلی استفاده کنید.

برای شلوار این ست می‌­توانید از جین­‌ روشن و برای بقیه‌­ی اجزای ست از خانواده رنگ‌­های آبی استفاده کنید .­

رنگ سبز نیز با قرار گرفتن در کنار طوسی یک ترکیب رنگی زیبا ایجاد می کند؛ به ویژه اگر سبز یاقوتی و یا سبز آبی در این ست استفاده شود . این ست رنگی مناسب فصل های بهار و تابستان می باشد.

 

شال یا روسری آبی در کنار مانتوی طوسی

آبی از آن دسته رنگ‌­هایی­ است که با بیشتر رنگ­‌ها به خوبی ست می شود؛ به خصوص با طوسی که یک رنگ خنثی و منعطف است.

طیف رنگ آبی از آبی ملوانی روشن تا فیروزه‌­ای با طوسی­‌ روشن ترکیب چشم‌­نوازی و زیبایی را به وجود می­‌آورد .

 

در نظر داشته باشید که در ست مانتو طوسی، هرگز از رنگ قهوه‌ای استفاده نکنید .

زیرا این دو رنگ با یکدیگر تناسب ندارند و نکته ی دیگر که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که برای ست کردن مانتوی طوسی باید در حداقل ۶۰ درصد از پوشش شما این رنگ وجود داشته باشد و بقیه پوشش خود را با رنگ‌هایی که به آن اشاره شد کامل کنید .

 

بازگشت به لیست