آموزش

ترند و مد در دنیای امروز به چه معنا هستند؟

مد و ترند چیست؟

ترند و مد چیست؟

ترند و مد دو مقوله ای هستند که در دنیای امروز بحث های زیادی بر سر آنها پیش می آید. معمولا در قشر جوانان این موضوعات طرفداران بیشتری دارد. به طور کلی هر کسی بنا بر علاقه ای که به سبک مد شناسی و ترندهای هر ساله دارد، این موضوعات را بررسی می کند. شاید خیلی ها تصور می کنند که مد و ترند هر دو به یک معنی هستند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد. اما این تصور کاملا اشتباه است. زیرا مد به معنی بیشتر به یک سبک شبیه است.

سبک در مدل مو، لوازم آرایش و نوع آرایش، شیوه زندگی، لوازم جانبی و … بوجود می آید. ترند در واقع ماندگاری و مدت زمان ماندگاری مد است. زمانی که یک سبک مورد استقبال مردم قرار می گیرد و طرفداران زیادی پیدا می کند، شیک بودن خود را حفظ می کند و ترند بوجود می آید.

حال یک ترند ممکن است شش ماه یا یکسال و یا حتی طولانی تر ماندگار شود. توجه داشته باشید که معنی ترند در لغت همان روند و گرایش در حوزه های مختلف است. حال ترند در مد می تواند به معنی گرایش و تمایل مد به گزینه خاصی از استایل باشد که رنگ ها  و تنوع بیشتری دارد و حتی می تواند تا یک فصل هم ماندگار باشد.

 

ترند و مد چیست؟

یک ترند چگونه بوجود می آید؟

حال می خواهیم بدانیم که یک ترند چگونه بوجود می آید؟ چه کسی مسئول آن است؟ ترند می‌تواند در ارتباط با هر چیزی مانند رسانه های اجتماعی، اقتصاد و … باشد. اما ما آن را گرایش به سبک در مد تعریف می کنیم. روند در یک زمان اتفاق می افتد و می تواند تا مدت زمانی ماندگار شود و حتی با محبوبیت هم در ارتباط است.

همانطور که می دانید ترندها با سلیقه و سبک بوجود می آیند و احساسات مشترک بین افراد باعث می شود تا این ترندها برای مدتی ثابت ماندگار شوند. مردم معمولا در ترندها حساس هستند و زمانی که از آنها پیروی می‌کنند به این معنی است که به آن گروه ها پیوسته اند و آنها را قبول دارند. توجه داشته باشید که یکسری از تغییرات که ایجاد می شوند، کوتاه مدت هستند و ممکن است در یک فصل و یا دو فصل باشند که مد نامیده می‌شوند.

بسیاری از تغییرات دیگر مدت زمان بیشتری ماندگار می شوند و توسط مردم پذیرفته می‌شوند، این همان چیزی است که به نام روند و یا ترند محبوب شده است.رسانه های اجتماعی فضای بسیاری موثری برای ایجاد ترندها هستند. این رسانه ها ایده ها و تصاویر را با سرعت بالایی انتشار می دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد ترند و مد به شما می دهیم.

 

پیش بینی کنندگان ترند چه کسانی هستند؟

حتما برای شما هم جالب است بدانید که چه کسانی ترندها را پیش بینی می کنند و بوجود می آورند؟ در واقع این پیش بینی کنندگان مد هستند که در عرصه روند هم دخیل هستند و پیش بینی می کنند که کدام ظاهر تاثیر بیشتری در بازار ایجاد می کند و نظر مخاطب را جلب می کند؟

البته باید بدانید که با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت برای همگان، پیش بینی کنندگان سنتی از میدان به دور افتاده اند. هر فردی که در رسانه های اجتماعی به صورت آنلاین، تاثیرگذار است می تواند طرحی را برای مد و ترند ایجاد کند.

حال سوال است که در حال حاضر چه کسانی مسئول ایجاد ترندها هستند؟ در واقع روند ها توسط خود مردم گسترش پیدا می کنند هر کسی می تواند به شکل خاصی در ایجاد یک روند و گسترش آن نقش داشته باشد. در ادامه این مقاله در مورد گروه هایی که مسئول ایجاد ترندها هستند، صحبت می کنیم.

 

گروه های مسئول ایجاد ترندها

  • نوآوران کسانی هستند که مسئول بوجود آوردن یک ایده هستند.
  • پذیرندگان اولیه ترند که تاثیر قابل توجهی دارند و سپس باعث سوق ترندها به سمت واقعیت می شوند.
  • حال طرفداران پذیرفتگان اولیه در این شکل گیری نقش دارند و بخش بزرگی از گروه ها را تشکیل می‌دهند.

 

نقش ترند در دنیای مد چیست؟

ترند شدن در دنیای مد به معنی شروعی جدید در این عرصه است که در یک بازه زمانی اتفاق می‌افتد و مورد استقبال مردم قرار می گیرد. همین روند هم مدت زمانی دارد و به مرور زمان جای خود را به ترند دیگری می‌دهد.

 

نقش ترند در دنیای مد

اهمیت آموزش ترند شناسی   

در این مقاله سعی کردیم به شما توضیح دهیم که ترندها چگونه بوجود می آیند و چگونه وارد صنعت مد می‌شوند. قطعا ترندها هم دارای عمر مفیدی هستند و به مرور زمان جایگاه خود را به ترند جدید دیگری می‌دهند. در واقع اقتصاد در صنعت پوشاک به نوعی بستگی به نیروهای محرکی دارد که روند نامیده می شوند. ترند ها می‌توانند محرکی برای رشد اقتصادی و فروش بهتر در صنعت پوشاک باشند. ترندهای جدید در هر فصل و یا چند فصل عوض می شوند تا نیازهای مشتریان را پاسخ دهند. این کار باعث می شود تا مشتریان ترغیب به خرید محصولات جدیدتر شوند. هر فصلی که آغاز می شود طراحی لباس ها هم شروع می شود. یکی از پروسه های اصلی در این حین جستجو و تحقیق در رابطه با ترندهای فصول آینده است.

متخصصین و طراحان مد مسئول بررسی ترندهای جدید هستند تا از آنها در محصولات جدیدتر استفاده کنند و به این سبب نیاز مشتری برطرف می شود. در واقع ترندها کمک می کنند تا فروش‌ها بالاتر برود و به نوعی در سرمایه گذاری موثر هستند.

 

شرکت در دوره های آموزشی

شرکت در دوره های آموزشی مد و فشن و ترندها و …. باعث می شود تا با مسائل بهتر و بیشتر آشنا شوید و قوی‌تر وارد عرصه مد و ترند شوید. اگر شما هم به طراحی لباس و مد و فشن و … علاقه مند هستید حتما در این دوره های آموزشی شرکت کنید تا دانش شما در این عرصه بالاتر برود.

  • آشنایی با مفاهیم اولیه
  • نقش ترندها در پروسه طراحی لباس
  • آشنایی با جدول زمانی صنعت پوشاک
  • روش تحقیق در رابطه با ترندها
  • شرکت های پیش بینی کننده مد

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در رابطه با ترند و مد بدست آورده باشید.

بازگشت به لیست