وبلاگ

ترند و مد در دنیای امروز به چه معنا هستند؟

مد و ترند چیست؟

ترند و مد چیست؟

ترند و مد دو مقوله ای هستند که در دنیای امروز بحث های زیادی بر سر آنها پیش می آید. معمولا در قشر جوانان این موضوعات طرفداران بیشتری دارد. به طور کلی هر کسی بنا بر علاقه ای که به سبک مد شناسی و ترندهای هر ساله دارد، این موضوعات را بررسی می کند. شاید خیلی ها تصور می کنند که مد و ترند هر دو به یک معنی هستند و تفاوتی بین آنها وجود ندارد. اما این تصور کاملا اشتباه است. زیرا مد به معنی بیشتر به یک سبک شبیه است.

سبک در مدل مو، لوازم آرایش و نوع آرایش، شیوه زندگی، لوازم جانبی و … بوجود می آید. ترند در واقع ماندگاری و مدت زمان ماندگاری مد است. زمانی که یک سبک مورد استقبال مردم قرار می گیرد و طرفداران زیادی پیدا می کند، شیک بودن خود را حفظ می کند و ترند بوجود می آید.

حال یک ترند ممکن است شش ماه یا یکسال و یا حتی طولانی تر ماندگار شود. توجه داشته باشید که معنی ترند در لغت همان روند و گرایش در حوزه های مختلف است. حال ترند در مد می تواند به معنی گرایش و تمایل مد به گزینه خاصی از استایل باشد که رنگ ها  و تنوع بیشتری دارد و حتی می تواند تا یک فصل هم ماندگار باشد.

 

ترند و مد چیست؟

یک ترند چگونه بوجود می آید؟

حال می خواهیم بدانیم که یک ترند چگونه بوجود می آید؟ چه کسی مسئول آن است؟ ترند می‌تواند در ارتباط با هر چیزی مانند رسانه های اجتماعی، اقتصاد و … باشد. اما ما آن را گرایش به سبک در مد تعریف می کنیم. روند در یک زمان اتفاق می افتد و می تواند تا مدت زمانی ماندگار شود و حتی با محبوبیت هم در ارتباط است.

بیشتر بخوانید  آیا مانتو مشکی رو میشه رنگ کرد

همانطور که می دانید ترندها با سلیقه و سبک بوجود می آیند و احساسات مشترک بین افراد باعث می شود تا این ترندها برای مدتی ثابت ماندگار شوند. مردم معمولا در ترندها حساس هستند و زمانی که از آنها پیروی می‌کنند به این معنی است که به آن گروه ها پیوسته اند و آنها را قبول دارند. توجه داشته باشید که یکسری از تغییرات که ایجاد می شوند، کوتاه مدت هستند و ممکن است در یک فصل و یا دو فصل باشند که مد نامیده می‌شوند.

بسیاری از تغییرات دیگر مدت زمان بیشتری ماندگار می شوند و توسط مردم پذیرفته می‌شوند، این همان چیزی است که به نام روند و یا ترند محبوب شده است.رسانه های اجتماعی فضای بسیاری موثری برای ایجاد ترندها هستند. این رسانه ها ایده ها و تصاویر را با سرعت بالایی انتشار می دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد ترند و مد به شما می دهیم.

 

پیش بینی کنندگان ترند چه کسانی هستند؟

حتما برای شما هم جالب است بدانید که چه کسانی ترندها را پیش بینی می کنند و بوجود می آورند؟ در واقع این پیش بینی کنندگان مد هستند که در عرصه روند هم دخیل هستند و پیش بینی می کنند که کدام ظاهر تاثیر بیشتری در بازار ایجاد می کند و نظر مخاطب را جلب می کند؟

البته باید بدانید که با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی و در دسترس بودن اینترنت برای همگان، پیش بینی کنندگان سنتی از میدان به دور افتاده اند. هر فردی که در رسانه های اجتماعی به صورت آنلاین، تاثیرگذار است می تواند طرحی را برای مد و ترند ایجاد کند.

بیشتر بخوانید  مانتو اداری 2023 را بشناسید!

حال سوال است که در حال حاضر چه کسانی مسئول ایجاد ترندها هستند؟ در واقع روند ها توسط خود مردم گسترش پیدا می کنند هر کسی می تواند به شکل خاصی در ایجاد یک روند و گسترش آن نقش داشته باشد. در ادامه این مقاله در مورد گروه هایی که مسئول ایجاد ترندها هستند، صحبت می کنیم.

 

گروه های مسئول ایجاد ترندها

  • نوآوران کسانی هستند که مسئول بوجود آوردن یک ایده هستند.
  • پذیرندگان اولیه ترند که تاثیر قابل توجهی دارند و سپس باعث سوق ترندها به سمت واقعیت می شوند.
  • حال طرفداران پذیرفتگان اولیه در این شکل گیری نقش دارند و بخش بزرگی از گروه ها را تشکیل می‌دهند.

 

نقش ترند در دنیای مد چیست؟

ترند شدن در دنیای مد به معنی شروعی جدید در این عرصه است که در یک بازه زمانی اتفاق می‌افتد و مورد استقبال مردم قرار می گیرد. همین روند هم مدت زمانی دارد و به مرور زمان جای خود را به ترند دیگری می‌دهد.

 

نقش ترند در دنیای مد

اهمیت آموزش ترند شناسی   

در این مقاله سعی کردیم به شما توضیح دهیم که ترندها چگونه بوجود می آیند و چگونه وارد صنعت مد می‌شوند. قطعا ترندها هم دارای عمر مفیدی هستند و به مرور زمان جایگاه خود را به ترند جدید دیگری می‌دهند. در واقع اقتصاد در صنعت پوشاک به نوعی بستگی به نیروهای محرکی دارد که روند نامیده می شوند. ترند ها می‌توانند محرکی برای رشد اقتصادی و فروش بهتر در صنعت پوشاک باشند. ترندهای جدید در هر فصل و یا چند فصل عوض می شوند تا نیازهای مشتریان را پاسخ دهند. این کار باعث می شود تا مشتریان ترغیب به خرید محصولات جدیدتر شوند. هر فصلی که آغاز می شود طراحی لباس ها هم شروع می شود. یکی از پروسه های اصلی در این حین جستجو و تحقیق در رابطه با ترندهای فصول آینده است.

بیشتر بخوانید  ست کردن آرایش با لباس

متخصصین و طراحان مد مسئول بررسی ترندهای جدید هستند تا از آنها در محصولات جدیدتر استفاده کنند و به این سبب نیاز مشتری برطرف می شود. در واقع ترندها کمک می کنند تا فروش‌ها بالاتر برود و به نوعی در سرمایه گذاری موثر هستند.

 

شرکت در دوره های آموزشی

شرکت در دوره های آموزشی مد و فشن و ترندها و …. باعث می شود تا با مسائل بهتر و بیشتر آشنا شوید و قوی‌تر وارد عرصه مد و ترند شوید. اگر شما هم به طراحی لباس و مد و فشن و … علاقه مند هستید حتما در این دوره های آموزشی شرکت کنید تا دانش شما در این عرصه بالاتر برود.

  • آشنایی با مفاهیم اولیه
  • نقش ترندها در پروسه طراحی لباس
  • آشنایی با جدول زمانی صنعت پوشاک
  • روش تحقیق در رابطه با ترندها
  • شرکت های پیش بینی کننده مد

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در رابطه با ترند و مد بدست آورده باشید.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو شلوار اداری (63)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */