ست لباس

راهنمای خرید پالتوی پشمی خز دار

پالتوی پشمی خز دار

از در میان لباس‌های زمستانی،پالتوی پشمی خز دار هوا داران خاص خودش را دارااست. معمولا شیک‌تر و رسمی‌تر از کاپشن و بافت می باشد و به دلیل اینکه  به‌اندازه کافی بلند می باشد به‌اندازه کافی مارا گرم نگه می دارد. مانند هر لباس دیگر، پالتویی که گزینش می کنیم بایستی با مدل و اندام ما جوردربیاید. درین مقاله درباره گزینش و خرید پالتوی زنانه بحث خوا‌هیم کرد.

درهنگام انتخاب پالتوی پشمی خز دار به چه چیزهایی می بایست توجه کنیم؟

۱. قد پالتو می بایست به‌اندازه کافی بلند باشد

قد ایدئال یک پالتو بهتر می باشد به‌اندازه کافی بلند باشد تا شما‌را بپوشاند. پالتو کت نیست، بدین ترتیب قد آن را نمی‌توانید تا کمتر از باسن در نظر بگیرید. عالی می باشد پالتو در محدوده یه خرده پایین‌تر از زانو، روی آن یا این که مقداری بلندتر از آن باشد. پالتو تماما بلند هم گزینش فردی شماست.

۲. جنس پالتو

جنس پالتو را ذوق وسلیقه شما انتخاب می‌نمایدمعمولا پالتوها پشمی خزدار  یا این که چرم می باشند، اما بارانی‌ها هم جزو پالتوها به حساب می آیند. صرفا تفاوتی که با پالتو دارا‌هستند این می باشد که از پارچه ضدآب ساخته شده‌اند. ازجمله پارچه‌های پالتویی می‌توان به گونه های پارچه پشمی خز دار، فوتر، پیردوپل و چرم اشاره نمود.

۳. پالتوی پشمی خز دار می بایست کیفیت داشته باشد

روی کیفیت پالتو سرمایه‌گذاری فرمائید تا چندسال برایتان دوام بیاورد. مگر اینکه بخواهید مد روز باشد، در آن صورت شاید نیاز نباشد به کیفیت آن توجه کنید.

برای گزینش کیفیت پالتو به آستری و دوخت آن دقت نمایید. بسیار قابل می باشد که مرطب دوخته شده باشد، برش‌ها صاف باشند، پارچه‌اش سفت و با کیفیت باشد و آستری آن هم از استحکام کافی برخوردار باشد (شل و ول و وا رفته نباشد).

۴. ضخامت پالتو به خودتان بستگی داراست

ضخامت پالتو به خودتان بستگی دارااست. برخی اشخاص گرمایی می باشند و نمی‌توانند پالتوهای کلفت و گرم بپوشند. در‌این‌صورت می توانید از پالتوهایی که ضخامت کمتری دارا هستند استفاده فرمائید. چنانچه از آن گروه اشخاصی می باشید که به‌شدت سرمایی می‌باشید، پالتو را برای روزهای نه‌چندان سرد بگذارید و در روزهای خیلی سرد کت یا این که کاپشنی بپوشید که پشم‌شیشه داشته باشد.

پالتو پشمی از تمامی انواع دیگر آن گرم‌تر می باشد. بااین‌حال پالتوهایی می باشند که آنها‌را با یک لایه پشم‌شیشه می دوزند. بنابراین، برای فصل زمستان مطلوب خواهند بود.

۵. رنگ پالتو را در لحاظ بگیرید

پالتوهای طرح‌دار یا این که رنگی بسیار دوستداشتنی‌اند. با این شرایط بخش اعظمی از ما ترجیح میدهیم در کنار آن، پالتویی به رنگ خنثا هم داشته باشیم. این پالتوها را مدام و همه‌جا می‌توان پوشید. مشکی، سرمه‌ای و خاکستری جزو رنگ‌های خنثا می باشند. با پالتوهای رنگ خنثا روسری‌های خوش‌رنگ بپوشید که بی‌رنگی آن را جبران نماید.

۶. به شکل اندامتان دقت نمائید

نکته بعدی که بایستی در لحاظ بگیرید، شکل اندامتان می باشد. شکل اندام شما می تواند به یک کدام از شکل‌های گلابی، سیبی، ساعت‌شنی، مستطیلی و مثلث وارونه باشد. برای هریک از این اندام‌ها پالتوهای خاصی مطلوب میباشد.

ساعت‌شنی: هر پالتویی دوست دارید بپوشید؛

گلابی: پالتو با رنگ‌های تیره، یقه‌های بزرگ و پهن، سبک‌های چهاردکمه و کمربند که کاملا روی کمر قرار بگیرد گزینش فرمایید؛

سیبی: پالتوهایی که کمربند نداشته باشند برای شما خوب می باشند. سبک‌های چهاردکمه با جزئیات زیاد در بخش میانی بدن برای شما مطلوب وجود ندارد. عالی می باشد پالتویی تعیین فرمایید که دکمه‌هایش درست از زیر سینه شروع شوند؛

مستطیلی: پالتویی گزینش فرمائید که گشاد نباشد، بلندتر از زانو باشد تا بدن را باریک و کشیده نشان دهد. در حالتی‌که کمربنددار باشد که شکل کمر را مشخص و معلوم نماید خوب می باشد؛پالتو هم بهتر می باشد گشاد نباشند و از شکل طبیعی اندام مستطیلی تبعیت نمایند.

مثلث وارونه: پالتوی کمربنددار که شکل کمر را مشخص و معلوم نماید و از رنگ‌های تیره باشد برایتان خوب می باشد.
به‌طورکلی ظواهر پالتویی که تعیین می کنید بایستی به بدن شما آراسته باشد؛ یعنی:

به‌خوبی روی سرشانه قرار بگیرد. نه سرشانه باید از آستین آویزان باشد نه آستین می بایست روی سرشانه سوار گردد؛
درزها، پیلی‌ها و جیب‌ها می بایست صاف و پاک دوخته شوند، سجاف می بایست صاف قرار گیرد و تاب نداشته باشد؛
آستین پالتو می بایست مچ دست را بپوشاند و کوتاه نباشد؛
هنگامی که تمامی دکمه‌های پالتو را می‌بندید نباید جایی از آن کشیدگی داشته یا این که تنگ باشد؛
بایستی در آن ریلکس حرکت فرمائید. مقداری با آن راه بروید، بنشینید و مطمئن گردید که تماما اندازه شماست و تنگ وجود ندارد.

۷. چینش دکمه‌ها را انتخاب فرمائید

پالتوها از نظر تعداد و نوع چینش دکمه‌ها به سه گروه سوای دکمه، دو دکمه و چهاردکمه تقسیم می گردند. پالتوهای دو دکمه یک ردیف دکمه در وسط جلو دارا‌هستند، پالتوهای چهاردکمه از ۴ تا ۸ دکمه دارا‌هستند که در دو ردیف چیده گردیده‌اند و بدون دکمه‌ها جلوباز می باشند. گزینش پالتوها با خودتان می باشد؛ البته همان گونه که گفتیم بایستی برای اندامتان مناسب باشد. به عنوان مثال، پالتوی چهاردکمه برای اندام‌های سیب‌شکل مطلوب وجود ندارد.

انواع پالتو زنانه؛‌

چند نوع پالتو داریم؟
پالتوها در مدل‌ها و سبک‌های مختلفی موجود می باشند. بعضی از مدل های اصلی پالتوها عبارت‌اند از:
۱. پالتوی راسته؛ برای رسمی‌پسندها
التوی راسته در قسمت دامن پالتو تنگ یا این که گشاد وجود ندارد. این پالتو اندام شمارا لاغرتر نشان می دهد، البته کمر آن‌ها مشخص و معلوم می باشد. هر سبک یقه که دوست دارید و هر رنگی که می‌پسندید خوب می باشد. می توانید این مدل پالتو را روزانه بپوشید؛ البته بیشتر برای شرایط‌های رسمی بهتر می باشد.۲. پالتو مجلسی؛ برای مهمانی‌ها
پالتوهای مجلسی می توانند راسته یا این که مقداری فون باشند. گودی کمر این پالتو معلوم می باشد و تماما قالب اندام می باشد. در صورتی‌که دامن آن گشاد باشد، تنها بالاتنه قالب‌بدن خواهد بود.۳. پالتو به‌مدل مردانه؛ تضادی مناسب با لباس‌های زنانه
این پالتوها شیک و قشنگ می باشند و در اکثری از موقعیت‌ها می توانید آن‌ها را بپوشید. برای ایجاد تضاد و مغایرت در استایلتان، می توانید این پالتو را با لباس‌هایی مانند شلوار تنگ، لگ و ساپورت که مختص خانم‌ها می باشند بپوشید. ولی با با جین، پلیور بافتنی و بوت یا این که کفش ساده هم زیبا می شود.

برای اینکه شیک‌تر باشد آن را از پارچه چهارخانه که‌این‌ایام خیلی مد گردیده است تهیه نمایید.

پالتو مردانه مخصوص خانم‌ها معمولا سایز بزرگ‌تری داراست و از پارچه‌هایی به‌رنگ خنثا تنظیم میگردد. به همین خاطر برای اشخاصی که دوست دارند سبکی مینیمال داشته باشند مطلوب می باشد.

نکاتی برای نگهداری پالتوی پشمی خز دار

پالتوی پشمی خز دار را در جای خنک نگهداری کنید.
تز خوشبو کننده برای پالتوی پشمی خز دار استفاده نکنید.

این نکات را در خرید در نظر بگیرید

تنها روی سبک و رنگ پالتو متمرکز نشوید.
تگ‌ها و برچسب‌های پارچه‌ای نصب شده در داخل پالتو را بخوانید تا از ترکیب ساخت و تولید آن آگاه شوید.
در‌صورتی‌که قصدتان گرم شدن در هوای برفی و بارانی می باشد و نمی خواهید لباس دیگری بپوشید پالتویی دولایه که گشاد نباشد انتخاب نمایید، منتها پالتوهای تک لایه را کمی آزادتر تعیین فرمائید تا بتوانید زیرشان لباس بپوشید.
پالتوی با جیب‌های جادار و دارنده آستر دستان شما‌را گرم نگه می دارد.
هنگام خرید به برچسب‌ها و لیبل‌های همراه و داخل پالتو دقت داشته باشید تا از طریق نگه‌داری، شست‌و‌شو و اتوکشی جنس با خبر گردید.
گالری بزرگ میرداماد با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ارائه انواع مانتو یکی از با سابقه ترین ها در کشور به شمار می رود. با مراجعه به این مجموعه می توانید اقدام به خرید با کیفیت ترین و بروز ترین انواع مانتو نمایید. درنظر داشته باشید گالری بزرگ میرداماد با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین محصولات را طراحی و تولید می نماید تا تمامی افراد با سلیقه های گوناگون مانتوی مناسب خود را در این مجموعه انتخاب و خریداری نمایند.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط