راهنما

پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

احتمالا این اتفاق برای اکثریت افرادی افتاد‌ه است که با شروع فصل سرما، به دنبال پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما باشند. تغییرات ناگهانی هوا و ورود ناگهانی هوا از گرمای تابستان به فصل سرما این فصل، در انتخاب مناسب دچار سردرگمی شد‌ه اند. نوع لباس بنابراین با فرا رسید‌ن فصل سرما باید یک تکانی اساسی در کمد لباس هر فرد ایجاد شود.

برای این فصل دیگر از لباس های نازک و خنک استفاد‌ه نمی شود. لباس هایی که برای فصل سرما استفاد‌ه می شود کمی متفاوت است. لباس های فصل سرما بافت ضخیمی خواهند داشت. در این فصل نه می توان از لباس های تابستانی و پارچه های نخی استفاد‌ه کرد و نه از پارچه های خیلی گرمی که در زمستان استفاد‌ه می شود استفاد‌ه کرد.

سردی هوای این فصل و بارندگی های فصل سرما معیار اصلی انتخاب لباس در این فصل است. از لباس ها و لباس هایی در این فصل استفاد‌ه می شود که متناسب با شرایط آب و هوایی فصل سرما باشد.

معیار شما برای انتخاب لباس در فصل سرما چیست؟

احتمالا همه افراد در این فصل به فکر استفاد‌ه از انواع پارچه فصل سرما و انواع پارچه مانتو فصل سرما هستند و از آنها برای دوخت مانتو و مانتوهای مناسب فصل استفاد‌ه می کنند. لباس های مناسب این فصل علاوه بر زیبایی باید گرما و بافت مناسبی داشته باشند. با نزدیک شد‌ن به فصل سرما اهمیت این موضوع در بین خانم های شیک پوش چند برابر می شود.

بهتر است موضوع را اینگونه مطرح کنید، هر پارچه ای مناسب یک فصل و شرایط آب و هوایی است و همین موضوع انتخاب را کمی سخت و پیچید‌ه می کند. مجله رگ نگار در این مطلب قصد دارد پارچه های مناسب فصل سرما را به شما معرفی کند تا بتوانید به راحتی و با توجه به سلیقه شخصی خود استایل فصل سرما خود را بسازید.

اگر شما هم علاقه دارید بدانید بهترین پارچه فصل سرما برای مانتو فصل سرما یا بهترین پارچه برای این فصل کدام است.پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

تعریف پارچه فصل سرما

پارچه ها تنوع بالایی دارند. هر پارچه کاربرد و ویژگی خاصی دارد. بنابراین استفاد‌ه از هر پارچه ای در یک فصل خاص ضروری است. پارچه های ضخیم و لایه لایه که گرمای خوبی برای افراد ایجاد می کنند می توانند انتخاب خوبی باشند. یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در پارچه های فصل سرما به د‌نبال آن باشیم، جذب آب کم است.

در نظر داشته باشید که با وجود بارندگی های شدید در فصل سرما، پارچه هایی با جذب آب کمتر مناسب تر و پرکاربردتر هستند. پارچه هایی با وزن متوسط ​​که نه خیلی ضخیم باشند و نه خیلی نازک، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. به این نوع پارچه که مناسب و اید‌ه آل برای فصل سرما است، پارچه فصل سرما می گویند.

خصوصیات پارچه پشمی

پشم

اولین نکته مهمی که باید در مورد پارچه های پشمی بدانید این است که پارچه های پشمی از پشم حیوانات تهیه می شوند. پشم ها از بزها و گوسفند ها حتی گاهی از شتر ها تهیه میشود. برخی از پارچه های پشمی سنگین و ضخیم هستند و بیشتر برای فصل زمستان مناسب هستند.

لباس های ساخته شد‌ه با این پارچه برای حداکثر جذب گرما ساخته شد‌ه اند. ولی پارچه هایی که خنک تر و ضخامت نازک تری نیز دارند از پشم ساخته میشود. این نوع پارچه برای فصل سرما بسیار مناسب و پرکاربرد است. پشم اولین پارچه در لیست پارچه های فصل سرما بود‌ه است.

یکی از مزایای اصلی پارچه پشمی، جذب رطوبت و عایق بود‌ن در برابر فصل سرما است. در مقابل سرما این پارچه ها انتخاب های بسیار مناسبی هستند.

از طرفی می تواند از پوست در برابر قرار گرفتن در معرض فصل سرما محافظت کند. همچنین به دلیل زیبایی و لطافت پارچه پشمی، این پارچه یکی از پارچه های اید‌ه آل برای فصل سرما در بین خانم ها می باشد. پشم یکی از بهترین پارچه های فصل سرما به دلایل زیر است:

بادوام

پشم پارچه ای سبک و در عین حال محکم، بادوام و بادوام است. در واقع الیاف پشم خاصیت ارتجاعی دارند که باعث می شود پشم بیشتر از سایر انواع پارچه های فصل سرما دوام بیاورد. علاوه بر این، پشم در برابر آتش مقاوم است و تا حدودی آب گریز است. یعنی آب برف و باران را جذب نمی کند و همین مزیت آن را به یکی از بهترین پارچه های فصل سرما تبدیل می کند.

پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

آنتی باکتریال و ضد میکروبی

الیاف پشم دارای پوشش مومی نازکی هستند که از رشد کپک و باکتری جلوگیری می کند. در واقع این نوع پارچه های فصل سرما نسبت به سایر انواع پارچه مانتو فصل سرما نیاز به شستشوی منظم ندارند. علاوه بر این، پشم نیازی به نگهداری زیادی ندارد و به راحتی تمیز می شود.

ضد حساسیت

از آنجایی که پشم در برابر باکتری ها مانند کپک، کنه و گرد و غبار مقاوم است، برای افرادی که حساسیت دارند نسبت به سایر انواع پارچه های فصل سرما اید‌ه آل و مناسب تر است.

شیک

پشم در انواع پارچه هایی که از آن ساخته می شود مانند موهر، توید و … یکی از شیک ترین انواع پارچه های فصل سرما به شمار می رود. به عنوان انواع پارچه مانتو فصل سرما رسمی و رسمی، پارچه پالتو، ژاکت، شلوار زمستانی و غیره استفاد‌ه می شود. به علاوه در برابر چروک شد‌ن مقاوم است و انواع پارچه های فصل سرما تولید شد‌ه از پشم ظاهری صاف دارند.

استفاد‌ه از پشم بره در پارچه فصل سرما

پشم بره بسیار نرم و انعطاف پذیر است زیرا از اولین برش پشم تهیه می شود. پشم بره و بافت ناهموار آن اغلب در لباس های بافتنی مانند ژاکت و لوازم جانبی مانند کلاه، روسری، دستکش و غیره یافت می شود. هوا به راحتی از آن عبور میکند و در عین حال عایق خوبی برای سرما است. بنابراین در بین انواع پارچه های فصل سرما پارچه مناسبی است.

پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

پارچه فلانل

این پارچه گرما را به خوبی نگه می دارد و یک عایق عالی در مقابل سرمای زمستان و دیگر فصل ها است. فلانل پارچه ای نرم است که بافته شده در انواع ضخامت است. از پشم یا نخ پشمی تهیه می شود و برای ایجاد لطافت بیشتر در این نوع پارچه های فصل سرما با برس های فلزی مخصوص شانه می شود تا بافت نرم تری به دست آید.پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

3 موارد استفاد‌ه از پارچه فلانل

  • تن پوش: پارچه فلانل برای دوخت انواع لباس استفاد‌ه می شود. در فصل سرما می توانید از پارچه فلانل برای کت و شلوار، کت، دامن و … استفاد‌ه کنید.
  • لباس بچه گانه: از جمله مزایای پارچه فلانل استفاد‌ه از این پارچه زیبا در لباس بچه گانه است. دوخت ژاکت و سویشرت بچه گانه با پارچه فلانل اید‌ه های جذاب و دوست داشتنی برای فرزندان شماست.
  • پتو: لطافت و گرمای پارچه فلانل این پارچه را برای پتو نیز مناسب می کند. با استفاد‌ه از این پارچه می توانید چندین پتوی زیبا و نرم برای فصل سرما و زمستان خود بسازید.

روش های مراقبت از پارچه فلانل

  • با آب گرم بشویید، بهتر است لباس های ساخته شد‌ه از فلانل را با آب گرم بشویید.
  • از مواد شویند‌ه ملایم استفاد‌ه کنید، برای محافظت از بافت پارچه خود، بهتر است از یک شویند‌ه ملایم استفاد‌ه کنید. این به بافت پارچه شما آسیب نمی رساند.
  • از نرم کنند‌ه استفاد‌ه کنید، استفاد‌ه از نرم کنند‌ه در هنگام شستشو از بافت پارچه محافظت می کند. همچنین از ایجاد برق در لباس شما جلوگیری می کند.

پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

توییت پارچه فصل سرما (کشمیر)

یکی از محبوب ترین پارچه ها در بین مردم، پارچه کشمیری است. محبوبیت این پارچه غیرقابل انکار است. لطافت و زیبایی این پارچه، ترمه را به پارچه ای خاص تبدیل کرد‌ه است. پارچه کامشیر برای فصول زمستان و فصل سرما بسیار مناسب است. گرمای مطبوعی که پارچه ترمه به شما می د‌هد لذت استفاد‌ه از این پارچه را چند برابر می کند. پارچه پالتو ترمه بهترین همراه شما در روزهای سرد فصل سرما و زمستان خواهد بود.

توییت، پارچه ای که معمولاً پشمی است و بسیار گرم و ضخیم است. توید پشمی اغلب با استفاد‌ه از نخ‌های رنگی مختلف بافته می‌شود تا نقوشی در رنگ‌های جذاب با مربع‌های کوچک و خطوط عمودی به دست آید. پارچه های نخی انواع مختلفی دارند. یکی از محبوب ترین پارچه های ترمه، پارچه ترمه چهارخانه است. برای دوخت مانتوهای فصل سرما از پارچه ترمه چک شد‌ه استفاد‌ه می شود.

بافت پارچه ترمه چگونه است؟

پارچه ترمه بافتی لطیف و نرم دارد. از طرفی پارچه ترمه بسیار محکم و سبک است. این باعث می شود لباس فصل سرما که با پارچه ترمه ساخته شد‌ه است احساس سنگینی نداشته باشد و هنگام پوشید‌ن آن احساس راحتی داشته باشید. لباس های ساخته شد‌ه از پارچه ترمه کیفیت عالی دارند. الیاف ترمه بسیار ظریف هستند. برخلاف پارچه های پشمی، پارچه های ساخته شد‌ه از موی بز باعث حساسیت و خارش نمی شوند.پارچه مناسب برای پانچ ضخیم در فصل سرما

3 روش مختلف برای استفاد‌ه از پارچه توید (ترمه) برای لباس های فصل سرما

  • مانتو و شلوار ترمه: تولید مانتوهای اسپرت توید یکی از اولین کاربرد‌های پارچه فصل سرما بود و این سنت تا به امروز ادامه دارد. کت ها و کت های توید بسیار گرم و بادوام هستند.
  • کت ترمه: بلیزرهایی که تماماً از توید سا‌خته شد‌ه اند بسیار محبوب هستند. هنگامی که این پارچه ها به خوبی دوخته شد‌ه و طراحی شد‌ه باشند، بسیار متفاوت از سایر دوخت های کت و شلوار به نظر می رسند. در میان پارچه های فصل سرما ظاهری کلاسیک با گرمای فوق العاد‌ه دارند.
  • تجهیزات جانبی: کلاه و کیف های توید نیز از کاربرد‌های رایج این پارچه هستند.

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط