چه مقدار پارچه برای مانتو لازم است؟

یکی از سوالاتی که اکثر خیاطان مبتدی با آن مواجه می شوند این است که برای دوخت مانتو چه مقدار پارچه باید بخرم؟ حتی اگر خیاط نباشید و دوست داشته باشید مانتو دلخواه خود را بدوزید دانستن اینکه برای مانتو خود چه مقدار پارچه باید بخرید اهمیت زیادی دارد. خرید پارچه به مقدار مناسب باعث می شود تا در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید و از طرفی در هنگام دوخت مانتو با مشکل کمبود پارچه مواجه نشوید.

نکات مهم تعیین مقدار پارچه برای دوخت مانتو

حتما تابحال برای شما هم پیش امده که بعد از پرو مانتو متوجه شده اید که برایتان تنگ یا گشاد است. چنین مانتویی گرچه به ظاهر زیباست اما برایتان مناسب نیست و احساس خوبی بعد از پوشیدنش نخواهید داشت. بنابراین، دانستن سایز مانتو مناسب اندام خود یکی از مهمترین نکاتی که قبل از دوخت مانتو باید به آن توجه داشته باشید.

ندانستن دقیق سایز مانتو خود باعث می شود مشکلات زیادی برایتان بوجود بیاید و نتوانید مانتویی شیک و متناسب با سایز خود بدوزید. مقدار پارچه مورد نیاز برای دوخت مانتو نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها دانستن سایز بدن، سایز مانتو، عرض پارچه، یک لا یا دو لا بودن پارچه مانتو شماست.

قبل از تعیین سایز مانتو چه کنم؟

قبل از اینکه بخواهید سایز مانتو خود را محاسبه کنید توصیه می شود با شکم سیر این کار را انجام دهید. دلیل اهمیت این کار این است که زمانی که با شکم سیر سایز خود را اندازه میگیرد اندازه واقعی بدتان مشخص می شود. بنابراین، بعد از دوخت و پرو مانتو نگرانی برای بزرگ تر شدن شکم خود بعد از خوردن غذا نداشته باشید.

بیشتر بخوانید  ارزش های استایل مد مانتویی شومیز

موقع اندازه گیری سایز خود صاف بایستید. ترجیحا بهتر است از دوست خود بخواهید تا سایز شما را اندازه بگیرد. اگر نمی دانید چطور باید این کار را انجام دهید پیشنهاد می شود ابتدا راهنمای انتخاب سایز مانتو میرداماد را مطالعه کنید و از جدول تعیین سایز آن و چگونگی تعیین سایز مانتو موجود در این راهنما استفاده نمایید.

علاوه بر اینها باید به جنس پارچه ای که می خواهید خریداری نمایید نیز دقت کنید. عموما پارچه های نخی بعد از شستشو آب می روند بنابراین موقع خرید پارچه مانتویی نخی باید حدودا 7 تا 10 سانتی متر بیشتر از حد معمول پارچه خریداری نمایید تا بعد از آب رفتگی مانتو کوتاه نشود.

 

چه مقدار پارچه برای مانتو لازم است؟ | گالری مانتو میرداماد

دوخت مانتو یقه ترکیبی شیک

روش محاسبه مقدار پارچه برای مانتو

پیشتر گفتیم که لازم است ابتدا صاف بایستید و قد مانتو خود را اندازه بگیرید.  برای انجام این کار از راهنمای انتخاب سایز مانتو میرداماد می توانید کمک بگیرید. سپس، از قسمت سرشانه تا نقطه ای که میخواهید بلندی مانتو شما باشد را با متر نواری خیاطی اندازه بگیرید. سپس قد آستین و دور بازو را اندازه بگیرید.

علاوه بر اینها، در صورتی که یقه مانتو شما ساده نیست و  دارای مدل یقه است مثل یقه گرد، یقه انگلیسی، یقه برگردان و … باید ابتدا از روی الگو یقه مورد نظر بلندی و پهنای یقه را محاسبه نمایید تا مشخص شود که چقدر پارچه برای قسمت یقه لازم دارید.

جهت محاسبه متراژ پارچه برای مانتو ساده کافیست از سرشانه تا قسمتی که میخواهید بلندی مانتو باشد را اندازه گرفته سپس از فرمول زیر برای محاسبه متراژ پارچه مورد نیازتان استفاده نمایید:

بیشتر بخوانید  نکات مهم در انتخاب و خرید مانتو ایده آل

(قد مانتو + 15 سانتی متر برای سجاف ها و درزها + قد آستین ) ضربدر 2 = مقدار پارچه مورد نیاز

این فرمول تنها برای یک مانتو کاملا ساده است.

مقدار پارچه برای مانتو

مقدار پارچه مورد نیاز برای یک مانتو کتی یقه انگلیسی

برای این مدل مانتو توجه داشته باشید که قسمت یقه آن دولا می باشد و دارای یقه پهن و دو یقه کوچک می باشد که برای هر کدام از آنها نیاز به پارچه جداگانه ای خواهید داشت. بنابراین نمی توان تنها با روش محاسبه پارچه برای یک مانتو ساده مقدار پارچه مورد نیاز برای یک مانتو یقه انگلیسی را تعیین کرد. برای انجانجام این کار باید پهنای یقه را اندازه گرفته و با توجه به پهنا حدودا 20 تا 35 سانتی متر پارچه بیشتری نسبت به مانتوهای ساده خریداری نمایید.

محاسبه مقدار پارچه مورد نیاز برای مانتو پیلی دار

برای این مدل مانتو باید ابتدا تعداد پیلی ها و عمق هر پیلی را تعیین کنید. برای راحتی کار مراحل زیر را انجام دهید:

با توجه به مدل لباستان مشخص کنید که چند پیلی دارد. آیا پیلی پشت هم دارد یا فقط پیلی در جلو مانتو قرار خواهد داشت؟ بعنوان مثال ممکن است مدل مانتو شما تنها دو پیلی در جلو مانتو داشته باشد. سپس باید عمق هر پیلی را محاسبه کنید. عموما عمق پیلی های مانتو با هم برابر هستند. اگر پیلی شما عمقی 4 سانتی داشته باشد و بخواهید 2 پیلی در جلو مانتو ایجاد کنید در این صورت باید تعداد پیلی ها را در عمق هر پیلی ضرب نمایید. مثلا 2 ضربدر 4 می شود 8 سانتی متر. پس به ازای هر 2 پیلی که بخواهید به مانتو خود اضافه کنید باید 8 سانتی متر پارچه اضافه تر خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید  مدل مانتو پاییزه جدید 1401 (اسپرت دخترانه دانشجویی سبک)

 

سخن پایانی

بهتر است قبل از خرید مقدار پارچه مانتویی مورد نظرتان چند مدل مانتو مختلف را پرو کنید. مدل مانتویی ممکن است پشت ویترین مغازه خیلی زیبا به نظر برسد اما وقتی آن را می پوشید چندان برایتان خوشایند نباشد. همچنین بهتر است سایزهای مختلف را امتحان کنید و ببینید کدامیک برایتان بهتر و راحت تر است. در پایان توجه داشته باشید که راحتی مانتو از هر چیزی مهمتر است. بنابراین، موقع خرید پارچه مانتویی کمی بیشتر از حد نیازتان خریداری نمایید تا با مشکل کمبود پارچه یا تنگ شدن آن مواجه نشوید. تعیین دقیق سایزتان نیز خیلی مهم است اگر قبل از خرید پارچه این موضوع را نادیده بگیرید ممکن است مانتو تنگ شود. یک مانتو تنگ را مطمئنا نخواهید پوشید و کل زحمات شما به هدر می رود.

قابل ذکر است که عرض اکثر پارچه های مانتویی 150 سانتی متر می باشد اما برخی از آنها نیز با عرض کمتر یا بیشتر از 150 سانتی متر به فروش می رسند. نکته اینکه اگر عرض پارچه کمتر از 150 باشد باید به طول پارچه اضافه گردد و نسبت به فرمول محاسبه اندازه پارچه باید پارچه بیشتری خریداری نمایید. زیرا فرمول های گفته شده برای عرض استاندارد پارچه ( 150 سانتی متر) بکار می رود. همچنین اگر عرض پارچه بیشتر از 150 باشد از طول پارچه کم می شود.

 

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

مانتو اسپرت بهاری (424)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */