وبلاگ

استایل کژوال را بشناسید!

استایل کژوال چیست و چه لباس هایی مناسب آن است؟

همه ما حداقل یک بار این دغدغه که امروز برای این مهمانی یا فردا برای مراسم دیگر چه لباسی بپوشیم را تجربه کرده ایم. دعوت شدن به یک مهمانی خاص، یک جلسه رسمی یا حضور در یک جشن ازدواج و تولد همیشگی نیست. در واقع ممکن است هر از گاهی اتفاق بیفتد. به همین خاطر انتخاب و خرید لباس های مناسب هر کدام از این مجالس، کار سخت و پیچیده ای نیست. استایل کژوال برای خیلی از این مراسمات یک گزینه است.

 

استایل کژوال چیست؟

نحوه پوشش روزانه

موضوعی که می تواند مشغله فکری و بیشترین چالش ذهنی هر روزه ما باشد، این است که آیا برای هرروز و پوشش روزانه خود، لازم است لباس‌های متفاوت و خاصی بپوشیم؟ یا برای اینکه جذاب و خاص به نظر برسیم حتماً باید دنبال خرید و تهیه لباس های نو و جدید باشیم؟ پاسخی که به این مسئله مهم داده می شود، کمک می کند تا با خیال راحت تری از این مشغله ذهنی عبور کنید.

 

بررسی استایل کژوال

می خواهیم در مورد کژوال صحبت کنیم. Casual که شکل لاتین کلمه کژوال می باشد، در ترجمه لغوی به معنای غیر جدی هست. یعنی موردی که خیلی رسمی و جدی نباشد. وقتی موضوع استایل یا تیپ کژوال می شود، در واقع یعنی انتخاب نوع لباس و پوششی که می توانید در بیشتر مواقع و در هر شرایطی به تن کنید. به عبارت دیگر، برای اینکه از دغدغه انتخاب لباس روزمره و مدل پوشش همیشگی خود، خارج شوید و یک سبک را برای همیشه برگزینید، انتخاب استایل راحت و شیک، بهترین پیشنهاد است.

در مورد اینکه اصلاً مفهوم کژوال چیست و وقتی حرف از استایل کژوال می شود، منظور پوشیدن چه نوع لباسهایی است، مطالب بیشتری را ارائه می کنیم.

به مفهوم کژوال که برگردیم، به این نکته می رسیم که پوشیدن هر نوع و مدل لباسی که از چند جهت راحت باشد، به عنوان استایل راحت یا تیپ روزانه و همیشگی در نظر گرفته می شود.

راحتی و کژوال بودن به این معنا نیست که شما بی توجه به خیلی از موارد، هرلباسی که دم دست دارید، بپوشید و بعد بگویید استایل کژوال، سبک عادی من هست.

این روزها انتخاب استایل راحت و casual بین بیشتر خانم ها و آقایان جوان و خوش ذوق، بیشتر دیده می شود. البته این مورد هم لازم به ذکر است که تیپ کژوال منحصر به جنس و سن خاصی نمی شود. بنابراین هر کسی در هر شرایطی که دارد می تواند برای خود یک استایل کژوال مخصوص داشته باشد. با تائید همه مواردی که بیان شد، توجه به برخی موارد در انتخاب نوع، جنس و مدل لباس می تواند انتخاب شما برای استایل کژوال را راحت تر کند.

 

استایل کژوال در موقعیت های مختلف

انواع استایل casual با توجه به موقعیت های مختلف

جالب است بدانید که برای هر موقعیت و محیطی که قرار است حضور داشته باشید، می توانید یک استایل مخصوص و تیپ کژوال ویژه برای آن داشته باشید. بنابراین این سبک  خاص را می شود با توجه به مقصدی که حضور پیدا می کنید، به سه نوع کژوال، تیپ کژوال هوشمند یا اسمارت و استایل راحت کاری تقسیم بندی کنید.

بیشتر بخوانید  مانتو راه راه را چگونه استایل کنیم؟

مورد مشترک و مشابهی که در همه نوع استایلهای کژوال صدق می کند، شیک بودن، جذابیت و در عین حال راحت بودن لباس های انتخابی برای  هر فرد هست.

اینکه برای هر موقعیتی که حاضر می شوید، لباس مناسبی را جهت پوشیدن انتخاب کنید، علاوه بر احترامی که به مخاطب می گذارید، موجب آرامش و القای حس خوب به خودتان هم می شود.

 

استایل کژوال مناسب چه مکان هایی است؟

وقتی که قرار است برای رفتن به یک رستوران آماده شوید یا برای حضور در یک مهمانی و دورهمی دوستانه حاضر می شوید، بهتر است با استایل و تیپ کژوال دیده شوید. حتی برای سوارشدن در یک هواپیما، رفتن به  پیک‌نیک و گردش در طبیعت، قدم زدن با یک دوست، برای خرید روزمره، رفتن  به سینما و … یک جذابیت خاص و شیک راحت را برگزینید.

 

تیپ یا استایل هوشمند casual ( استایل اسمارت کژوال)

گاهی ممکن است برای عرض تبریک جشن ازدواج و عروسی یک دوست حاضر شوید یا شاید برای یک قرار شام رسمی و ملاقات های دیگری که کمی جنبه جدی و رسمی تری دارند، از شما دعوت به عمل آید. در چنین شرایطی هم می توانید، با یک انتخاب هوشمندانه از بین لباس های متنوعی که دارید، با استایل کژوال هوشمند، به شیک پوشی، خاص بودن و جذابیتتان بیفزایید.

 

 

Casual business Style یا استایل کژوال کاری

وقتی در یک موقعیت و شرایط کاری خاصی قرار دارید، لزومی ندارید همیشه از یک کت و شلوار یا مانتو و شلوار اداری و رسمی برای نوع پوشش خود استفاده کنید. در بین تمام سبک های متنوعی که برای نوع پوشش وجود دارد، به راحتی و با کمی دقت بیشتر می توانید لباس هایی را که مناسب حضور در قرارهای متنوع کاری و اداری هستند، انتخاب کنید تا علاوه بر احساس راحتی در آنها، جدیت و استایل کاری هم حفظ شود. به عبارتی از این طریق یک استایل کژوال کاری را برای خود انتخاب کرده اید.

 

 

لباس های مناسب  برای استایل کژوال زنانه

با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت فصلی که در آن هستید، می توانید لباس های خود را از جنس های مختلف انتخاب کنید تا در هر صورت حس راحتی و سادگی کاملاً حفظ شود.

انتخاب یک مانتو یا شومیز ساده اما شیک در کنار یک شلوار آن هم از جنس جین یا شلوار کتان، می تواند شما را در یک مهمانی و دورهمی ساده، در یک خرید ساده بازار، در محیط سینما و در خیابان، بسیار خاص و شیک نشان دهد. خودتان هم در این لباس، احساس راحتی بیشتری می کنید.

انواع دامن، مدل های مختلف بلوز زنانه، هودی های شیک و جذاب زنانه یا اسپرت، کت های زیبای زنانه، پالتو و بارانی راحت زنانه و انواع تونیک های مختص خانمهای خوش سلیقه، همه از مواردی هستند که می توانید به عنوان انتخاب های مهم و مورد استفاده در استایل کژوال خاص خود به کار ببرید و از نتیجه لذت بخش آن، شگفت زده شوید.

اگر ساعت های زیادی از روز خود را در یک محیط کاری خاص سپری می کنید، بهتر است از مانتوهای راحت و ساده هم از نظر رنگ و هم از لحاظ جنس، مثل نخی و کتان استفاده کنید. برای انتخاب شلوار مناسب هم، توصیه می شود نوع راحت و رسمی آن را بپوشید.

بیشتر بخوانید  30 مدل شومیز زنانه زیبا و ارزان و خرید اینترنتی

برای مثال شلوار جین به رنگ تیره طوری که خیلی تنگ و آزاردهنده برای شما نباشد، می تواند پیشنهاد مناسبی باشد. پوشیدن کفشی که طبی، شیک و راحت است، می تواند گزینه مناسبی جهت استایل کژوال محیط کار و همینطور حفظ سلامتی پاهای شما باشد.

این روزها داشتن یک استایل خاص کژوال کاری، بسیار موردتوجه افراد مختلف قرار گرفته است. کفش های پاشنه بلند، هم تا حدی که موجب اذیت و عدم راحتی در محیط کار نمی شود، می تواند مناسب قرار گرفتن در استایل کژوال باشد.

در حالت کلی،  علاوه بر لباس، برای انتخاب نوع و مدل کفش هم می توانید از انواع کتانی خوش پا و جذاب، صندلهای شیک، چکمه، بوت و نیم بوت های زیبا به عنوان گزینه های مورد پسند در تیپ کژوال خود در نظر  داشته باشید.

از انواع اکسسوری و لوازم جانبی مثل کیف، کمربند،کلاه، شال گردن و حتی جواهرات و زیورآلات ساده و اسپرت هم می توانید به عنوان گزینه هایی برای تکمیل کردن استایل کژوال خاص و منحصر به فرد خود بهره مند شوید.

همه این انتخاب هایی که برای تثبیت تیپ کژوال به کار می برید، باید تنها به هدف  راحتی و آسایش شما از یک سبک پوشش و استایل باشد.

 

 

تیپ کژوال مردانه و لباس های مناسب آن

از آنجایی که استایل کژوال منحصر به جنسیت خاصی نمی شود، مردان هم می توانند در موقعیت های مختلف و متنوعی که حاضر می شوند، از تیپ کژوال مخصوص به خود استفاده کنند. استایل مرداانه کژوال می تواند در راستای مد رایج و همزمان جهت شیک پوشی، راحتی و آسایش انتخاب شود.

یک تیشرت از نوع ساده، شلوار از جنس کتان یا جین، پیراهن های مردانه زیبا و ساده، کت شیک تک یا کت کتانی، کت چرم، کت جین، کاپشن، انواع هودی جذاب مردانه و ژاکت و بافت های خاص می تواند لباس های مناسب برای پوشیدن به عنوان یک استایل کژوال مردانه در نظر گرفته شود. هر کدام از این لباس ها را می توان مناسب با شرایط آب و هوایی یا سرما و گرما انتخاب کرد.

برای مردها هم می توان جهت موقعیت های متنوعی مثل دورهمی دوستانه، طبیعت گردی، بازار، مهمانی ساده، حضور در سینما، تفریح و گردش روزمره و مشابه اینها هر یک از لباس هایی که ذکر شد، انتخاب کرد. هر مردی با پوشیدن این لباس ها و در استایل کژوال می تواند به عنوان یک فرد خاص، شیک و خوش چهره جمع دیده شود.

استاایل کژوال کاری هم می تواند گزینه مناسب جهت افرادی که ساعت های طولانی در محل کار خود حضور دارند، باشد. از بین لباس های متنوعی که برای استایل مردانه کژوال وجود دارد، می توانید مدلهای میانه ای که هم شکل اداری دارند و هم راحت و ساده به نظر می رسند، بپوشید.

 

هدف از انتخاب استایل شیک مردانه چیست؟

هدف از انتخاب استایل کاری کژوال مردانه این است که علاوه بر شیک بودن، مدت زمان زیادی در طی روز احساس راحتی داشته باشید. اگر از اکسسوری و تکمیل کننده های تیپ کژوال مردانه مثل ساعت، دستبند، کمربند، کراوات  و … استفاده کنید، به جذابیت و شیک پوشی خود اهمیت ویژه ای می دهید.

بیشتر بخوانید  9 استایل جذاب با شلوار مام استایل

اینکه از لفظ و عبارت راحتی در استایل کژوال استفاده می شود، دلیلی بر پوشیدن هر نوع لباس و پوشش راحت و نامحدود نیست. مثلاً پوشیدن لباس های ورزشی، شلوارک ها، انواع دمپایی و هر لباس گشاد و مشابه اینها به مفهوم انتخاب استایل کژوال نیست. در حقیقت انتخاب این لباس ها مورد قبول و پذیرش در یک استایل کژوال نیستند.

برای انواع لباس هایی که در بخش استایل های کژوال مردانه و استایل کژوال زنانه نام برده شد، استفاده از رنگ‌های خنثی مثل طوسی، سفید، مشکی و قهوه ای می تواند گزینه های راحت تری جهت انتخاب و پوشیدن در موقعیت های مختلف باشند.

 

 

اهمیت به اکسسوری ها در استایل راحت و شیک 

بهتر است در مورد اکسسوری ها و تنوعی که می تواند در بین استایل های مختلف کژوال قرار گیرد، توجه خاصی داشته باشید. انتخاب نوع ساده و اسپرت هر زیورآلاتی به درست بودن استایل کژوال کمک زیادی می کند. مثلاً یک گردنبند یا دستبند ساده و بدون نگین و آویز، گوشواره یا انگشتر به شکل رینگ و حلقه ساده و … مناسب استایل کژوال هستند.

 

 

انتخاب تیپ کژوال متناسب با فرم بدن و رنگ پوست چهره

علاوه بر اینکه نوع لباس، جنس و مدل آن باید مناسب و خاص تیپ کژوال باشد، متناسب بودن آن برای فرم بدن و چهره شما هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای مثال اگر اندام چاق یا لاغری دارید، بهتر است حساسیت بیشتری در انتخاب لباس به خرج دهید. لباسی را برای استایل کژوال خود برگزینید که اندام شما را در نهایت متناسب تر نشان دهد.

ممکن است قد شما کوتاه یا بلند باشد و حتی شاید بالاتنه یا پایین تنه شما بلندتر یا کوتاه تر از قسمت دیگر دیده شود. در چنین شرایطی هم باید نگاه ویژه و متفاوتی در انتخاب لباس و تیپ کژوال داشته باشید.  باز هم باید هر مدلی را که انتخاب می کنید، در نهایت ظاهر  شما را شیک تر و خوش اندام تر نشان دهد.

رنگ چهره هم مورد مهم دیگری هست که باید در پوشش استایل کژوال، دقت شود تا نتیجه بهتری داشته باشد. برای کسانی که رنگ پوست چهره روشنی دارند، انتخاب لباس های تیره تر گزینه مناسبی هست. لباسهایی با رنگ روشن مثل کرم، سفید، شیری و … برای افرادی که دارای پوست و چهره گندم گون یا سبزه هستند، پیشنهادهای بهتری می باشد.

 

 

سخن پایانی

همراه با پیشرفت و ایجاد تنوع در صنعت مد و پوشاک، این روزها استفاده و به کارگیری استایل خاصی به نام کژوال بین افراد مختلف، فارغ از جنسیت، سن و موقعیت شغلی و حرفه ای زیاد شده است. انتخاب تیپ کژوالی می تواند به عنوان یک سبک پوشش جهت فعالیت های روزمره و معمولی، به کار آید.

حتی با ایجاد مقداری تغییر و هوشمندی در انتخاب لباس، می توان در محیط کاری هم یک استایل کژوال کاری داشت. استایل کژوال در هر محیطی که استفاده شود، جهت راحتی و آسودگی بهتر و در عین حال برای شیک و جذاب دیده شدن کاربرد دارد.

مانتو مزونی (56)

مانتو مجلسی (62)

مانتو شلوار اداری (63)

مانتو زمستانه (349)

مانتو رسمی (21)

مانتو تابستانه (311)

مانتو پاییزه (337)

مانتو بهاره (298)

مانتو اسپورت فصلی (936)

مانتو اسپرت زمستانی (437)

مانتو اسپرت تابستانی (419)

مانتو اسپرت پاییزی (388)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد

در گالری مانتو میرداماد می‌توانید انواع مانتوهای مد را در تمامی فصول پیدا کنید. از مانتوهای اداری برای ظاهری شیک در محیط کار استفاده کنید، به مانتوهای مجلسی برای مناسبت‌های ویژه امتیاز دهید، مانتوهای مزونی را برای دستیابی به لباسی استثنایی انتخاب کنید، مانتوهای اسپرت را برای فعالیت‌های غیررسمی و تفریحی مورد استفاده قرار دهید، و در نهایت، مانتوهای فصلی مانند بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه را بر اساس فصل و شرایط آب و هوا انتخاب کنید.
 فروشگاه اینترنتی گالری مانتو میرداماد تنوع بینظیر از  تونیک مشکی، مانتو لنین، تونیک چهارخونه، عبا مجلسی، مانتو ماکسی، تونیک سنتی، مانتو مجلسی مشکی،مانتو شلوار مجلسی، سارافون خانگی، سارافون دامن، شنل و دامن، سارافون مشکی، پانچو زنانه، مانتو آنغوره، مانتو بغل دکمه، مانتو شلوار مازراتی،  شومیز سارافون، تونیک اسپرت، تونیک بافت، تونیک بلند، تونیک تابستانی، تونیک حریر، تونیک زنانه، تونیک شلوار، تونیک کوتاه، تونیک لمه، تونیک مجلسی، تونیک مخمل، تونیک نخی، سارافون بلند، سارافون حریر، سارافون زنانه، سارافون لی،مانتو اداری، مانتو اسپرت، مانتو بافت، مانتو بافت بلند، مانتو بافتنی، سارافون مانتویی، سارافون مجلسی، شنل، شنل پاییزه، عبا خلیجی، عبا عربی، مانتو آبی، مانتو آبی کاربنی، مانتو آستین پفی، مانتو آستین کلوش، مانتو آستین کیمونو، مانتو ابروبادی،  مانتو بلند، مانتو بلوچی، مانتو بهاره، مانتو پانچ، مانتو پاییزه، مانتو پاییزی، مانتو پولکی، مانتو تابستانی، مانتو جلو باز، مانتو جلو باز بلند، مانتو جلو بسته، مانتو چاک دار، مانتو چهارخونه، مانتو حریر، مانتو خردلی، مانتو خفاشی، مانتو دامن، مانتو دامنی، مانتو دکمه دار، مانتو دو تیکه، مانتو راه راه، مانتو رسمی، مانتو ریون، مانتو زمستانی، مانتو ژاکارد، مانتو ساحلی، مانتو سارافونی، مانتو سایز بزرگ، مانتو سبز،مانتو مشکی، مانتو میکرو، مانتو نخی، مانتو هنری، مانتو هودی، مانتو سرخابی، مانتو سنتی، مانتو سه تیکه، مانتو سوییت، مانتو شانتون، مانتو شلوار اداری، مانتو شنل دار، مانتو شنلی، مانتو شومیز، مانتو شیشه ای، مانتو عبایی، مانتو عروسکی، مانتو عقد، مانتو کتان، مانتو کتی، مانتو کرپ، مانتو کلوش، مانتو کنفی، مانتو کوتاه، مانتو کیمونو، مانتو گشاد، مانتو گلدار، مانتو گیپور، مانتو لش، مانتو لمه، مانتو لی، مانتو مجلسی، مانتو مخمل، مانتو مخمل کبریتی،  مانتو ورزشی، مانتو یاخما، مانتو یقه آرشال را دارا میباشد و تجربه خرید آنلاین مانتو را برای شما مهیا میکند.
 

مانتو شلوار اداری:

مانتوهای اداری، با طراحی‌های حرفه‌ای و مناسب برای محیط کار، شما را در هنگام ارائه ظاهری شیک و حرفه‌ای همراهی می‌کنند. این مانتوها با انتخاب مواد باکیفیت و جزئیات ظریف، ظاهری متمایز و الگویی رسمی را به شما می‌بخشند. در بخش خرید اینترنتی مانتو اداری میتواتنید تنوعی بی نشظیر از انواع مانتو شلوار اداری را ببینید.
 

مانتو مجلسی:

مانتوهای مجلسی، با طراحی‌ها و جزئیاتی شیک و منحصربه‌فرد، ایده‌آل برای مناسبت‌های ویژه و مهم می‌باشند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های لوکس و طرح‌های برجسته، شما را به یک ظاهر براق و دلربا تبدیل می‌کنند. در دسته مانتو ها مجلسی گالری مانتو میرداماد بهترین قیمت مانتو های مجلسی را مشاهده خواهید کرد.
 

مانتو مزونی:

مانتوهای مزونی، با طراحی‌ها و الگوهای خاص و منحصربه‌فرد، به شما فرصت می‌دهند تا به یک لباس استثنایی دست یابید. این مانتوها با استفاده از جزئیات دقیق، دوخت هنری و استفاده از مواد باکیفیت، ظاهری بی‌نظیر و خیره‌کننده به شما می‌بخشند.
 

مانتو اسپرت:

مانتوهای اسپرت، با طراحی‌های راحت و غیررسمی، برای فعالیت‌های روزمره و فرصت‌های تفریحی مناسب هستند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌ها و الگوهای متنوع، به شما امکان می‌دهند به طور هماهنگ و شیک در زمان‌های غیررسمی به نظر برسید.
 

مانتو بهاره:

مانتوهای بهاره، با الگوها و طرح‌هایی روشن و معتدل، شما را در طول فصل بهار همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های تازه و مواد مناسب فصل، ظاهری تازه و پویا به شما می‌بخشند.
 

مانتو تابستانه:

مانتوهای تابستانه، با طراحی‌ها و جزئیاتی خنک و مناسب برای آب و هوای گرم، شما را در فصل تابستان همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های نازک و الگوهای منعطف، ظاهری خنک و راحت به شما می‌بخشند.
 

مانتو پاییزه:

مانتوهایپاییزه، با الگوها و طرح‌هایی گرم و ملایم، شما را در فصل پاییز همراهی می‌کنند. این مانتوها با استفاده از رنگ‌های گرم و طبیعی و مواد بافته‌ای نرم و گرم، ظاهری زیبا و آرامش‌بخش به شما می‌بخشند.
 

مانتو زمستانه:

مانتوهای زمستانه، با طرح‌ها و جزئیاتی گرم و پوشاننده، شما را در فصل سرد زمستان حفظ می‌کنند. این مانتوها با استفاده از پارچه‌های ضخیم و الگوهای بزرگ، ظاهری دلپذیر و محافظت کننده به شما می‌بخشند.
 
 

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 700 هزار تومان

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید بالای 4 میلیون تومان گیفت کارت 200 هزار تومانی
خرید بالای 6 میلیون تومان گیفت کارت 400 هزار تومانی
خرید بالای 8 میلیون تومان گیفت کارت 800 هزار تومانی
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من
/* ]]> */