آموزش

راهنمای انتخاب مدل مانتو مجلسی

راهنمای انتخاب مدل مانتو مجلسی

انتخاب پارچه یک مرحله مهم در دوخت مانتو است، زیرا پارچه های مختلف ظاهر متفاوتی به شما می دهند و هر پارچه لباسی برای مدل های خاصی از لباس ها مناسب است. برای راهنمای انتخاب مدل مانتو مجلسی با ما همراه باشید. برخی از پارچه های مانتو پر زرق و برق یا براق هستند، در حالی که برخی دیگر هیچ درخششی به مانتو نمی دهند و مات نامیده می شوند.

مانتو مجلسی

از ترکیب پارچه ها نیز می توان در دوخت مانتو استفاده کرد که در آن از پارچه سفت تری برای ایجاد فرم دلخواه برای لباس استفاده می شود و از پارچه نرم تری به عنوان روکش استفاده می شود تا پوششی نرم به لباس بدهد. هنگامی که لباس خود را با توجه به تیپ اندام خود انتخاب می کنید، می توانید پارچه مناسب آن را نیز انتخاب کنید.

تفاوت در انواع پارچه مانتو مجلسی

پارچه عموماً با بافتن الیاف تار و پود تولید می شود. این کار با دست به روش سنتی و امروزه توسط ماشین های بافندگی بزرگ انجام می شود. یک پارچه ممکن است 100% از یک نوع نخ یا ترکیبی از چندین نخ از مواد مختلف بافته شود. الیاف به 3 دسته الیاف حیوانی، الیاف گیاهی و الیاف مصنوعی تقسیم می شوند.

راهنمای انتخاب مدل مانتو مجلسی، هر نوع پارچه نام مخصوص به خود را دارد که برای تمایز آن از سایر پارچه هایی که بافت، طرح، طرح ریسندگی، ظرافت و نخ یکسانی دارند استفاده می شود. نام پارچه ها معمولا بر اساس نوع بافت، نوع طرح و یا فرآیند تولید پارچه انتخاب می شود. مثلاً پارچه ارگانزا قبلاً با ابریشم تولید می شد و پس از مدتی از نخ های دیگری نیز در تولید آن استفاده می شد که هنوز نام آن پارچه ارگانزا است.

 

تاثیر خواص پارچه مانتو بر بدن

رنگ: پارچه های رنگ روشن حجم بیشتری ایجاد می کنند و پارچه های تیره جذاب و باریک به نظر می رسند. به همین دلیل در طراحی اکثر لباس های شب با این نوع پارچه، دامن ها از طیف روشن تری انتخاب می شوند. زیرا به این ترتیب حجم دامن بیشتر و پف تر به نظر می رسد.

پارچه هایی با رنگ های تند و روشن بیشتر جلب توجه می کنند و هر چه رنگ پارچه تیره تر باشد کمتر جلب توجه می کند. بنابراین اگر مثلاً شکم بزرگی دارید، می توانید با کمک طیف رنگی تیره آن را بپوشانید.

انعطاف پذیری (پارچه آهار): چون پارچه های اهر روی بدن قرار نمی گیرند، بدن را بزرگتر می کنند. بنابراین پارچه های کشدار برای افراد لاغر مناسب است و بهتر است خانم های درشت اندام از پارچه های گشاد و کشدار در لباس های خود استفاده کنند.

ضخامت پارچه: معمولاً ضخامت پارچه با اندازه آن ارتباط مستقیم دارد و هر چه پارچه ضخیم تر باشد، جثه فرد بزرگتر می شود.

پارچه های تنگ:

این پارچه افراد لاغر را لاغرتر و افراد چاق را چاق تر نشان می دهد. اگر فردی لاغر از این پارچه های چسب چین دار استفاده کند، خوش فرم می شود.

طرح پارچه (راه راه و چهارخانه): راه راه عمودی انسان را لاغر می کند و راه راه افقی فرد را چاق می کند. نه تنها پارچه، بلکه مدل های پیلی یا بسیاری از تزیینات چرخ و عمودی نیز همین ویژگی را دارند. افراد چاق نباید از پارچه های چهارخانه (مخصوصاً با راه راه های افقی) استفاده کنند.

طرح پارچه (خالدار): هر چه خال پارچه خالدار بزرگتر باشد، جثه فرد بزرگتر است. البته در انتخاب پارچه خالدار مناسب اندام خود حتما به طیف رنگی و براقیت آن دقت کنید و از نکات ذکر شده در بالا استفاده کنید.

طرح پارچه (گل): بین تمام پارچه های طرح دار نقاط مشترکی وجود دارد و آن این است که هر چه طرح پارچه کوچکتر باشد، اندام فرد لاغرتر می شود. برای خانم های بسیار لاغری که می خواهند اندام خود را بزرگتر نشان دهند، بهتر است از لباس های روشن با طرح های درشت استفاده کنند. اما خانم های چاق یا کوتاه قد باید از پارچه های تیره با طرح های ظریف استفاده کنند.

پارچه لنگ

پارچه لم یکی از پارچه های مهم و معروف برای لباس های رسمی است. که طرفداران زیادی دارد و نقش مهمی در دوخت لباس های رسمی دارد. از جمله خصوصیات پارچه لمه، گشاد بودن، عدم نیاز به آستر و زیره، حالت کشسانی و بسیاری اوقات براق و براق است.

از پارچه لنگ بیشتر برای دوخت لباس های رسمی استفاده می شود، اما این روزها می بینیم که حتی دامن، پیراهن و مانتو نیز با این پارچه دوخته می شود و اتفاقاً بسیار دوست داشتنی و جذاب می شود. این پارچه ریز بافته شده، سطحی صاف دارد و لطافت آن افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند.

یکی از مهم ترین ویژگی های پارچه لما این است که به دلیل ضخامت مناسب، پوشش کاملی برای بدن ایجاد می کند. همین امر باعث می شود که در هنگام دوخت لباس، آستری را بی نیاز کرده و شرایط راحتی بیشتری را برای افراد فراهم کند.

 

پارچه ساتن

در تولید ساتن، پنبه، ابریشم، نایلون، ابریشم مصنوعی، پلی استر و … استفاده می شود. ساتن به دلیل وزن کم نیاز به مراقبت زیادی دارد. ساتن صاف و براق است و در دوخت لباس زنانه کاربرد فراوانی دارد. از انواع ساتن می توان به عشاقی، فرانسوی، آمریکایی، پوشکرب، ماردین و … اشاره کرد.

راهنمای انتخاب مدل مانتو مجلسی

برای خرید یک مانتو مناسب بباید به نکات زیادی توجه کرد. تا در نهایت یک مدل مناسب را انتخاب و خریداری کرد و همیشه از پوشیدن آن لذت برد. در زیر به بررسی نکاتی می پردازیم که برای خرید و انتخاب مدل های مختلف مانتو مجلسی باید رعایت شود:

  • انتخاب مانتو لباس بر اساس قد: یکی از مهم ترین ویژگی ها و فاکتورهایی که در انتخاب مدل مانتو باید به آن توجه کنیم ظاهر اندام و سایز شماست. انتخاب مانتو کوتاه با قد شما رابطه معکوس دارد. اگر کوتاه قد هستید سعی کنید از مانتوهای کوتاه استفاده نکنید اما اگر قدتان بلند است کت کوتاه را انتخاب کنید.
  • خرید مانتو با توجه به فرم اندام: انتخاب مدل مانتو با توجه به فرم اندام و ظاهر شما نکته مهمی است که نقش مهمی در انتخاب مانتو مناسب شما دارد. بنابراین به شما عزیزان توصیه می شود قبل از خرید مانتو نظر چند تن از دوستان را جویا شوید و آنها را بررسی کرده و به درستی وزن کنید تا بهترین تصمیم گرفته شود و مدل مناسبتر و بهتری انتخاب شود.
  • انتخاب مانتو مجلسی برای اندام های لاغر: اگر اندام شما لاغر به نظر می رسد، بهتر است لباس مجلسی پهن تری بپوشید تا لاغری شما با حجم لباس پوشانده شود.
  • انتخاب مانتو برای افراد کوتاه قد: افراد کوتاه قد و خانم ها باید کت های بلندتر بپوشند تا قد بلندتر به نظر برسند. خانم های کوتاه قد نباید کت های حجیم بپوشند، زیرا کت های گشادتر آنها را کوتاه تر نشان می دهد.
  • انتخاب مانتو برای افراد قدبلند: افراد قد بلند باید مانتوهایی بپوشند که قد آنها را متعادل تر نشان دهد. مانتوهای حجیم برای افراد بلند قد مناسب هستند زیرا قد متعادلی را نشان می دهند.

انواع پارچه برای مانتو مجلسی

انتخاب پارچه یک مرحله مهم در دوخت لباس است. زیرا پارچه های مختلف ظاهر متفاوتی به شما می دهند و هر پارچه لباسی برای مدل های خاصی از لباس ها مناسب است. برخی از پارچه های لباس پر زرق و برق یا براق هستند. در حالی که برخی دیگر هیچ درخششی به لباس نمی دهند و مات نامیده می شوند. به همین ترتیب، برخی از آنها سفت و سفت هستند، در حالی که برخی دیگر پارچه های نرم و لخت هستند، بنابراین مدل های مختلف پارچه با مواد مختلف برای یک لباس خاص مناسب هستند.

از ترکیب پارچه ها نیز می توان در دوخت لباس استفاده کرد. که در آن از پارچه سفت تری برای ایجاد فرم دلخواه برای لباس استفاده می شود و از پارچه نرم تری به عنوان روکش استفاده می شود تا پوششی نرم به لباس بدهد. هنگامی که لباس خود را با توجه به تیپ اندام خود انتخاب می کنید، می توانید پارچه مناسب آن را نیز انتخاب کنید. در ادامه با ما در این مقاله از مجله دیجی استایل همراه باشید تا انواع پارچه های لباس را با توجه به فرم اندام و رنگ پوست و زمان استفاده از آنها بررسی کنیم.

 

گالری بزرگ میرداماد با چندین سال فعالیت و سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه مانتوهای گوناگون، از معتبرترین مجموعه ها شناخته شد‌‌ه است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به این مجموعه با بی نظیرترین انواع مانتو آشنا شوید و اقدام به خرید کنید. این مجموعه حرفه ای با توجه به سلیقه مشتری متنوع ترین مانتو ها را تولید می نماید تا تمامی مراجعه کنندگان با سلیقه های مختلف مناسب ترین مانتو برای خود را انتخاب و خریداری کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط